Publikuota: 2018 rugsėjo 16d. 19:08 , atnaujinta: 2018 rugsėjo 16d. 22:06

Draugiškame, bet principiniame „Gloria Cup“ finale „Žalgiris“ nukovė CSKA klubą

Kauno „Žalgiris“
D.Taraškevičiaus nuotr. / Kauno „Žalgiris“

Turkijoje vykusio draugiško krepšinio „Gloria Cup“ turnyro finale Kauno „Žalgiris“ rezultatu 81:73 (12:18, 19:17, 25:16, 25:22) nugalėjo Maskvos CSKA klubą, nors iki ketvirto kėlinio vos kelias minutes buvo priekyje.

Per pirmuosius tris kėlinius „Žalgiris“ priekyje tebuvo 3 min. 21 sek., (CSKA pirmavo 25 min.), tačiau trečio kėlinio pabaigoje kiek atitrūkę kauniečiai ketvirtajame jau laikė vadžias savo rankose.

„Žalgiris“ šiame mače žaidė be Edgaro Ulanovo, o CSKA – be Sergio Rodriguezo, Nando De Colo ir Nikitos Kurbanovo.

8 Didžiausia persvara 9

„Žalgiris“: N.Woltersas 18, M.Grigonis 15 (2 per. kam.), A.Milaknis 12, A.Kavaliauskas 11 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 9, A.White‘as 4, R.Jokubaitis 4, B.Daviesas 4 (2 per. kam.), T.Walkupas 2, L.Birutis 2, D.Sabeckis ir L.Uleckas taškų nepelnė.

CSKA: C.Higginsas 21 (10/10 baud. met.), K.Hinesas 16 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 blk.), D.Hackettas 14, A.Petersas 10, O.Hunteris 10 (7 atk. kam.).

D.Taraškevičiaus nuotr./Nate'as Waltersas

CSKA energingiau pradėjo rungtynes ir spurtavo 6:0. „Žalgiris“ atsibudo, tačiau po pirmojo kėlinio, pataikę tik 5 metimus iš 14-ikos, Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsilikinėjo 12:18.

Nate'o Walterso tritaškis sumažino atsilikimą iki penkių taškų (17:22), o kelis kartus iš eilės apsigynęs „Žalgiris“ dar labiau priartėjo (21:23).

„Žalgiris“ toliau naudojosi CSKA krize. Kelias atakas iš eilės rezultatyviai sužaidė Paulius Jankūnas, ir „Žalgiris“ priekyje – 26:23.

Čia „Žalgiris“ vėl stabtelėjo ir CSKA nurūko į priekį. Puolime kamuolį atkovojęs Laurynas Birutis iškart jį padovanojo varžovams, kurie pabėgę į kontraataką padidino persvarą iki 7 taškų (26:33).

Baudų metimais kėlinio pabaigoje skirtumą „Žalgiris“ kiek aptirpdė, tačiau ketvirtį taškais baigė CSKA (31:35).

Per pirmuosius du kėlinius „Žalgiris“ pataikė vos vieną tolimą metimą (1/5).

Po Artūro Milaknio tritaškio ir P.Jankūno baudos metimo rezultatas tapo lygus (38:38), o įpusėjus ketvirčiui N.Waltersas vėl išvedė žalgiriečius į priekį (42:41).

Puikiai trečio kėlinio pabaigoje sužaidė Antanas Kavaliauskas, dukart pakartodamas netikslius komandos draugų metimus ir padidindamas „Žalgirio“ pranašumą iki 56:51.

Daugiau nei minutę ketvirtajame kėlinyje abi komandos nesugebėjo pelnyti taškų, tačiau sausą seriją tritaškiu nutraukė N.Waltersas (59:51).

Kyle'as Hinesas pasistengė, kad skirtumas sumažėtų (61:59). M.Grigonis nepataikė iš toli, o CSKA išlygino rezultatą (61:61).

A.Milkanis pataikė tritaškį, bet A.Kavaliauskas dvi atakas iš eilės nesustabdė Othelo Hunterio (66:66).

Likus 2 minutėms „Žalgiris“ vėl kiek atitrūko (72:68). M.Grigonis pridėjo du baudų metimus (74:68), ir CSKA teko prašyti minutės pertraukėlės.

CSKA nesisekė sumažinti skirtumo, likus 39 sek. komandas skyrė šeši taškai (77:71), ir pergalės žaliai balti jau nebepaleido.

Primename, kad turnyre Turkijoje Kauno klubas nugalėjo Buršos „Tofas“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ komandas.

CSKA pakeliui į finalą susitvarkė su „AS Monaco“ ir Bandirmos „Banvit“ ekipomis.

„Žalgiris“ laimėjo tris iš pastarųjų keturių mačų su CSKA. Šį sezoną Eurolygoje šių komandų keliai susikirs lapkričio 21-ą ir sausio 19-ą dieną.

Verslas

Apsigavo: alytiškė lėktuvo bilietus pirko iš ne kartą baustos įmonės ir susidūrė su bėdomis

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: B.Vanagas penktas, V.Žala – 13-as, A.Juknevičius kovoja su gedimais

Aktualu

Šilutės rajone į griovį įvažiavusiame automobilyje nuskendo motina ir mažametė dukra

24sek

Nervų karas Vilniuje: pratęsimo neišgyvenęs „Rytas“ krito prieš ALBA

Aktualu

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas

Tiesiogiai Gazas

Arūnas Gelažninkas įveikė priešpaskutinį etapą, prie finišo artėja ir B.Bardauskas

„Eurovizijos“ atrankoje – žvaigždžių desantas: grupė „120“ jau dabar save vadina nugalėtojais

Gyvenimas

Dietomis nusivylęs Dmitrijus tapo veganu: atsikratė 30 kg ir įveikė aplinkinių spaudimą

„Ginčas“: lietuvis NBA klubo savininkas – utopija ar realus tikslas?

Aktualu

Aplink pasaulį keliaujančios Lenkijos maršalo J.Pilsudskio proanūkės kelionė prasidėjo Vilniuje

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: naujas keiksmažodis „Brexit“, perkama politika ir – kur dingo mergaitė?

Aktualu

R.Karbauskiui dėl verslininkus į kandidatų sąrašą atvedusio A.Vaitkaus galvos neskauda

Macaulay Culkinas prakalbo apie daugelį stebinusią jo draugystę su Michaelu Jacksonu

24sek

Garsus svečias Vilniuje: dėl „Ryto“ talento atvyko „Raptors“ bosas

15min tema Aktualu

Britai apie „Brexit“: tai istorinė šalies politikos savižudybė

24sek

Tėvynė vėl šaukia jį iš NBA – Domantas Sabonis vėl pateko į šauktinių sąrašą

Pasaulis kišenėje

Konkursas: idiliškame Italijos kaimelyje visą vasarą galite gyventi nemokamai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Moterys pasijuto kaip ringe: atsisveikinimas po vakarėlio Alytaus bare virto masinėmis muštynėmis

Deuce

Rusės elgesys „Australian Open“ šokiravo – konfliktas ir nepadorūs gestai publikai

Verslas

Mirė vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų – Medicinos banko savininkas Saulius Karosas

Verslas

Prancūzijos žemės ūkio ministras išprovokavo ginčą savo pareiškimais apie alkoholį

Aktualu

A.Šechovcovas: Europos radikalios dešinės partijos su Rusija šoka „juodąjį tango“

Pora, kuri įsimylėjo lėktuve

„Miesto paslaptys“: Reformatų skvero laiptų istorija ir širdelėmis pažymėtų medžių mįslė

Gazas

Automobilio signalizacija: ar tai dar reikalinga saugumo priemonė?

Aktualu

B.Matelis ir G.Landsbergis tvirtina, kad R.Karbauskio žmonės rinko apie juos kompromituojančią informaciją

Gyvenimas

Naujausia savo kolekcija Victoria Beckham paminėjo dešimtmetį mados industrijoje

Aktualu

I.Šimonytė: parlamentinis tyrimas gali mane tik paskatinti dalyvauti prezidento rinkimuose

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?