2015 02 05

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ palaužė „Crvena zvezda“ ir pasiekė antrąją pergalę – 70:68

Neprisižaidė. Taip galima pavadinti antrąją Kauno „Žalgirio“ krepšininkų pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. Ketvirtadienį Belgrade kauniečiai nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją Eurolygos varžybose. Lietuvos čempionai 70:68 (20:13, 19:21, 14:15, 17:19) palaužė Belgrado „Crvena zvezda“ krepšininkus.
Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno ekipos krepšininkai pirmavo visų rungtynių metu. Jie nekartojo pagrindinės klaidos, kurią padarė rungtynėse su Atėnų „Panathinaikos“ ir „Barcelona“ ekipomis – nepralaimėjo dar pirmajame kėlinyje. Sėkminga rungtynių pradžia ne tik sustabdė naudingiausią Eurolygos krepšininką Bobaną Marjanovičių, bet ir neleido įsiaudrinti Serbijos sirgaliams. Po pirmojo kėlinio žalgiriečiai turėjo septynių taškų pranašumą. Antrąjį kėlinį laimėjo šeimininkai, tačiau svečiai dar turėjo penkių taškų pranašumą.

Po didžiosios pertraukos serbai rimtai ėmėsi mažinti atotrūkį, tačiau spurtas truko tik pusę kėlinio. Vėliau kontrolę perėmęs „Žalgiris“ įgijo dviženklį pranašumą. Prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai pirmavo keturiais taškais ir viskas prasidėjo iš naujo. „Crvena zvezda“ pakilo į lemiamą kovą, tačiau rungtynių pabaigoje mažiau klydo kauniečiai.

„Crvena zvezda“ krepšininkai šiose rungtynėse nepataikė nė vieno tritaškio – visi 19 bandymų skriejo pro šalį. Žalgiriečiai pataikė tris tritaškius iš 14-os.

Paulius Jankūnas šiose rungtynėse tapo 19-uoju krepšininku, kuris sužaidė jau 200 Eurolygos rungtynių.

Rezultatyviausiai Kauno ekipoje žaidė 22 taškus surinkęs Jamesas Andersonas. P.Jankūnas pridėjo 11 taškų ir 8 atkovotus kamuolius. A.Gudaitis atliko tris blokus ir surinko 10 taškų.

Serbijos ekipos lyderis Bobanas Marjanovičius pelnė 17 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 68:70 (13:20, 21:19, 15:14, 19:17), 18 382 žiūrovai.

Dvitaškiai 27/54 (50 proc.) – 24/39 (61 proc.)
Tritaškiai 0/19 ( 0 proc.) – 3/14 (21 proc.)
Baudos 14/17 (81 proc.) – 13/15 (86 proc.)
Atkovoti kamuoliai 38 – 36
Perimti kamuoliai 10 – 2
Klaidos 8 – 17
Rezult. perdavimai 16 – 10
Blokuoti metimai 1 – 8

Septintojo turo rungtynes žalgiriečiai vasario 12 dieną žais namuose su Jono Mačiulio Madrido „Real“ (Ispanija) klubu.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 1 5 435:462

„Žalgiris“: J.Andersonas 22 (6/11 dvit., 5 atk. kam.), P.Jankūnas 11 (4/4 dvit., 8 atk. kam.), A.Gudaitis 10 (4/8 dvit., 3 blk.), L.Lekavičius 8 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 6 (5 atk. kam.), A.Milaknis 5, R.Javtokas 4 (3 blk.), W.Cherry 2, D.Songaila 2, S.Vene 0.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius 17 (6/7 dvit., 10 atk. kam.), J.Blazičius 12, M.Williamsas 9 (7 rez. perd., 4 per. kam.).

Ketvirtasis kėlinys: Belgrado „Crvena zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 68:70 (13:20, 21:19, 15:14, 19:17)

40 min. P.Jankūnas pataikė svarbų baudos metimą. Belgrado ekipa paprašė minutės pertraukėlės. B.Marjanovičius mažino skirtumą iki dviejų taškų.

39 min. M.Williamsas mažino skirtumą iki trijų taškų – 66:69.

38 min. L.Lekavičius surinko penkias pražangas. W.Cherry pelnė pirmuosius taškus – 64:69.

37 min. Po A.Gudaičio dėjimo M.Williamsas pataikė dvitaškį su pražanga. P.Jankūnas pataikė svarbų dvitaškį – 64:67.

35 min. L.Lekavičius prasižengė ketvirtąjį kartą – 61:63.

34 min. M.Tejičius ir J.Andersonas apsikeitė dvitaškiais. M.Zirbesas pataikė dar vieną metimą – 57:63.

33 min. J.Blazičius pataikė dar du taškus. J.Andersonas jau pelnė 20 taškų – 53:61.

32 min. M.Zirbesas pelnė pirmuosius šeimininkų taškus šiame kėlinyje – 51:59.

31 min. Belgrado ekipos atsarginių suolelis gavo techninę pražangą. J.Andersonas pataikė dvitaškį su pražanga. A.Gudaitis padidino svečių persvarą iki dešimties taškų ir privertė varžovus prašyti pertraukėlės – 49:59.

Trečiasis kėlinys: Belgrado „Crvena zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 49:53 (13:20, 21:19, 15:14)

30 min. D.Songaila užsidirbo nesportinę pražangą. Po W.Cherry klaidos dėjimą atliko J.Blazičius. G.Krapikas paprašė minutės pertraukėlės.

28 min. B.Marjanovičius atliko dėjimą su pražanga. Netrukus jis pridėjo ir dvitaškį. Skirtumas mažėjo iki penkių taškų. A.Milaknis pataikė pirmąjį tritaškį – 45:53.

27 min. J.Andersonas suteikė Kauno klubui jau 10 taškų persvarą – 40:50.

26 min. Po P.Jankūno ir R.Javtoko reidų žalgiriečiai susigrąžino septynių taškų pranašumą – 40:47.

25 min. M.Williamsas pataikė dvitaškį su pražanga – 40:43.

24 min. J.Blazičius mažino skirtumą iki penkių taškų – 38:43.

23 min. L.Lekavičius pradėjo trečiąjį kėlinį. B.Marjanovičius taip pat pasižymėjo. J.Andersonas papildė savo taškų sąskaitą iki 11 taškų – 36:43.

Antrasis kėlinys: Belgrado „Crvena zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 34:39 (13:20, 21:19)

20 min. J.Blazičius įdėjo kamuolį į krepšį ir sumažino atsilikimą iki penkių taškų. G.Krapikas paprašė minutės pertraukėlės. L.Mitrovičius taip pat įdėjo kamuolį į Kauno ekipos krepšį. Svečiams liko tik trijų taškų persvara. N.Kaliničius prasižengė trečią kartą. L.Lekavičius pataikė baudos metimus.

19 min. Po antrosios J.Andersono pražangos J.Blazičius mažino skirtumą iki septynių taškų – 30:37.

18 min. Du baudos metimus pataikė J.Andersonas – 28:37.

17 min. B.Marjanovičius pataikė du baudos metimus, po kurių pirmąjį rungtynių tritaškį pataikė J.Andersonas – 28:35.

16 min. E.Ulanovas sumetė du baudos metimus, o J.Andersonas Belgrado arenos žiūrovams pademonstravo dėjimą – 26:32.

15 min. E.Ulanovas ir B.Lazičius apsikeitė dvitaškiais, o J.Andersonas užsidirbo pražangą – 26:28.

14 min. C.Jenkinsas po L.Lekavičiaus pražangos pataikė du baudos metimus – 23:26.

13 min. M.Zirbesas mažino šeimininkų pranašumą, bet netrukus pasižymėjo ir aikštėje pasirodęs A.Milaknis. Jam dėjimu atsakė J.Blazičius. A.Gudaitis pataikė du baudos metimus – 21:26.

12 min. C.Jenkinsas sumažino atsilikimą iki trijų taškų ir G.Krapikas paprašė minutės pertraukėlės. D.Songaila pelnė pirmuosius taškus – 17:22.

11 min. B.Lazičius pradėjo antrąjį kėlinį reidu po kauniečių krepšiu – 15:20.

Pirmasis kėlinys: Belgrado „Crvena zvezda“ – Kauno „Žalgiris“ 13:20

10 min. P.Jankūnas toliau žaidė rezultatyviai, bet užsidirbo ir pražangą. Pirmuosius taškus pelnė ir R.Javtokas.

9 min. J.Blazičius toliau tirpdė kauniečių pranašumą. Pirmuosius baudų metimus pataikė P.Jankūnas – 12:16.

8 min. Pirmuosius taškus pelnė ir M.Williamsas ir skirtumas mažėjo iki keturių taškų – 10:14.

7 min. A.Gudaitis pataikė antrą dvitaškį. B.Marjanovičius taip pat pataikė. J.Andersonas pelnė pirmuosius taškus – 8:14.

6 min. C.Jenkinsas prabilo taškais, o B.Marjanovičius privertė antrą kartą prasižengti A.Gudaitį – 6:10.

5 min. L.Lekavičius taip pat pasižymėjo pirmaisiais taškais. Jis pataikė du iš eilės dvitaškius – 4:10.

3 min. P.Jankūnas grąžino persvarą kauniečiams, bet rezultatą greitai lygino L.Mitrovičius. E.Ulanovas taip pat pelnė pirmuosius taškus – 4:6.

2 min. A.Gudaitis pelnė pirmuosius taškus. Jam atsakė naudingiausias Eurolygos krepšininkas B.Marjanovičius, kuris įdėjo kamuolį į krepšį – 2:2.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Lukas Lekavičius, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Artūras Gudaitis, Jamesas Andersonas.