2014 01 23

Eurolygoje Linas Kleiza padėjo „Fenerbahce“ įveikti „Panathinaikos“

Eurolygos „Top 16“ etapo ketvirtojo turo E grupės rungtynėse Turkijoje vietos „Fenerbahce“ (1/3) klubas pagaliau iškovojo pergalę. Turkai 77:72 (23:11, 16:17, 17:22, 21:22) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (3/1).
Linas Kleiza ir Dimitris Diamantidis
Linas Kleiza ir Dimitris Diamantidis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sužaidus du ketvirčius „Fenerbahce“ turėjo įtikinamą persvarą – 39:28. Trečiajame ketvirtyje turkų pranašumas svyravo tarp 12–15 taškų, tačiau pabaigoje „Panathinaikos“ pavyko priartėti – 50:56.

Lemiamą ketvirtį geriau pradėjo svečiai ir po 4 minučių atkarpos 8:2 rezultatas tapo lygus 58:58.

„Panathinaikos“ buvo pavykę išsiveržti į priekį, tačiau Omero Onano tritaškis likus kiek daugiau nei dviem minutėms atstatė pusiausvyrą – 67:67.

Likus žaisti 1:39 min. O.Onanas pataikė tik vieną baudos metimą (68:67), tačiau „Panathinaikos“ prametė tolimą metimą. Kitoje atakoje Linas Kleiza įsmeigė tritaškį – 71:67. Žaisti buvo likę tik minutė. Po šio epizodo graikai atsitiesti nebesugebėjo.

Linas Kleiza per 19 min. įmetė 13 taškų (3/4 dvit., 1/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kamuolius perėmė, kartą suklydo, 3 kartus prasižengė ir dukart tai padaryti privertė varžovus. Puolėjas surinko 10 naudingumo balų.

Jonas Mačiulis žaidė 22 min. ir pelnė 7 taškus (2/2 dvit., 1/5 trit.), sugriebė ir perėmė po 4 kamuolius, dukart suklydo, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir tris sykius prasižengė. Jo sąskaitoje – 8 naudingumo balai.

„Fenerbahce“: B.Bogdanovičius (5/7 dvit.) 15, N.Bjelica 13, E.Preldžičius 12, B.McCalebbas (7 atk. kam.) 10.

„Panathinaikos“: R.Curry 14, L.Mavrokefalidis 11, M.Bramosas ir D.Diamantidis (3/9 trit., 8 rez. perd.) po 9.