Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 19d. 17:57

Eksperto žodis: „Olympiakos“ isterija dėl teisėjų – nepamatuota

Eurolygos teisėjo švilpukas
„Scanpix“ nuotr. / Eurolygos teisėjo švilpukas

Trečiadienio vakarą Pirėjuje buvo labai karšta. Atkakli kova, pratęsimas, kietas krepšinis, „Žalgirio“ pergalė, Šarūno Jasikevičiaus pokalbis su Vassiliu Spanouliu, o galiausiai – Ioannio Sfairopoulo akmenys į teisėjų ir Šaro daržus.

Spaudos konferencijoje po pralaimėtų rungtynių „Olympiakos“ treneris negailėjo karčių žodžių: „Mano kolega treneris Jasikevičius atakavo teisėjus prieš ketvirtfinalio serijos pradžią. Nemanau, kad teisėjai vienodai traktavo epizodus abiejose aikštės pusėse.

Žalgiriečiai stodavo prie baudų metimo linijos po nedidelio kontakto, o puolant mums arbitrai toleravo gerokai kietesnį kontaktą.

Gerbiame teisėjus ir Eurolygą, bet, deja, matome, kad komandos tyčia strategiškai kalba apie teisėjų darbą. Aš apie jį niekada nekalbėjau, bet matau, kad tai suteikia varžovams pranašumą. Galiausiai labai svarbu turėti švilpukus „50-50“, bet šį vakar jie tokie nebuvo.

Tai organizuotas puolimas prieš teisėjus. Visi burba, siunčia DVD įrašus. Iki šio vakaro mes nebuvome akcentavę teisėjų darbo ir manau, kad tai paveikė mūsų žaidimą.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Graikijos ekipos treneris turėjo omenyje Šaro žodžius, kuomet, prieš išvyką į Pirėjų, „Žalgirio“ strategas akcentavo, jog iš arbitrų nori gauti tokią pagarbą, kurios nusipelnė, o teisėjavimas turėtų būti „50 ant 50“.

Š.Jasikevičiaus pasisakymus pasigavo ne tik „Olympiakos“ treneris, bet ir graikų žurnalistai, kurie klausė trenerio apie pasisakymus, o Šaras spaudos konferencijoje ėmė aiškinti situaciją.

„Aš išversiu tai, ką pasakiau, nes jūs, vaikinai, padarėte betvarkę. Žinote, turiu daug draugų Atėnuose ir žinau, ką jūs rašote. Manęs Kaune paklausė, ar aš bijau dėl teisėjavimo. Atsakiau, kad teisėjai švilps „50 ant 50“. Jūs padarote taip, lyg aš būčiau pirmas, kuris taip pasakė. Ne. Aš atsakiau į klausimą.

Žinau, kad šitas dalykas, o ne „Puiki „Žalgirio“ pergalė“ bus rytojaus antraštėse. Vienintelis dalykas, kurio noriu – tai „50 ant 50“. 100 procentų žinau, kad Ioannis Sfairopoulos prašo to paties.

Pasakiau, kad šioje serijoje, kaip ir pridera ketvirtfinaliui, bus geriausi teisėjai. Nesuprantu, kas blogai dėl to, ką pasakiau. Todėl nepradėkite dar didesnių dalykų dėl to, ką pasakiau.

Žinau, kad šitas dalykas, o ne „Puiki „Žalgirio“ pergalė“ bus rytojaus antraštėse. Vienintelis dalykas, kurio noriu – tai „50 ant 50“. 100 procentų žinau, kad Ioannis Sfairopoulos prašo to paties. Jam nereikia pagalbos.

Bet jūs turite galią, turite galią uždėti tokią antraštę, kurios norite. Aš visada to noriu iš teisėjų ir nesvarbu, ar žaidžiame prieš „Olympiakos“, „Panathinaikos“ ar Prienus, jei žinote Prienus. Aišku, kad žinote dėl Ballų šeimos“, – graikų žurnalistams situaciją nuo A iki Ž paaiškino Šaras.

VIDEO: Šarūno Jasikevičiaus (nuo 14:55 min.) ir I.Sfairopouloso (nuo 24:00 min.) komentarai apie teisėjus

24sek kalbintas Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas Kęstutis Pilipauskas jokių didelių problemų arbitrų veiksmuose neįžvelgė.

Specialistas ir ilgametis teisėjas pabrėžė, kad klaidų buvo, tačiau tai yra normalu. Svarbiausia, K.Pilipausko nuomone, kad nebuvo nuosekliai neteisingo teisėjavimo vienos ar kitos komandos naudai.

– Sfairopolos turėjo priekaištų teisėjams. Kaip jūs vertinate teisėjų sprendimus? 24sek paklausė Kęstučio Pilipausko.

– Aš manau, kad šį kartą viskas buvo normaliai. Ir „Žalgiris“ neturėtų pykti, ir nemanau, kad labai rimtos yra „Olympiakos“ pretenzijos. Galbūt ten suveikė emocijos iš karto po rungtynių. Buvo netikslumų, bet į abi puses. Nemanyčiau, kad kažkas ten buvo labai darančio įtaką rungtynių rezultatui.

nuotr. youtube.com/Kęstutis Pilipauskas
nuotr. youtube.com/Kęstutis Pilipauskas

– Šaras prieš seriją sakė tikintis, kad teisėjavimas bus „50 ant 50“. Graikai interpretavo tai kaip spaudimą. Ką jūs supratote iš to pasisakymo?

– Čia kiekvienas supranta pagal savo norą, ką jis nori tuose žodžiuose suprasti. Manau, kad prašymas ar noras, kad būtų „50 ant 50“, yra normalus, pateisinamas ir nemanau, kad prie kažko galima kabinėtis.

Man atrodo, kad dauguma trenerių norėtų, kad būtų „70 ant 30“ jų naudai, ypatingai, kai žaidi namuose. Tikiuosi, kad Šarūnas tą patį pasakys, kai rungtynės vyks Kaune, kad jis nori „50 ant 50“.

– Ar atkrintamosiose kažkiek keičiasi teisėjavimas? Gal teisėjai kažkurias situacijas vertina kiek kitaip?

– Teisėjai negali keisti taisyklių ar jų interpretacijų taip, kaip jie nori. Vienintelis, ką galima interpretuoti, tai kontakto lygis. Tai priklauso nuo to, kokią žaidimo manierą pasirenka komandos. Visa kita – griežtos taisyklės ir teisėjai negali jų savaip interpretuoti.

Ir vakar matėme, kad kai kurie smulkesni kontaktai buvo fiksuoti, kai kurie, po pakartojimų buvo aišku, kad buvo praleisti, bet manau, kad klaidos panašiai pasiskirstė į abi puses.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

– Buvo skirtos nesportinės pražangos prieš Jamelį McLeaną Brandonui Daviesui ir vėliau J.McLeanui prieš Artūrą Milaknį. Jos buvo gan švelnios. Tikriausiai ta antroji buvo skirta būtent dėl to, kad prieš tai buvo fiksuotas panašus epizodas?

– Jūs ir atsakėte pats į klausimą, man irgi atrodo, kad tai buvo bandymas absoliučiai vienodai traktuoti panašų epizodą. Nors man atrodo, kad nei vienas, nei kitas galbūt nebuvo vertas labai griežto vertinimo. Teisėjai pasirinko tokį žaidimo valdymo būdą.

Gerai, kad jie išliko nuoseklūs ir paskyrę vieną tokią nesportinę pražangą, jie panašiam epizode sušvilpė ir kitos komandos naudai. Nuoseklumas yra gerai.

– „Olympiakos“ treneris sakė, kad Šaras ėmėsi senų metodų, ar sutiktumėt?

– Čia reikia paklausti trenerio, ką jis turėjo omeny. Tai yra dalykai, kurie galbūt neviešinami, kiekvienas treneris turi savo metodus. Ar jie seni, ar nauji – negaliu pasakyti.

– Kokias dar treneriai gali pasitelkti gudrybes, kad bandytų paveikti teisėjus?

– Prieš rungtynes, manau, jokių. Jei tai yra teisėjų kritika viešoj erdvėj, toks būdas gali suveikti atvirkščiai. Aš manau, kad teisėjai, teisėjaujantys tokiame lygyje, gali vadintis profesionalais. Jie įpratę dirbti tokiomis sąlygomis ir nemanau, kad juos galėtų iš balno išmušti kažkokia kritika. Jie įpratę dirbti streso zonoje ir tai yra normalu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

– O ar teisėjai skaito, mato tuos visus viešus pasisakymus?

– Manau, kad taip. Kad skaito oficialių asmenų pasisakymus – aš neabejoju. Čia irgi yra sudėtinė darbo dalis. Eurolyga irgi reaguoja, turi nuostatus, sankcijų sistemą už nepagrįstą ar viešą kritiką dalykų, kurie yra apibrėžti nuostatuose.

Matot, „Panathinaikos“ savininkas yra baudžiamas griežtai, bet ir jo pasisakymai yra labai jau aštrūs ir ne tokie diplomatiški. Čia yra atkrintamosios, didžiulė atsakomybė slegia visus.

– Sakot, kad teisėjai mato pasisakymus. Kaip jie nuo to atsiriboja?

– Teisėjas, jei yra patyręs ir teisėjavęs aukšto rango rungtynėse, moka dirbti streso zonoje. Jei teisėjas jaučiasi, kad gerai padarė savo darbą, tai ta kritika nieko nereiškia. Jei jautiesi, kad nesuklydai, tuomet emocijos nedaro jokio poveikio.

Jei jauti, kad padarei klaidą, kuri buvo daranti įtaką ir tai yra viešai aptarinėjama, tuomet, žinoma, tai nėra smagu. Nėra smagu, kai darbo brokas yra viešai aptariamas, bet tai neturi turėti įtakos jo kitoms rungtynėms. Jis išeina kitose rungtynėse ir pradeda nuo balto lapo. Nereikia skaičiuoti, kad kažkada prieš tą komandą padariau klaidų, tai dabar jau būsiu geras. Jei teisėjas pradėtų taip kalkuliuoti, tuomet jam būtų sunku gerai dirbti.

– Ar galima tikėtis, kad po I.Sfairopouloso žodžių penktadienį bus švilpiama kitaip?

– Visų pirma, bus kita teisėjų brigada. Pasikartosiu, kad tokio lygio teisėjų nenustebinsi ir neišgąsdinsi. Visą laiką galime rasti tų klaidų ir jų randam. Kiekvienas ieško klaidų savo nenaudai, nekreipdamas dėmesio į klaidas, daromas jo naudai. Čia yra normalu.

Svarbiausia, kad klaidos nebūtų tendencingos. Šiais laikais, kai viskas yra matoma iš visų rakursų, kai rungtynės transliuojamos su aštuoniomis ar daugiau kamerų, kai iš visų pusių galima epizodą parodyti, kiekvienas arbitras supranta, kad visi veiksmai ir sprendimai gali būti įvertinti. Ir jo darbo kokybė gali būti įvertinta.

Bet žmogiškas faktorius buvo ir bus tol, kol teisėjaus žmonės.

– Kokiu pažymiu įvertintumėt teisėjų darbą pirmose rungtynėse?

– Nenoriu rašyti pažymių. Vakar žiūrėjau, jaučiau malonumą matydamas, kaip „Žalgiris“ parodė charakterį ir pralaiminėdamas sugebėjo atsitiesti bei perlaužti rungtynes.

Neanalizavau, kartais užtenka analizių ir čia, vietiniuose čempionatuose, kur ir atlieku tas pareigas. Aišku, žiūrėdamas per tą prizmę pastebiu niuansus, bet galiu pasakyt viena: nepajutau jokios tendencijos nei vienos komandos naudai.

Tai yra gerai, nes rungtynės vyko Graikijoje, tokioje arenoje, prie tokio spaudimo. Graikų sirgaliai yra, švelniai tariant, aktyvūs, bet balansas buvo išlaikytas ir tos klaidos pasiskirstė panašiai.

VIDEO: Highlights: Olympiacos Piraeus - Zalgiris Kaunas

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

G.Nausėda prakalbo apie santykius su Rusija: jie įmanomi, nors aplinkybės ir sunkios

Gyvenimas

Medikai Benitai žadėjo neįgaliojo vežimėlį, o dabar moteris jaučiasi apgavusi senatvę – sukūrė neįprastą mankštą

Vardai

Advokato A.Bandžiaus naujos sužadėtinės gyvenime irgi netrūko dramų: su dukra teko bėgti iš Švedijos

Verslas

Ūkio ministerija siūlo uždrausti nuolaidas parduotuvėse, jei dėl jų susitarta žodžiu

„Ginčas“: Lietuvos rinktinės sąrašo dilema – paskutinis šansas D.Motiejūnui?

Aktualu

15min paaiškina: kas bus kandidatai į Lietuvos Respublikos prezidentus?

Interviu 24sek

Grupės lyderį pasitinkantis D.Adomaitis savo vyrų prašo kantrybės

Pasaulis kišenėje

Portugalijoje po gąsdinančio skrydžio nusileido „nekontroliuojamas lėktuvas“

24sek

„Ryto“ puolėjas nepasikuklino: „Europoje niekas negali manęs uždengti“

Sportas

Keistenybė Airijoje – po pergalingų rungtynių žaidėjai žiauriai sumušė teisėją

24sek

Kauno „Žalgiris“ į rungtynes Alytuje išvyko be dviejų lyderių

Vardai

Už melagingus parodymus Žilvinui Žvaguliui skirta 2,6 tūkst. eurų bauda

Vardai

Savo kumščio kietumą neįgaliam vyrui parodęs boksininkas Evaldas Petrauskas pripažintas kaltu

Mokslas.IT

Ekspertai ragina apmokestinti mėsą: leis sutaupyti milijardus sveikatos apsaugai

Maistas

auGalingas pirmadienis: moliūgų sriuba ir skrebučiai su avokadais ir moliūgų sėklomis

Gazas

Prietaisų skydelyje degantys indikatoriai: atvejai, kada važiuoti nerekomenduojama

Vardai

Alkoholio nevartojanti Gabija Vitkevičiūtė apie savo vaikystę: „Kai geria mama, tau sugriūna pasaulis“

Aktualu

LNK atstovas Tomas Bartininkas: apie nuolaidą Darbo partijos reklamai žinau iš spaudos

Verslas

Valdžia laukia didelių permainų, bet „Iki“ kontrolę perėmusi „Rewe“ svarbių pokyčių nežada

Verslas

Lenkijos „Small Planet Airlines“ gyvavimą baigė paskutiniu skrydžiu į Gran Kanariją

Naujienos

Aktualu

G.Nausėda prakalbo apie santykius su Rusija: jie įmanomi, nors aplinkybės ir sunkios

Gyvenimas

Medikai Benitai žadėjo neįgaliojo vežimėlį, o dabar moteris jaučiasi apgavusi senatvę – sukūrė neįprastą mankštą

Vardai

Advokato A.Bandžiaus naujos sužadėtinės gyvenime irgi netrūko dramų: su dukra teko bėgti iš Švedijos

Verslas

Ūkio ministerija siūlo uždrausti nuolaidas parduotuvėse, jei dėl jų susitarta žodžiu

„Ginčas“: Lietuvos rinktinės sąrašo dilema – paskutinis šansas D.Motiejūnui?

24sek

M.Grigonio šou – lyderius namie palikęs „Žalgiris“ nušlavė „Dzūkiją“

Aktualu

Panevėžio rajone prie vairo sulaikytam girtam senjorui teko uždėti antrankius

Aktualu

15min paaiškina: kas bus kandidatai į Lietuvos Respublikos prezidentus?

Interviu 24sek

Grupės lyderį pasitinkantis D.Adomaitis savo vyrų prašo kantrybės

Pasaulis kišenėje

Portugalijoje po gąsdinančio skrydžio nusileido „nekontroliuojamas lėktuvas“

24sek

„Ryto“ puolėjas nepasikuklino: „Europoje niekas negali manęs uždengti“

Sportas

Keistenybė Airijoje – po pergalingų rungtynių žaidėjai žiauriai sumušė teisėją

24sek

Kauno „Žalgiris“ į rungtynes Alytuje išvyko be dviejų lyderių

Gazas

Balsuokite ir padėkite išrinkti „Tautos automobilį 2019“: raumenų užsiauginęs „Ford Focus“

Vardai

Už melagingus parodymus Žilvinui Žvaguliui skirta 2,6 tūkst. eurų bauda

Vardai

Savo kumščio kietumą neįgaliam vyrui parodęs boksininkas Evaldas Petrauskas pripažintas kaltu

Vardai

Alkoholio nevartojanti Gabija Vitkevičiūtė apie savo vaikystę: „Kai geria mama, tau sugriūna pasaulis“

Maistas

auGalingas pirmadienis: moliūgų sriuba ir skrebučiai su avokadais ir moliūgų sėklomis

Mokslas.IT

Ekspertai ragina apmokestinti mėsą: leis sutaupyti milijardus sveikatos apsaugai

Gazas

Prietaisų skydelyje degantys indikatoriai: atvejai, kada važiuoti nerekomenduojama

Vardai

Ypatingos

09:17
05:49

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Mamos prieš meningokoką

Parašykite atsiliepimą apie 24sek