2009 12 16

Vilniečiai tik po pratęsimo nusileido „Olympiacos“ žvaigždėms (nuotraukos, statistika)

Aštuntose Eurolygos B grupės rungtynėse trečiadienį namie Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda tik po dramatiškos kovos ir pratęsimo 83:89 (22:13, 12:20, 23:20, 17:21, 9:15) nusileido Pirėjo „Olympiacos“ žvaigždėms. Linas Kleiza nugalėtojams pelnė 19 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.
Vilniečiai grūmėsi kaip lygūs su graikais, tačiau pabaigoje pritrūko ir žaidėjų, ir patirties. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Statistika Eurolyga

Ilgą Europos turnyruose neprailaimėtų rungtynių savo aikštėje seriją Lietuvos čempionai nutraukė tuomet, kai to mažiausiai reikėjo. Ketvirtą pralaimėjimą Eurolygos B grupėje patyrę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai dabar privalės žūtbūt laimėti dvikovą išvykoje su serbų Belgrado „Partizan“ ekipa jau kitais metais sausio 6 dieną, kad suspėtų į nuvažiuojantį kito etapo traukinį.

Tuo tarpu šeštą pergalę iškovoję Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai jau beveik įsidėjo bilietą į „Top-16“ varžybas. Tiesa, jeigu ketvirtadienį kitose B grupės rungtynėse Malagos „Unicaja“ išvykoje įveiks Stambulo „Efes Pilsen“ ekipą.

Ką apie rungtynes sakė Linas Kleiza ir abiejų komandų treneriai, rasite paspaudę čia.

Nuo pat rungtynių Vilniuje pradžios tikrą pirtį brangiems svečiams iš Graikijos užkūrę „Lietuvos ryto“ krepšininkai diktavo savo sąlygas iki didžiosios pertraukos. Trečiame kėlinyje „Olympiacos“ ekipai pavyko išlyginti žaidimą, tačiau perimti iniciatyvos nesugebėjo.

Dramatiškoje ketvirto kėlinio pabaigoje rungtynių baigtis priklausė nuo abiejų komandų baudų metimų. Vilniečių gretose geležinius nervus demonstravo Bojanas Popovičius, o varžovų – vidurio puolėjas Ionnis Bourousis. Vis dėlto nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo, kuriame Lietuvos čempionai turėjo verstis be po penkias pražangas surinkusių Arono Bayneso, Artūro Jomanto, Milko Bjelicos.

Vienas pagrindinių „Olympiacos“ pergalės kalvių – Linas Kleiza. 43 minutes rungtyniavęs lietuvis pelnė 19 taškų (5/9 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 0/0 baudos), atkovojo 11 kamuolių ir triskart suklydo. 19 taškų prie pergalės pridėjo I.Bourousis, po 18 – Milošas Teodosičius ir Joshas Childressas.

Starto penketai

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius, B.Popovičius, A.Jomantas, D.Zavackas, A.Baynesas.

„Olympiacos“: L.Kleiza, J.Childressas, P.Beverley, M.Teodosičius, S.Schortsanitis.

Pirmas kėlinys

Pilnutėlėje Vilniaus „Siemens“ arenoje prieš rungtynes „Olympiacos“ ir Lietuvos rinktinės lyderiui L.Kleizai įteiktas 2009 metų geriausio mūsų šalies krepšininko apdovanojimas. Dvikovą taikliu tritaškiu pradeda M.Gecevičius. Vilniečiai žaidžia aktyviai, po A.Jomanto perimto kamuolio ir dėjimo rezultatu 9:5 pirmauja aikštės šeimininkai. Graikų komanda klimsta „Lietuvos ryto“ krepšininkų gynyboje, A.Baynesas išrašo bloką S.Schortsaničiui, D.Zavackas smeigia tritaškį. Vilniečiai laimi 14:5.

L.Kleiza imasi inicityvos, pelno 4 taškus iš eilės ir mažina skirtumą – 14:11. D.Zavackas ir S.Babrauskas nesupranta vienas kito ir praranda kamuolį. M.Bjelica apgauna I.Bourousį, pelno dvitaškį, A.Jomantas pataiko iš vidutinio nuotolio, vilniečiai neatiduoda iniciatyvos – 20:13. B.Popovičius dar prideda du taškus ir  „Lietuvos rytas“ laimi pirmą kėlinį 22:13.

Antras kėlinys

M.Bjelica krauna kamuolį iš viršaus ir išprovokuoja M.Teodosičiaus pražangą – 24:13. M.Teodosičius nelieka skolingas – pataiko tritaškį, tuoj pat dar tritaškį prideda L.Kleiza ir skirtumas tirpsta iki 5 taškų – 24:19. L.Kleiza toliau terorizuoja aikštės šeimininkų gynybą, iniciatyva šiame ketvirtyje kol kas priklauso svečiams.

L.Kleizą keičia N.Vujčičius, M.Gecevičius bando užvesti puolimo mašiną pelnydamas tritaškį – 27:24. Trumpai atsikvėpęs į aikštę grįžta L.Kleiza. B.Popovičius perima kamuolį, bet netrukus jį praranda. Po L.Kleizos dvitaškio lieka minimalus aikštės šeimininkų pranašumas 29:28. Prieš didžiąją pertrauką svečiams pavyksta išlyginti rezultatą – 30:30. Po dviejų kėlinių minimalia persvara 34:33 pirmauja „Lietuvos rytas“.

Trečias kėlinys

Po pertraukos Pirėjo komanda persveria rezultatą savo naudai 34:35. Įsivyrauja lygi kova, L.Kleiza prasižengia pirmą kartą. Vilniečiai suaktyvina gynybą, A.Jomantas sugeba atimti kamuolį iš S.Schortaničio, M.Gecevičius pelno 5 taškus iš eilės ir aikštės šeimininkai vėl priekyje rezultatu 42:38.

Svečiams pavyksta sumažinti skirtumą iki minimumo, o L.Kleiza tritaškiu vėl išveda graikų ekipą į priekį 44:46. A.Jomantas lygina rezultatą, M.Gecevičius ir S.Babrauskas tritaškiais metimais grąžina iniciatyvą aikštės šeimininkams 52:47. Stringa „Olympiacos“ puolimas, vilniečiai išnaudoja savo snaiperius – 55:49. A.Jomantas prasižengia ketvirtą kartą. Po trijų kėlinių 57:53 pirmauja R.Kurtinaičio auklėtiniai.

Ketvirtas kėlinys

D.Zavackas didina skirtumą iki 6 taškų – 59:53, J.Childressas tritaškiu pjauna skirtumą perpus, I.Bouroussis mažina iki minimumo. B.Popovičius tritaškiu vėl pristabdo varžovus – 62:58. M.Teodosičius smeigia tritaškį, skirtumas vėl minimalus. Komandas labiau remiasi indivudualiais krepšininkų reidais – 64:63.

„Olympiacos“ atkakliai lipa vilniečiams ant kulnų, šie sugeba nepalūžti ir jau kelintą ataką iš eilės, esant minimaliam pranašumui, apsigina ir patys pelno taškus. M.Bjelica prasižengia ketvirtą kartą, M.Teodosičius galiausiai baudų metimais po ilgokos pertraukos persveria rezultatą savo komandos naudai – 68:69. A.Jomantas prasižengia penktą kartą.

T.Papaloukas dviem baudos metimais didina svečių pranašumą 58:71, tačiau M.Bjelica atsako dviem taškais iš po krepšio. M.Bjelica prasižengia penktą kartą, I.Bourousis pataiko tik vieną baudų metimą iš dviejų. Likus žaisti minutę –  70:72 pirmauja „Olympiacos“. A.Baynesas krauna kamuolį iš viršaus ir lygina rezultatą. A.Baynesas gauna penktą pražangą, I.Bourousis pataiko abu baudos metimus – 72:74. B.Popovičius pataiko abi baudas ir lygina rezultatą. Per 5,6 sek. svečiai nieko nenuveikė, M.Teodosičiaus mestas tritaškis netikslus – 74:74.

Rungtynių pratęsimas

Nesportinę pražangą gauna D.Borovnjakas, „Olympiacos“ tai išnaudoja maksimaliai – keturi I.Bourousio taškai ir rezultatas 74:78. B.Popovičius sėkmingai ir toliau žaidžia išprovokuodamas pražangas ir pataikydamas abu baudos metimus – 78:80. J.Childressas smeigia tritaškį ir didina skirtumą iki 5 taškų 83:78.

T.Papaloukas kalbomis mėgina užvesti L.Kleizą, prametusį porą savo paskutinių metimų. Po M.Gecevičiaus baudos metimų – 81:85. L.Kleiza per kelias sekundes sugeba gauti pražangas puolime ir gynyboje. M.Teodosičius didina skirtumą baudos metimais iki 7 taškų 82:89. Per paskutines atakas vilniečiai nesugeba nieko sukurti ir pralaimi rezultatu 83:89.