2014 10 15

Klaipėdos „Neptūnas“ Eurolygoje debiutavo pralaimėjimu „Laboral Kutxa“ ekipai – 69:88

Trečiadienio vakarą Klaipėdos „Neptūnas“ Ispanijoje debiutavo Eurolygos turnyre. Pirmą kartą į prestižiškiausią Europos turnyrą prasibrovę klaipėdiečiai turėjo pripažinti Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipos pranašumą.
Martynas Mažeika
"Žalgirio" ir "Neptūno" dvikova Klaipėdos "Švyturio" arenoje / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Ispanai visų rungtynių metu kontroliavo situaciją ir neleido Eurolygos naujokams pagalvoti apie pergalę. Klaipėdiečiai tris ketvirčius laikėsi pagirtinai ir bandė išvengti sutriuškinimo, tačiau lemiamame ketvirtyje išryškėjo ispanų pranašumas.

Klaipėdos ekipai daugiausia, 17 taškų pelnė tris tritaškius pataikęs ir 7 kamuolius atkovojęs Donatas Zavackas. 11 taškų pridėjo Simas Galdikas. V.Vasylius surinko 8, Martynas Mažeika – 7 taškus.

Nugalėtojus į priekį vedė latvis Davis Bertanis, kuris surinko 20 taškų. 13 pridėjo Thomas Heurtelis, po 12 – T.Shengelia ir F.San Emeterio.

Statistika: Vitorijos „Laboral Kutxa“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 88:69 (20:15, 17:15, 24:20, 27:16)

Dvitaškiai: 23/44 (52 proc.) – 19/35 (54 proc.)
Tritaškiai: 9/19 (47 proc.) – 4/26 (15 proc.)
Baudos: 15/21 (71 proc.) – 19/29 (65 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 37 – 36
Perimti kamuoliai: 11 – 6
Klaidos: 10 – 13
Rezult. perdavimai: 20 – 8
Blokuoti metimai: 3 – 0

Kitose D grupės pirmojo turo rungtynėse ketvirtadienį Valensijos „Basket“ (Ispanija) komanda priims Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) krepšininkus, o Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) klubas namuose žais su Martyno Pociaus Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) ekipa.

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks po keturias geriausias grupių komandas.

Šio sezono Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Ketvirtasis kėlinys:  „Laboral Kutxa“ – „Neptūnas“ 88:69 (20:15, 17:15, 24:20, 27:16)

40 min. D.Zavackas pataikė trečią tritaškį.

38 min. Nuovargis neleido klaipėdiečiams išnaudoti net trijų atakų iš eilės ir ispanai toliau didino pranašumą. V.Vasylius užsidirbo techninę pražangą – 79:61.

36 min. Klaipėdos ekipos sirgalius bent trumpam pradžiugino M.Shakuro dėjimas – 76:59.

34 min. D.Bertanis ir toliau šėlo po lietuvių krepšiu. V.Vasylius pataikė antrą dvitaškį iš eilės. F.Causeuras atsakė tritaškiu – 74:54.

33 min. Ispanai lengvai rinko taškus, o V.Vasylius įmetė dvitaškį – 69:52.

31 min. Paskutiniame ketvirtyje pirmieji taškus rinko ispanai. K.Tillie ir F.San Emeterio pataikė dvitaškius – 65:50.

Trečiasis kėlinys:  „Laboral Kutxa“ – „Neptūnas“ 61:50 (20:15, 17:15, 24:20)

30 min. Kėlinio pabaigoje komandos taškus rinko baudos metimais, tačiau tritaškį pataikyti pavyko J.Sinicai.

28 min. E.Dimša pataikė antrą dvitaškį iš eilės – 53:44.

27 min. O.Johnsonas pataikė tritaškį, E.Dimša atsakė dvitaškiu – 53:42.

26 min. D.Bertanis pataikė dvitaškį ir vėl didino ispanų pranašumą iki 11 taškų. A.Butkevičius pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 50:40.

25 min. D.Zavackas smeigė tritaškį ir mažino atsilikimą – 48:39.

24 min. T.Heurtelis ir F.San Emeterio dar labiau atitolino ispanus nuo klaipėdiečių ir K.Maksvyčiui teko prašyti minutės pertraukėlės – 48:34.

23 min. Ispanai atsakė dviem dvitaškiais iš eilės – 44:34.

21 min. Kėlinį pradėjo D.Gailiaus dvitaškis. Iškart po to tritaškį smeigė D.Bertanis. M.Mažeika pataikė dvitaškį – 40:34.

Antrasis kėlinys:  „Laboral Kutxa“ – „Neptūnas“ 37:30 (20:15, 17:15)

20 min. S.Galdiko dėjimas sumažino atsilikimą iki penkių taškų. Iškart po jo – pražanga ir jau ispanai pelnėsi iš baudos metimų. D.Zavackas pasižymėjo dvitaškiu, o C.Iversonas kėlinį užbaigė dėjimu – 37:30.

19 min. Klaipėdiečiai ir toliau taškus rinko baudos metimais. Du pataikė S.Galdikas – 33:26.

18 min. Po dar dviejų M.Mažeikos baudos metimų dvitaškį pataikė K.Tillie. Netrukus tritaškį smeigė ir F.San Emeterio – 33:24.

16 min. Po D.Gailiaus dvitaškio varžovai pataikė dar vieną tolimą metimą. M.Mažeika pridėjo baudos metimą – 28:22.

14 min. D.Bertanis paleido tritaškį į „Neptūno“ krepšį, kitos atakos metu D.Zavackui pavyko pelnyti du taškus – 25:19.

13 min. Tuo pačiu atsakė ir R.Gomesas – 22:17.

12 min. Arnas Butkevičius dvitaškiu pradėjo antrąjį kėlinį – 20:17.

Pirmasis kėlinys:  „Laboral Kutxa“ – „Neptūnas“ 20:15

10 min. M.Girdžiūnas pabandė kėlinį pabaigti tritaškiu, bet nesėkmingai. T.Heurtelis pataikė dvitaškį.

8 min. V.Vasylius pataikė du dvitaškius iš eilės, tačiau ispanai atsakė tritaškiu, po kurio pirmavo 19:15.

5 min. Klaipėdiečiai rungtynes pradėjo kiek susikaustę, tačiau po S.Galdiko ir D.Gailiaus dėjimų atsigavo ir lygino rezultatą – 7:7.

Startinis „Neptūno“ penketas: Martynas Mažeika, Deividas Gailius, Simas Galdikas, Mustafa Shakuras, Donatas Zavackas.