2010 01 28

Eurolyga: pergales šventė visos lietuvių turinčios komandos (nuotraukos)

Ketvirtadienį Eurolygos „Top-16“ etape, be Kauno „Žalgirio“ ir Gdynės „Asseco Prokom“ komandų dvikovos, vyko dar keturi mačai, kuriuose žaidė keturi krepšininkai iš Lietuvos. Visi jie džiaugėsi pergalėmis.
R.Javtokas (dešinėje) buvo naudingiausias nugalėtojų gretose
R.Javtokas (dešinėje) buvo naudingiausias nugalėtojų gretose. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip klostėsi „Žalgirio“ ir „Asseco Prokom“ krepšininkų dvikova, rasite paspaudę čia.

Javtokas ir Jankūnas vedė „Chimki“ į pergalę

Pirmą pergalę Eurolygos H grupėje iškovojo Maskvos srities „Chimki“, kuriai atstovauja Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas. Maskviečiai namuose 83:70 (17:17, 19:18, 16:18, 31:17) palaužė Zagrebo „Cibona“ krepšininkus.

Pirmoji į priekį šovė „Cibona“, kuri antrame ketvirtyje laimėjo šešių minučių atkarpą 15:5 bei įgijo dviženklį pranašumą (32:22). Vis dėlto Sergio Scariolos auklėtiniai ketvirtį baigė spurtu 14:3 ir į rūbinę ilsėtis išėjo turėdami vieno taško persvarą – 36:35.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus 2 minutes rezultatas dar buvo lygus (56:56), tačiau tada „Chimki“ krepšininkai dar kartą spurtavo 19:6 ir susikrovė 13 taškų pervarą, kurios svečiai iš Zagrebo panaikinti nesugebėjo.

R.Javtokas žaidė 28 minutes, per kurias pelnė 17 taškų (8/11 dvitaškių, 1/3 baudų), sugriebė 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, perėmė kamuolį bei surinko 29 naudingumo balus.

P.Jankūnas ant parketo praleido 38 minutes, surinko 15 taškų (4/4 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, tačiau 2 sykius suklydo ir 3 kartos prasižengė.

„Chimki“: Robertas Javtokas 17 (9 atk. kam.), Kelly McCarty 17, Paulius Jankūnas 15, Raulis Lopezas 9, Carlosas Cabezas 7, Keithas Langfordas 7, Vitalijus Fridzonas 7.

„Cibona“: Marko Tomasas 17 (5 kld.), Jamontas Gordonas 13, Bojanas Bogdanovičius 12, Lukša Andričius 11.

„Olympiacos“ ir Kleiza palaužė „Caja Laboral“

AFP/Scanpix nuotr./L.Kleiza nugalėtojams pelnė 18 taakų
L.Kleiza nugalėtojams pelnė 18 taškų.

Labai svarbią pergalę Eurolygos H grupėje iškovojo Lino Kleizos atstovaujama Pirėjo „Olympiacos“ (Eurolyga) komanda, kuri svečiuose po atkaklios kovos rezultatu 89:85 (25:18, 20:21, 20:24, 24:22) palaužė „Caja Lovoral“.

Graikijos vicečempionai į priekį išsiveržė nuo pat mačo pradžios (21:8) ir, nors po pertraukos šeimininkams buvo pavykę perimti iniciatyvą (54:59), svečiai sėkmingiau žaidė ketvirtame kėlinyje ir įrodė savo pranašumą.

Geriausias Lietuvos krepšininkas L.Kleiza nugalėtojams per 34 minutes pelnė 18 taškų (7/13 dvitšk., 0/2 tritšk., 4/6 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir surinko 19 naudingumo balų.

Rezultatatyviau už jį nugalėtojų gretose žaidė tik Joshas Childressas (21 tšk.). I.Bourousis pridėjo taip pat 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Caja Laboral“ ekipoje pasižymėjo M.Huertas (23 tšk.), F.San Emeterio (20 tšk.) ir M.Teletovičius (18 tšk.).

„Barcelona“ tęsia pergalingą savo žygį Eurolygoje

Vienintelėse Eurolygos rungtynėse, kuriose nežaidė nė vienas krepšininkas iš Lietuvos, pirmą pergalę E grupėje iškovojo „Barcelona“ ekipa. Xaviero Pasqualio auklėtiniai namuose 79:69 (19:5, 22:22, 16:20, 22:22) nugalėjo Atėnų „Maroussi“ klubą.

„Barcelona“ jau nuo pirmų mačo minučių varžovus sukaustė geležine gynyba. Per kėlinį Barselonos komanda varžovams leido įmesti vos penkis taškus, tuo tarpu patys pelnė devyniolika ir susikrovė 14 taškų persvarą (19:5).

Po pertraukos aikštės šeimininkai toliau dominavo aikštėje ir įpusėjus trečiam ketvirčiui pirmavo jau dvidešimties taškų persvara – 54:34.

Tiesa, Atėnų komanda tuomet atsakė spurtu 10:0 ir sušvelnino atsilikimą iki 10 taškų (44:54). Tačiau tai ir buvo viskas. Netrukus „Barcelona“ susigrąžino turėtą solidų pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 17 (8 rez. perd.), Boniface‘as N‘donga 15 (12 atk. kam.), Jaka Lakovičius 10, Terrence‘as Morrisas 10, Pete‘as Mickealas 10.

„Maroussi“: Jamontas Lucasas 24, Patas Calathesas 13, Dimitrios Mavroeidis 12, Michalis Pelekanos 7.

„Montepaschi“ namie nukovė Tel Avivo krepšininkus

AFP/Scanpix nuotr./Buvęs Lietuvos ryto legionierius Ch.Eidsonas surinko 7 taakus
Buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius Ch.Eidsonas surinko 7 taškus.

Pergalingai Eurolygos „Top-16“ etapą pradėjo Sienos „Montepaschi“ komanda. Ji savo aikštelėje 76:72 (17:12, 16:14, 21:23, 23:23) privertė pasiduoti Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Dar prieš šias rungtynes „Montepaschi“ lietuvis Kšyštofas Lavrinovičius teigė, jog sieks perrašyti tarpusavio šių ekipų dvikovų istoriją. „Aš norėčiau perrašyti istoriją, – prieš mačą kalbėjo vienas Italijos ekipos lyderių. – Mes niekada dar nesame nugalėję „Maccabi“ krepšininkų Sienoje.“

Prasidėjus paskutinei mačo minutei „Maccabi“ ekipa buvo priartėjusi iki 2 taškų (70:72), bet netrukus Henry Domercantas bei Romainas Sato realizavo keturias baudas iš eilės ir abejonių, kas laimės, nebeliko.

Nugalėtojams K.Lavrinovičius per 20 minučių pelnė 14 taškų (3/6 dvitaškių, 8/9 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą, bet kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Montepaschi“: Davidas Hawkinsas 17, Henry Domercantas 16, Kšyštofas Lavrinovičius 14, Benjaminas Eze 11.

„Maccabi“: Alanas Andersonas 26, Doronas Perkinsas 11, Davidas Bluthenthalis 7, Chuckas Eidsonas 7.