2018 12 19

Sunkus vakaras Stambule: „Žalgiris“ paskutinių sekundžių trileryje palaužė „Daruššafaka“

Kauno „Žalgiris“ išvargo pergalę prieš Eurolygos autsaiderius. Vos vieną pergalę šiame sezone iškovojusi Stambulo „Daruššafaka“ metė rimtą iššūkį, tačiau Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtojo kėlinio pabaigoje palaužė turkus 75:71 (15:19, 18:20, 16:14, 26:18).
Žalgiriečiai išnešė sveiką kailį Stambule
Žalgiriečiai išnešė sveiką kailį Stambule / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Jau nuo pat rungtynių Stambule pradžios matėsi, kad „Žalgiriui“ trūksta traumuotų Pauliaus Jankūno ir Nate’o Wolterso.

„Daruššafaka“ 1995 žiūrovų akivaizdoje ne tik ėmė vieną kamuolį po kito, bet ir vertė kauniečius prakaituoti tiek puolime, tiek ir gynyboje.

Po priverstinio poilsio į aikštę sugrįžęs Antanas Kavaliauskas su Laurynu Biručiu dar pirmoje mačo dalyje susirinko po 3 pražangas ir apsunkino svečių dalią po krepšiais.

Antrajame kėlinyje iššovė Turkijos ekipos snaiperis Jonas Diebleris, sušveitęs keletą tritaškių, o į pertrauką žalgiriečiai iškulniavo atsilikdami 6 taškais (33:39).

nuotr. „Getty Images“/euroleague.net/Stambulo „Daruššafaka“ – Kauno „Žalgiris“

Trečiajame kėlinyje perlaužti rungtynių eigos žalgiriečiams toliau nesisekė, tad visa intriga kėlėsi į lemiamą ketvirtį.

Lemiamas kėlinys klostėsi klampiai. Komandos itin dažnai pažeidinėjo taisykles ir stojo prie baudų metimo linijos, o persvarą turėjo tai vieni, tai kiti.

Visgi 5 Aarono White'o taškai iš eilės ir Leo Westermanno tritaškis nukalė kauniečiams šeštąją pergalę šiame Eurolygos sezone.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Brandonas Daviesas, surinkęs 17 taškų (5/11 dvit., 7/11 baud. met.) ir atkovojęs 4 kamuolius. Amerikietis išprovokavo 6 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

„Žalgiris“ leido varžovams pasiimti net 12 kamuolių puolime. „Daruššafaka“ kauniečius prie baudų metimo linijos pasiuntė net 35 kartus.

„Daruššafaka“: R.McCallumas 17 (4/8 trit.), J.Diebleris 12 (3/7 trit.), M.Brownas 11 (4 rez. perd.), M.Ericas 9 (6 atk. kam.).

„Žalgiris“: B.Daviesas 17 (7/11 baud. met.), L.Westermannas 12 (4 kl.), A.White'as (6 atk. kam.) ir M.Grigonis po 10, A.Milaknis 8 (5 atk. kam.), E.Ulanovas ir Th.Walkupas po 6, D.Waltonas 4 (5 atk. kam.), R.Jokubaitis 2.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Sveiką kailį iš Stambulo išnešęs Šaras: „Tai didžiulė pergalė“

B.Daviesas krimtosi po pergalės Stambule, A.White'as pripažino karčią tiesą

„Daruššafaka“ Statistika „Žalgiris“
15/31 (48 proc.) Dvitaškiai 16/34 (47 proc.)
10/30 (33 proc.) Tritaškiai 5/14 (36 proc.)
11/18 (61 proc.) Baud. met. 28/35 (80 proc.)
28 (12 puolime) Atk. kam. 30 (7 puolime)
19 Rez. perd. 13
11 Klaidos 12

Kitas rungtynes „Žalgiris“ jau penktadienį žais namuose su Tel Avivo „Maccabi“.

Rungtynių eiga. Stambulo „Daruššafaka“ – Kauno „Žalgiris“ 71:75

Ketvirtas kėlinys. „Daruššafaka“ – „Žalgiris“

Likus 3 sek. Dar vienas aikštės šeimininkų metimas skriejo pro šalį.

Likus 6 sek. Pergalė rankose! „Daruššafaka“ neužpuolė, o L.Westermannas sumetė baudų metimus – 75:71.

Likus 26 sek. L.Westermannas pataikė tritaškį! „Žalgiris“ veržiasi į priekį – 73:71.

Likus 1:10 min. R.McCallumas ir A.White'as apsikeitė dvitaškiais. Šeimininkai pirmauja – 71:70.

Likus 1:50 min. R.McCallumas smeigė dar vieną tritaškį, tačiau taip pat atsakė ir A.White'as. „Daruššafaka“ vis dar priekyje – 69:68.

38 min. A.Milaknis prametė laisvas, tačiau kitoje atakoje sumetė baudų metimus. „Žalgirio“ atsilikimas jau minimalus – 65:66.

37 min. J.Evansas pelnė taškus, kitoje atakoje išprovokavo L.Westermanno pražangą puolime, o M.Brownas smeigė tritaškį. Aikštės šeimininkai pirmauja – 66:61.

35 min. Milas pataikė iš toli! Rezultatas lygus – 59:59.

34 min. Keli neatkovoti kamuoliai neleido „Žalgiriui“ pabandyti krautis pranašumą. Beje, B.Daviesas prametė keturis baudų metimus iš eilės. Priekyje turkai – 59:56.

33 min. Koks Th.Walkupo dėjimas iš viršaus viena ranka! „Žalgiris“ priekyje. Tiesa, M.Grigonis užsidirbo 4-ąją pražangą – 54:53.

32 min. Th.Walkupas pataisė D.Waltono metimą ir sumažino deficitą iki minimumo – 52:53.

31 min. T.Douglasas prasižengė ketvirtąjį kartą, o tada reagavo labai emocingai, gavo techninę nuobaudą ir sėdo ant suolo be galimybės nuo jo pakilti.

Trečias kėlinys. „Daruššafaka“ – „Žalgiris“ 53:49

30 min. Kėlinys baigėsi J.Evanso bloku B.Daviesui. „Žalgiris“ toliau atsiliko nuo varžovų 49:53.

29 min. Th.Walkupas užsidirbo techninę pražangą už vaidybą.

28 min. A.Kavaliauskas užsidirbo jau ketvirtąją pražangą, o aikštės šeimininkų atotrūkį padidino Ž.Peineris – 52:45.

27 min. L.Westermannas pataikė iš vidutinio nuotolio, o M.Grigonis – iš toli, tačiau M.Ericas įdėjo iš viršaus. „Žalgiris“ toliau bando vytis – 45:50.

26 min. B.Daviesas pelnė du taškus, bet R.McCallumas įskraidino dar vieną tolimą bombą. Turkijos klubas užtikrintai laikosi priekyje – 48:40.

24 min. R.McCallumas ir J.Diebleris pataikė iš toli, o „Daruššafaka“ komandos persvara vėl išsipūtė – 45:38.

22 min. Labai lengvi B.Davieso taškai po varžovų išsikeitimo dengiamaisiais, vėliau – D.Waltono dvitaškis. Deficitas mažėja – 37:39.

Antras kėlinys. „Daruššafaka“ – „Žalgiris“ 39:33

20 min. J.Evansas pataikė paskutinę atakos laiko sekundę, tačiau, likus žaisti 4 sekundes, techninę pražangą užsidirbo „Daruššafaka“ komandos treneris. Deja, nors baudos metimas buvo taiklus, ataka nesibaigė sėkmingai. Į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo atsilikdamas 33:39.

19 min. Dar vienas J.Dieblerio tritaškis... „Daruššafaka“ vėl bėga į priekį – 37:31.

18 min. J.Diebleris tritaškiu vėl išvedė turkus į priekį. L.Westermannas baudomis buvo išlyginęs rezultatą, bet A.Kavaliauskas prasižengė prieš tą patį iš toli atakuojantį J.Dieblerį – 34:31.

17 min. B.Daviesas bandydamas blokuoti metimą užsidirbo nesportinę pražangą, nors tiek žalgirietis, tiek Šaras nesutiko su tokiu sprendimu. Vis tiek M.Ericas nepataikė baudų, o „Daruššafaka“ neužpuolė.

16 min. D.Waltonas puikiai prasiveržė po krepšiu ir iš eilutės pelnė taškus, o E.Ulanovas dviem baudų metimais išvedė „Žalgirį“ į priekį – 26:27.

15 min. R.McCallumas įsmeigė tritaškį ir vėl padidino savo komandos pranašumą – 26:21.

14 min. Dar du B.Davieso taškai, o tada ir dėjimas iš viršaus! Žalgiriečiai vejasi varžovus – 21:23.

12 min. D.Waltono ir B.Davieso duetas sukūrė varžovų pražangą ir „Žalgirio“ vidurio puolėjas sumažino deficitą – 17:23.

11 min. R.Jokubaičio klaida leidžia „Daruššafaka“ ekipai pelnyti lengvus taškus ir dar padidinti skirtumą – 21:15.

Pirmas kėlinys. „Daruššafaka“ – „Žalgiris“ 19:15

10 min. L.Biručio metimu iš vidutinio nuotolio kamuolys nelietė lanko, tačiau „Daruššafaka“ taškais kėlinio taip pat neužbaigė.

9 min. Šaras piktas. Jo auklėtiniai leidžia varžovams puolime imti vieną kamuolį po kito ir krautis persvarą. Kartoti metimus „Daruššafaka“ jau galėjo 5 kartus. Stambulo klubas pridėjo greitą ataką, įgijo 4 taškų pranašumą ir Šaras prašo minutės pertraukėlės – 17:13.

8 min. R.Jokubaitis greitoje atakoje lygina rezultatą – 13:13.

7 min. Puiki „Žalgirio“ ataka po minutės pertraukėlės, kuri pasibaigė lengvais A.White'o taškais ir susigrąžinta persvara – 11:10.

Aikštėje pasirodė ir jaunasis R.Jokubaitis, o pylos gavęs A.Kavaliauskas grįžo ant suolo ir gavo pylos nuo Šaro.

6 min. D.Waltonas ir T.Douglasas apsikeitė lanko nelietusiais tritaškiais.

5 min. Aikštėje pasirodė po traumos sugrįžęs A.Kavaliauskas, o „Daruššafaka“ priekyje minimaliu skirtumu – 10:9.

3 min. M.Grigonis smeigė iš toli, ir žaliai balti pirmavo. Turkai jau užsidirbo 4 asmenines pražangas, o M.Brownas dar kartą pataikė trijų taškų vertės metimą – 8:8.

2 min. 2+1! Puikus B.Davieso epizodas ir „Žalgiris“ buvo priekyje, bet tritaškiu atsakė varžovai – 5:5.

1 min. M.Erickas ir E.Ulanovas apsikeitė taikliais dvitaškiais – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Daruššafaka“: Markelis Brownas, Tony Douglasas, Žanis Peineris, Jeremy Evansas, Michaelas Erickas.

„Žalgiris“: Derrickas Waltonas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?