2019 02 22 /23:20

Viltis tebegyva: „Žalgiris“ laimingai išklampojo mače prieš „Budučnost“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nutraukė trijų pralaimėjimų seriją ir toliau kabinasi į Eurolygos atkrintamąsias. Penktadienio vakarą prie sienos priremti Lietuvos čempionai savo tvirtovėje laimėjo žūtbūtinį mūšį prieš Podgoricos „Budučnost“ – 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14). Viltis, pakovoti dėl vietos atkrintamosiose – tebegyva..
Aaronas White'as
Aaronas White'as / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Juodkalnijos čempionai į Lietuvą atvyko gerokai išretėjusia sudėtimi, tačiau be dviejų svarbių žaidėjų buvo priverstas rungtyniauti ir „Žalgiris“. Nate‘as Woltersas nežaidė dėl kirkšnies skausmų, o Antanas Kavaliauskas paskutinėje treniruotėje prieš mačą susižeidė blauzdą.

Klampioje rungtynių pradžioje žalgiriečiams sunkiai sekėsi perimti iniciatyvą, tačiau reikalai pagerėjo antrojo kėlinio viduryje, kai šeimininkai pradėjo pataikyti iš toli.

Mariaus Grigonio ir Artūro Milaknio tritaškiai, Aarono White‘o ir Brandono Davieso dėjimai „Žalgiriui“ leido susikrauti dviženklę persvarą (39:29), bet pirmą rungtynių pusę „Budučnost“ baigė atkarpa 7:0 ir grąžino intrigą.

Po pertraukos žalgiriečiams vis sunkiau stabdyti sekėsi Norrisą Cole‘ą ir Earlą Clarką, o kėlinio pabaigoje „Budučnost“ net perėmė iniciatyvą.

Lemiamą ketvirtį kauniečiai pradėjo su dviejų taškų deficitu (60:62), tačiau aktyvus spaudimas po visą aikštę leido ne tik pasivyti varžovus, bet ir susigrąžinti pranašumą. Paskutinėmis kėlinio minutėmis „Žalgirio“ atakos buvo kur kas rišlesnės, o po vieną žaidę juodkalniečiai patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Rungtynių pabaiga bus įrašyta į Eurolygos istoriją. „Budučnost“ strategas Jasminas Repeša į aikštę išleido penkiolikmetį Fiodorą Žugičių. Jis žaidė vos 42 sekundes ir tapo visų laikų jauniausiu Eurolygos krepšininku.

„Žalgiris“ – „Budučnost“ 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14).

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 21 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Marius Grigonis 16, Thomasas Walkupas 14 (6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 12, Aaronas White‘as 8, Artūras Milaknis 7, Paulius Jankūnas 3, Rokas Jokubaitis 2, Leo Westermannas 1, Deonas Thompsonas taškų nepelnė, Lukas Uleckas ir Erikas Venskus nežaidė.

„Budučnost“: Norrisas Cole‘as 26, Edwinas Jacksonas 12, Devinas Williamsas 10, Earlas Clarkas 9.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Budučnost“ 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14).

40 min. Juodkalniečiams stebuklo sukurti nepavyksta. Pergalė!

39 min. Thomasas Walkupas pataiko su pražanga, bet prameta baudą – 80:74.

37 min. Edgaras Ulanovas renka labai svarbius taškus – 78:72.

36 min. Retas atvejis – Brandonas Davieas prametė abi baudas.

35 min. Brandonas Daviesas krauna iš viršaus – 74:70.

34 min. Edgaras Ulanovas puikiai įkerta po krepšiu, laiku gauna Brandono Davieso perdavimą ir pelno taškus su pražanga – 72:67.

33 min. Spaudimas po visą aikštę pagaliau duoda vaisių. Žalgiriečiai perima kamuolį ir Thomasas Walkupas pataiko tritaškį. Šeimininkai vėl priekyje – 69:67.

32 min. Klampi ketvirtojo kėlinio pradžia, bet vytis kovingus varžovus sekasi sunkiai.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Budučnost“ 60:62 (20:18, 19:18, 21:26).

30 min. Norrisas Cole'as tampa vis sunkiai sulaikomas. Du jo taiklūs metimai kėlinio pabaigoje varo į neviltį Kauną.

29 min. Earlas Clarkas pataiko sudėtingą metimą ir po labai ilgos pertraukos išveda svečius į priekį. Atsiliekame – 56:57.

28 min. Puolime reikalai neblogi, bet gynyboje nepavyksta apsiginti – 56:53.

24 min. Labai svarbų tritaškį iš aikštės krašto pataikė Edgaras Ulanovas, o Brandonas Daviesas pridėjo dvitaškį iš vidutinio atstumo – 51:44.

23 min. Juodkalnijos komanda irgi atrado savo lyderį. Norrisas Cole'as vis sunkiau sulaikomas.

21 min. Kėlinį taikliu metimu pradėjo Marius Grigonis, bet svečiai irgi atsakė rezultatyvia ataka.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Budučnost“ 39:36 (20:18, 19:18).

20 min. Kėlinį juodkalniečiai užbaigė 7:0 ir grąžino intrigą.

18 min. Fantastiškas Leo Westermanno aikštės matymas ir perdavimas. Artūras Milaknis krauna iš viršaus ir žalgiriečiai pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 39:29.

16 min. Artūro Milaknio tritaškis ir Brandono Davieso galingas dėjimas. „Žalgirio“ arena banguoja – 34:25.

15 min. Puikus Brandono Davieso perdavimas ir Aaronas White'as savo stichijoje – galingas dėjimas, įsiūbuojantis varžovų krepšį (27:23).

13 min. Marius Grigonis pataiko iš toli paskutinę atakos sekundę. Pirmas „Žalgirio“ tritaškis rungtynėse – 25:23.

11 min. Pauliaus Jankūno apmaudi pražanga – Edwinas Jacksonas pataiko (20:21).

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Budučnost“ 20:18.

10 min. Kėlinį taikliu „parašiutu“ užbaigia Thomasas Walkupas.

9 min. Klampus pirmasis kėlinys ir trapi žalgiriečių persvara. Rokas Jokubaitis sumeta baudas – 18:16.

6 min. Baudas sumeta Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas. Jau ramiau – 13:7.

5 min. Per pirmą kėlinio pusę žalgiriečiai visus taškus surinko iš baudos aikštelės arba baudomis – 9:7.

4 min. Žalgiriečiais susikuria geras proga, bet trūksta taiklumo. Juodkalniečiai taikliai užbaigia dvi atakas ir jau atsiliekame – 5:7.

2 min. Pirmuosius šeimininkų taškus baudų metimais pelnė Aaronas White'as, o po akimirkos su pražanga įmetė ir Thomasas Walkupas. Žalgiriečiai agresyvūs – 5:2.

1 min. Kauniečiai dvikovą pradėjo tokiu penketuku: Marius Grigonis, Thomasas Walkupas, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas.