2017 03 31 /22:21

Eurolygą „Žalgiris“ uždarė su lankomumo rekordu, tačiau pralaimėjimu „Emporio Armani“

Kauno „Žalgirio“ (13-16) krepšininkai labai gerai pradėjo paskutines Eurolygos namų rungtynes prieš Milano „Emporio Armani“ (8-22) ekipą, tačiau vėliau iššvaistė turėtą dviženklę persvarą ir patyrė pralaimėjimą – 84:88 (27:18, 14:21, 22:24, 21:25).
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

Šventinė nuotaika kauniečiams pergalės pasiekti nepadėjo. Į paskutines Eurolygoje šio sezono rungtynes Kaune susirinko rekordiškai pilna „Žalgirio“ arena, tačiau pergalės tai neatnešė kaip ir prieš dvi savaites.

Pirmajame ketvirtyje „Žalgiris“ labai greitai įgijo 11 taškų persvarą (24:13). Puikiai krito tritaškiai, o Milano krepšininkai ėmė atrodyti lyg lengvas kąsnelis. Vis dėlto tai buvo tik blogas įspūdis.

Antrajame ketvirtyje „Emporio Armani“ susitvarkė gynyboje, o kauniečiams ėmė nekristi net patogūs ir laisvi metimai. Po pertraukos prabilo greitai tris pražangas pirmajame kėlinyje gavęs Ricky Hickmanas, kurio tritaškiai vedė šeimininkus iš proto.

Nors mačo pabaigoje R.Hickmanas išsibaudavo, tačiau patiems „Žalgirio“ krepšininkams pritrūko tikslumo. Likus 47 sek. priimtas keistas sprendimas bauduoti Andrea Cinciarini suteikė trumpą viltį, kai italas prametė abi baudas (80:81), tačiau tada ir Paulius Jankūnas pataikė tik vieną, o vėliau Kevinas Pangosas suklydo.

Kauniečiams nepavyko pasinaudoti ir kur kas ilgesniu atsarginių suolu. „Emporio Armani“ vertėsi tik aštuoniais žaidėjais, bet 14 minučių težaidęs Rakimas Sandersas liko be taškų. „Žalgirio“ gretose be Pauliaus Valinsko nežaidė Antanas Kavaliauskas, tačiau tai galėjo lemti ir puikus Roberto Javtoko žaidimas. Veteranas sužaidė rezultatyviausią sezono mačą.

Tai buvo išskirtinės rungtynės Pauliui Jankūnui, kuris sugriebė savo 1500-ąjį atšokusį kamuolį, o Eurolygos visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše pakilo į devintąją vietą.

„Žalgiris“: K.Pangosas 16 (4/5 trit.), L.Lekavičius 15 (3/8 trit., 7 rez. perd.), P.Jankūnas 12 (8 atk. kam., 3 rez. perd., 20 naud. bal.), B.Motumas 11, A.Milaknis 10 (2/6 trit.), R.Javtokas 8, A.Lima ir E.Ulanovas po 4, L.Westermannas (7 rez. perd.) ir R.Seibutis po 2.

„Emporio Armani“: J.McLeanas ir A.Cinciarini (1/7 trit.) po 17, R.Hickmanas 16 (4/5 trit.), A.Abassas 13, D.Pascolo 12.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Emporio Armani“ 84:88 (27:18, 14:21, 22:24, 21:25)

10 min. E.Ulanovas pelnė greitą dvitaškį ir likus 47 sek. kauniečiai sąmoningai prasižengė. A.Cinciarini nepataikė abiejų baudų. Likus 34 sek. mesti baudų stojo P.Jankūnas, bet pataikė tik kartą – 80:81.

Pražanga ir vėl sustabdytas A.Cinciarini pataikė abi (80:83). Likus 20 sek. išmuštas kamuolys pataikė į K.Pangoso koją ir atiteko Milano ekipai.

A.Abassas sumetė baudas, tačiau K.Pangosas išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį. Pataikė tik dvi baudas, o A.Cinciarini – vieną (82:86). P.Jankūnas įmetė dvitaškį, A.Abassas – sumetė baudas ir užbaigė mačą.

9 min. Penktąją pražangą gavo L.Westermannas, po ko A.Cinciarini sumetė baudas. Šešis tritaškius iki tol prametęs A.Cinciarini septintuoju bandymu pataikė labai skaudų „Žalgiriui“ tritaškį – 81:77.

8 min. Labai svarbus P.Jankūno metimas iš vidutinio nuotolio vėl persvėrė rezultatą – 77:76.

6 min. Per vieną ataką „Žalgiris“ iš rungtynių išmetė 16 taškų pelniusį R.Hickmaną – jis gavo dvi pražangas iš eilės ir surinko penkias. B.Motumas pataikė vieną baudą – 75:74.

4 min. Tik pirmuosius taškus rungtynėse pelnė A.Lima, tačiau tai buvo įspūdingas dėjimas. Išsijudinęs brazilas blokavo metimą ir pataikė antrą metimą iš eilės.

3 min. Keturis tritaškius iš eilės pataikęs R.Hickmanas penktojo neįmetė ir B.Motumas būtent prieš jį įmetė lengvus taškus – 70:70.

1 min. Pašėlęs R.Hickmanas smeigė tolimą tritaškį, tačiau L.Lekavičius atsakė tuo pačiu – 68:68.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Emporio Armani“ 63:63 (27:18, 14:21, 22:24)

10 min. Žalgiriečiai vos nepametė kamuolio, bet padrika ataka baigėsi B.Motumo dviem taškais su pražanga – 62:58. Paskutinę ketvirčio sekundę R.Hickmanas įspūdingu tritaškiu per aukštai iškeltas B.Motumo rankas išlygino rezultatą – 63:63.

9 min. R.Hickmanas iš lygiai tos pačios vietos greitoje atakoje ir vėl įmetė tritaškį bei persvėrė rezultatą (56:58), tačiau tuojau pat tritaškiu atsakė ir A.Milaknis – 59:58.

7 min. J.McLeanas netrukus išlygino rezultatą, tačiau A.Milaknis pataikė tritaškį – 56:53.

6 min. Rimčiau atitrūkti ir vėl nepasisekė. R.Hickmanas greitoje atakoje pataikė tritaškį – 53:51.

5 min. Sėkmingą svečių atkarpą K.Pangosas nutraukė ketvirtuoju savo tritaškiu – 53:47.

4 min. A.Milaknis vienas prieš vieną prasiveržė prieš J.McLeaną ir pelnė du taškus iš po krepšio – 50:43.

3 min. Abi komandos virš minutės nepelnė taškų, o K.Pangosas smeigė jau trečiąjį savo tritaškį – 48:43. Su 11 taškų jis tapo rezultatyviausiu šeimininkų žaidėju.

1 min. R.Javtokas pataikė jau aštuntąjį savo tašką – tai veterano sezono rekordas.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Emporio Armani“ 41:39 (27:18, 14:21)

10 min. Sėkmingai užbaigti mačo nepavyko. L.Lekavičius atliko du prastus perdavimus, kurių antrasis baigėsi klaida – 41:39.

9 min. Kauniečiai ir toliau kūrėsi geras progas tritaškiams ir L.Lekavičiaus taiklus metimas nutraukė sausą seriją – 39:37.

M.Raduljica pabandė persivaryti kamuolį į kitą aikštės pusę greitame puolime, K.Pangosas jį perėmė ir A.Abassas gavo techninę pražangą stabdydamas L.Lekavičių – 41:37.

8 min. Tolimu metimu D.Pascolo pirmą kartą rungtynėse persvėrė rezultatą Milano naudai – 35:34.

7 min L.Westermannas per vieną ataką prametė du laisvus tritaškius, netrukus visiškai laisvas nepataikė ir K.Pangosas. Kauniečiai pataikė tik 4 iš 14-os.

6 min. „Žalgirio“ geri metimai tiesiog skriejo pro šalį, o M.Raduljica pelnė du taškus su pražanga – 34:32.

4 min. L.Lekavičius antruoju savo bandymu įmetė tritaškį – 34:28.

3 min. Puikus svečių ketvirtis tęsėsi, po A.Abasso tritaškio skirtumas ištipro iki metimo – 31:28.

1 min. Svečiai per pirmą minutę dukart puolime atsikovojo kamuolius ir pataisė savo metimus – 29:23.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Emporio Armani“ 27:18

10 min. Milaniečiai įmetė vieną baudą, vėliau perėmė kamuolį iš L.Lekavičiaus ir kiek sumažino skirtumą (24:16). R.Hickmanas gavo jau trečiąją pražangą. Iki ketvirčio pabaigos dviženklės persvaros atstatyti nepavyko – 27:18.

9 min. Kauniečiai puikiai apsigynė, o B.Motumas kitoje aikštės pusėje laisvas smeigė tritaškį – 24:13.

8 min. Milano krepšininkai pabandė gintis aikšte, tačiau E.Ulanovas sutriuškino gynybą galingu dėjimu – 21:13.

7 min. Antrasis K.Pangoso tritaškis rungtynėse pasiekė tikslą – 18:9.

5 min. Puikus kauniečių žaidimas du prieš du leido R.Javtokui pelnyti jau 6-ąjį tašką – 13:5.

4 min. P.Jankūnas lengvai įmetė iš po krepšio ir su šiais dviem taškais visų laikų Eurolygos rezultatyviausių žaidėjų sąraše pakilo į devintąją vietą – 9:2.

3 min. Po metimą pridėjo A.Milaknis ir R.Javtokas ir kauniečių pradžia buvo 7:0. Netrukus svečiams pirmuosius taškus pelnė M.Raduljica.

1 min. Paskutinėmis pirmosios kauniečių atakos sekundėmis rungtynes tolimu tritaškiu atidarė K.Pangosas.