2010 02 10

CSKA ir Šiškauskas – nesustabdomi

Trečiose Eurolygos „Top-16“ varžybų G grupės rungtynėse trečiadienį Maskvos CSKA namie 84:73 (22:21, 18:15, 24:21, 20:16) nugalėjo Tomo Pačėso treniruojamą lenkų Gdynės „Prokom“ ekipą ir iškovojo jau dešimtą pergalę iš eilės.
Po CSKA tanko vikšrais pateko ir Gdynės „Prokom“ komanda
Po CSKA tanko vikšrais pateko ir Gdynės „Prokom“ komanda. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Maskvos CSKA komanda ir toliau įrodinėja, kad yra viena iš pagrindinių pretendenčių į Eurolygos čempionės titulą. Įpusėjus antrojo Eurolygos etapo kovoms ji tapo G grupės lydere ir įkėlė vieną koją į ketvirtfinalį.

Maskvoje trečiadienį rungtynės vyko permainingai beveik tris kėlinius. Abiejų komandų banguotas žaidimas neleido nė vienai iš jų įgyti apčiuopiamos persvaros. Vis dėlto trečio kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai pradėjo spurtą ir ketvirto ketvirčio pradžioje susikrovė 15 taškų persvarą – 72:57. Tiesa, mačo pabaigoje „Prokom“ krepšininkams pavyko sumažinti skirtumą.

Viena pagrindinių Tomo Pačėso auklėtinių bėdų buvo prastas dvitaškių metimų pataikymo procentas. Jie dvitaškius metė 36 proc. taiklumu (13 iš 36), o maskviečiai – 62 proc. (23 iš 37). „Prokom“ komanda taip pat dažniau klydo – 16:13.

CSKA komandoje nesustabdomas buvo vidurio puolėjas Saša Kaunas. Jis pelnė 18 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir blokavo 5 varžovų metimus. 17 taškų pelnė J.R.Holdenas, 13 – Viktoras Chriapa.

Ramūnas Šiškauskas nugalėtojams per 27 minutes pelnė 11 taškų (3 dvitaškiai iš 5, 1 tritaškis iš 3, 2 baudos iš 3), atkovojo du ir perėmė vieną kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir keturiskart prasižengė. Lietuvis buvo šešėlyje per pirmą rungtynių dalį, tačiau prabilo per lemiamą spurtą.

„Prokom“ komandoje Qyntelis Woodsas surinko 16 taškų, Ratko Varda ir Davisas Loganas – po 15. Gdynės komanda „Top-16" varžybose patyrė pirmą pralaimėjimą ir su dviem pergalėmis bei viena nesėkme užima antrą vietą G grupėje.