2015 03 05

Eurolygoje „Barcelona“ 81:77 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“

Ketvirtadienio vakarą Eurolygoje buvo sužaistos dar ketverios rungtynės. E grupėje „Barcelona“ 81:77 nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ klubą ir įsitaisė trečioje vietoje. Dėl ketvirtosios vietos grupėje teoriškai dar gali varžytis Atėnų „Panathinaikos“, Kauno „Žalgirio“ ir Berlyno ALBA ekipos.
„Panathinaikos“ – „Barcelona“
„Panathinaikos“ – „Barcelona“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Katalonai svečiuose po įtemptos kovos 81:77 (16:21, 26:11, 15:20, 24:25) palaužė griausmingai aistruolių OAKA arenoje palaikiusius Atėnų „Panathinaikos“ (5/4) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės Jamesas Gistas įsūdė tolimą metimą ir priartino „Panathinaikos“ ekipą prie varžovų per 2 taškus – 75:77. Vis tik jau kitoje atakoje dvitaškiu atsakė „Barcelona“ puolėjas Justinas Doellmanas – 75:79.

Šeimininkai ginklų sudėti dar neketino ir likus žaisti 30 sekundžių kamuolį turėjo savo rankose ir tolimu metimu galėjo išlyginti rezultatą, tačiau DeMarcusas Nelsonas prarado kamuolį ir palaidojo Atėnų klubo viltis šiose rungtynėse pasiekti pergalę – 77:81.

„Barcelona“: J.Doellmanas (7 atk. kam.) 21, J.C. Navarro (4/9 trit.) 17, T.Pleissas (6/7 dvit.) 15, T.Satoranskis 7 taškai.

„Panathinaikos“: E.Batista (7/10 dvit., 9 atk. kam.) 16, J.Gistas 14, D.Diamantidis (6 rez. perd.) 12, A.J.Slaughteris ir A.Fotsis po 9 taškus.

„Panathinaikos“ krepšininkams per penkias paskutines grupės dvikovas reikės žaisti su visomis keturiomis silpniausiomis grupės komandomis.

Jeigu „Žalgiris“ nori pasiekti kitą etapą ir laimėtų trejas namų rungtynes, jiems reikėtų tikėtis, kad „Panathinaikos“ laimės tik vienerias iš penkerių likusių rungtynių. Net ir tokiu atveju dar reikėtų graikus namie įveikti didesniu skirtumu nei pralaimėta pirmajame mače.

Kitose grupės rungtynėse kiek netikėtą pergalę iškovojo Belgrado „Crvena Zvezda“ (2/7) komanda. Serbijos klubas audringai palaikomas savo aistruolių ketvirtajame kėlinyje 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ (6/3) krepšininkus.

Nors po trijų kėlinių „Maccabi“ ekipa turėjo 5 taškų pranašumą jis kaip mat ištirpo vos prasidėjus lemiamam ketvirčiui. „Užsivedę“ šeimininkai nė neketino mažinti įjungtos pavaros ir per likusį laiką tiesiog pribaigė svečius iš Izraelio – 89:76.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius (8/13 dvit., 17 atk. kam.) – 19, M.Wiliamsas (5/8 trit.) 17, Ch.Jenkinsas (3/6 trit.) 16, N.Kaliničius 14 taškų.

„Maccabi“: D.Smithas 15, J.Pargo (6 atk. kam., 6 rez. perd.) 14, A.Tyusas (8 atk. kam.) ir N.Linhartas po 12 taškų.

Septintą pergalę Eurolygos TOP 16 etape iškovojo Maskvos CSKA (7/2) klubas. Armiečiai F grupės rungtynėse svečiuose po atkaklios kovos 81:74 (15:27, 21:15, 20:13, 25:19) privertė pasiduoti Vitorijos „Laboral“ (4/5) ekipą.

CSKA: V.Fridzonas 13, M.Teodosičius (1/6 dvit., 8 rez. perd.) ir N. De Colo po 11, S.Weemsas 9, A.Kaunas – 8 taškai.

„Laboral“: D. Adamsas (6/8 dvit., 5/10 trit.) 31, F.San Emeterio (1/6 dvit.) – 14, D.Bertanis 8, F.Causeuras – 7 taškai.