2009 02 26

Eurolyga: trečiadienis

Trečiadienį Eurolygoje sužaistos ketverios „Top16“ etapo ketvirtojo turo rungtynės. Maskvos „CSKA“ su Ramūnu Šiškausku atsirevanšavo Sienos „Montepaschi“ už skaudų pralaimėjimą prieš dvi savaites. Belgrado „Partizan“ išvykoje po pratęsimo palaužė Malagos „Unicaja“
Ramūnas Šiškauskas su komandos draugais laimėjo nesunkiai
Ramūnas Šiškauskas su komandos draugais laimėjo nesunkiai / „Scanpix“ nuotr.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskvos „CSKA“ – Sienos „Montepaschi“

Nors buvo skelbta, kad Matjažas Smodišas negalės rungtyniauti trečiadienio Eurolygos rungtynėse, tačiau vyriausiasis Maskvos „CSKA“ treneris Ettore Messina krepšininką išleido į aikštelę, o šis buvo rezultatyviausias savo komandoje.

Rusai, kurių gretose rungtyniauja Ramūnas Šiškauskas, namuose 95:71 (19:19, 26:25, 32:11, 18:16) sutriuškino Rimanto Kaukėno ir Kšyštofo Lavrinovičiaus Sienos „Montepaschi“ komandą.

Pirmose rungtynėse Italijoje pergalę 74:56 šventė šeimininkai.

Rungtynių lūžis įvyko trečiame kėlinyje. R.Šiškauskas, Trajanas Langdonas, M.Smodišas, J.R.Holdenas, Terence'as Morrisas be klaidų metė iš trijų taškų zonos ir kėlinio pabaigoje „CSKA“ turėjo 22 taškų pranašumą.

Paskutiniame ketvirtyje svečiams nepavyko perimti iniciatyvos, o po M.Smodišo ir R.Holdeno tritaškių komandas skyrė 26 taškai.

„CSKA“ iš viso pataikė 17 tritaškių iš 27 bandymų (62 proc.), atliko 9 perdavimais daugiau negu varžovai (19/10) bei pranoko varžovus 7 atkovotais kamuoliais puolime (9/2).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Stambulo „Fenerbahce Ulker“ – Zagrebo „Cibona“

Triuškinančią pergalę iškovojo Zagrebo „Cibona“ ekipa. Ji išvykoje be didesnio vargo 86:64 (28:14, 21:13, 18:15, 19:22) sutriuškino Stambulo „Fenerbahce Ulker“ krepšininkus.

Svečiai jau pirmajame kėlinyje pasiuntė turkus į nokdauną laimėdami kelinį dvigubu skirtumu – 28:14, o po dviejų kėlinių „Cibona“ komandos atotrūkis jau buvo triuškinantis (49:27).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Zagrebo krepšininkai išsaugojo per pirmąją mačo dalį susikrautą pranašumą ir iškovojo antrąją pergalę.

„Scanpix“ nuotr./Mindaugas Katelynas

Įspūdingą pergalę iškovojo Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkai. Jie išvykoje 33 taškų skirtumu 107:74 (31:16, 27:21, 23:19, 26:18) sutriuškino Milano „Armani Jeans“ komandą.

Vitorijos krepšininkai nuo pat rungtynių pradžios šovė į priekį ir sužaidus 5 minutes skirtumas tarp komandų jau buvo dviženklis – 18:6. Įpusėjus rungtynėms „Tau Ceramica“ atotrūkis jau buvo triuškinantis – 58:37.

Pralaimėjusiems Mindaugas Katelynas per 15 minučių pelnė 8 taškus (4/4 dvitaškių), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, tačiau 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Malagos „Unicaja“ – Belgrado „Partizan“

Trys serbų tritaškiai pratęsimo pradžioje lėmė Belgrado „Partizan“ ekipos pergalę. „Partizan“ išvykoje po pratęsimo 78:74 (18:17, 17:22, 16:19, 14:7, 13:9) palaužė Malagos „Unicaja“ krepšininkus.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Malagos krepšininkai buvo pabėgę į priekį 11 taškų skirtumu (55:44), tačiau svečiai nepasidavė ir likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Urošas Tripkovičius tokimu metimu išvedė į priekį „Partizan“ – 64:63. Visgi kitoje atakoje Marcusas Haislipas pataikė dvitaškį bei sugrąžino persvarą šeimininkams (65:64).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 1,15 min. Milenko Tepičius taiklia bauda išlygino rezultatą (65:65), per likusį laiką nei vienai, nei kitai komandai rezultatyvios atakos suregzti nebepavyko.

Pratesimo pradžioje „Partizan“ varžovus palaidojo tolimais metimais. Pirmas iššovė U.Tripkovičius, vėliau po tolimą bombą pataikė Aleksandras Rasičius ir M.Tepičius, o Belgrado klubas atitrūko 8 taškų skirtumu (74:66). Nors likus žaisti 34 sekundes „Unicaja“ ekipa buvo priartėjusi iki 2 taškų, o kitoje atakoje Novca Velickovičius, tačiau tada svečius išgelbėjo Janas Vesely, kuris likus 11 sek. atkovojo kamuolį puolime, o vėliau vieną baudą pataikęs įtvirtino svečių pergalę.