2017 03 02 /21:48

Charakterio neužteko: Turkijos turtuoliai pradėjo gniaužyti „Žalgirio“ svajonę

Uraganiniu greičiu pastarosiomis savaitėmis link Eurolygos ketvirtfinalio artėjęs Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą buvo priverstas stabtelėti. Šarūnui Jasikevičiui ir vėl teko savo mokytoją Željko Obradovičių pasveikinti su pergale. Tris kėlinius pagirtiną charakterį rodę Lietuvos čempionai nusileido Stambulo „Fenerbahče“ milijonieriams – 67:76 (17:19, 14:11, 17:25, 19:21).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Abi ekipos pastaruoju metu Eurolygoje demonstravo įspūdingus rezultatus. „Fenerbahče“ buvo laimėjusi penkerias iš pastarųjų šešerių rungtynių, o „Žalgiris“ – ketverias iš penkerių.

Pirmus du kėlinius kauniečiai kaip reikiant kibo į atlapus Stambulo milijonieriams. Ilgą laiką kelių taškų deficitą turėję šeimininkai, iniciatyvą perėmė prieš pat didžiąją pertrauką. Puikaus Brocko Motumo ir Pauliaus Jankūno žaidimo dėka „Žalgiris“ po pirmųjų dviejų kėlinių turėjo minimalų pranašumą 31:30.

Bet trečiajame kėlinyje netikėtai prabilo slaptas „Fenerbahče“ ginklas – gynėjas Mahmutoglu Mehli. Vien per trečią kėlinį jis pataikė keturis tritaškius ir šiek pat bandymų ir gerokai apsunkino kauniečiams gyvenimą.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui, kauniečiai jau turėjo septynių taškų deficitą, tačiau kelti baltą vėliavą buvo anksti. Kevinas Pangosas lemiamą kėlinį pradėjo dviem tritaškiais, Edgaras Ulanovas pataikė iš po krepšio ir žalgiriečiai po labai ilgos pertraukos vėl išsiveržė į priekį (56:55).

Visgi tuomet savo žodį tarė Luigi Datome. Patyręs italas pelnė šešis taškus be atsako ir po šio spurto šeimininkai jau neatsitiesė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ypatingas Željko Obradovičiaus komplimentas nepaguodė Šaro

„Fenerbahče“ laimėjo, nors jų gretose dėl traumų nežaidė du itin svarbūs krepšininkai – įžaidėjas Kostas Sloukas ir aukštaūgis Janas Vesely.

Eurolygoje „Žalgiris“ su „Fenerbahče“ grūmėsi 12-tą kartą. 8 sykius pajėgesnė buvo Turkijos ekipa, 4 – Kauno. Nuo 1998-ųjų komandos tarpusavyje žaidė 16 rungtynių, iš kurių 7-eriose triumfavo žalgiriečiai.

Pirmosiose šių ekipų tarpusavio rungtynėse Turkijoje 82:68 stipresni irgi buvo Ž.Obradovičiaus auklėtiniai.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (7 atk. kam.), Kevinas Pangosas 11, Brockas Motumas 10, Augusto Lima (6 atk. kam.) ir Leo Westermannas po 8, Lukas Lekavičius 7, Renaldas Seibutis 4, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas po 2, Antanas Kavaliauskas taškų nepelnė, Robertas Javtokas ir Isaiah Hartensteinas nežaidė.

„Fenerbahče“: Ekpe Udoh 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Melihas Mahmutoglu 14 (4/4 tritaškių), Bobby Dixonas 12 (9 rez. perd.).

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 67:76 (17:19, 14:11, 17:25, 19:21).

38 min. Dar kartą pakilti kauniečiams nepavyko. Eurolygos ketvirtfinalio svajonė po truputį tolsta.

36 min. Po Bogdano Bogdanovičiaus pataikymo turkų pranašumas pirmą kartą rungtynėse pasiekė dviženklę ribą (68:58).

35 min. Kauniečių taikiklis nusimušė, tuo tarpu turkai iš palengvo rinko taškus ir tolo.

34 min. Luigi Datome prabilo pačiu nedėkingiausiu metu. Italo tritaškis ir turkai vėl pabėgo 61:56.

32 min. Edgaras Ulanovas po labai ilgos pertraukos vėl išvedė savo komandą į priekį – 56:55. Visgi Luigi Datome pataikė su Antano Kavaliausko pražanga.

31 min. Kevinas Pangosas lemiamą kėlinį pradėjo dviem tritaškiais. Viskas apsivertė aukštyn kojomis. Iš turkų pranašumo liko vos taškas ir Željko Obradovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (54:55).

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 48:55 (17:19, 14:11, 17:25).

27 min. Paulius Jankūnas veržliai sužaidė po krepšiu, pataikė Renaldas Seibutis ir kauniečiai pradėjo kvėpuoti varžovams į nugaras (46:47), bet slaptu turkų ginklu tapęs Mahmutoglu Mehli vėl smeigė iš toli – 46:50. Tai buvo ketvirtasis jo toks metimas iš tiek pat bandymų.

25 min. Lukas Lekavičius pataikė sau būdingą metimą, bet Mahmutoglu Mehli vėl nubaudė tritaškiu. Kaip bebūtų, žalgiriečiai vis dar buvo žaidime – 40:43.

24 min. Augusto Lima pataikė iš po krepšio, bet turkai mūsiškius nubaudė dviem tritaškiais. Iniciatyvos svarstyklės vėl krypo svečių pusėn.

23 min. Lukas Lekavičius skambiai priminė apie save. Gynėjas pataikė tritaškį iš maždaug 8 metrų – 34:32.

22 min. Bogdanas Bogdanovičius pelnė sunkius taškus iš po krepšio ir vėl išvedė turkus į priekį.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 31:30 (17:19, 14:11).

20 min. Turkijos milijonieriams „Žalgiris“ toliau rodė raumenis. Brockas Motumas pataikė iš toli – 31:28.

19 min. Vėl kapitonas! Po dar dviejų jo baudų kauniečiai jau ir priekyje (28:26).

18 min. Paulius Jankūnas vis agresyviau žaidė po krepšiu. Po kapitono taiklių baudų metimų – lygu (26:26).

17 min. Į Bobby Dixono pataikymą iš vidutinio nuotolio Brockas Motumas atsakė tolima bomba – 24:26.

16 min. Galiausiai šį taškų badą nutraukė dvi baudas iš trijų sumetęs Artūras Milaknis (21:24).

15 min. „Žalgirio“ taškų badas. Per pirmas penkias antrojo kėlinio minutes kauniečiai tepelnė du taškus. Rasti kelius prie turkų krepšio sekėsi vis sunkiau.

12 min. Pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis turkai truktelėjo į priekį. Pasinaudoję keliomis netaikliomis šeimininkų atakomis, „Fenerbahče“ padidino pranašumą – 24:19.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 17:19.

10 min. Pero Antičius pataikė iš toli ir vėl grąžino pranašumą turkams.

9 min. Po Brocko Motumo taiklių baudų kauniečiai vėl priekyje – 17:16.

7 min. Lukas Lekavičius! Po keitimo aikštėje pasirodęs „Žalgirio“ mažylis jau pirmąją savo ataką užbaigė puikiu metimu. Po akimirkos Paulius Jankūnas įmetė su pražanga iš po krepšio. Visgi kauniečiai dar vijosi savo varžovus. 15:16.

5 min. Leo Westermannas šovė iš aikštės krašto ir kaip reikiant įsiūbavo „Žalgirio“ areną, tačiau labai greitai aistras atvėsino tokios pačios vertės metimą pataikęs Bobby Dixonas (10:11).

4 min. Augusto Limos energija pirmosiomis minutėmis turėjo tenkinti Šarūną Jasikevičių. Starto penkete mačą pradėjęs brazilas buvo aktyvus po abiem krepšiais ir sėkmingai kovojo dėl kamuolių bei rinko taškus – 7:8.

3 min. Ekpe Udoh pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau Leo Westermannas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 5:5.

1 min. Augusto Lima pelnė pirmuosius taškus iš po krepšio, tačiau turkai atsakė tolimu metimu (2:3).

1 min. Kauniečiai dvikovą pradėjo tokiu penketu: Leo Westermannas, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Augusto Lima.