2019 04 23

Eurolygos trileris Kaune baigėsi skaudžiai – „Fenerbahče“ nukovė „Žalgirį“

15 tūkst. žaliai baltų sirgalių armija Kauno „Žalgirio“ arenoje tikėjo savo komanda, bet Stambulo „Fenerbahče“ išprakaitavo pergalę 66:57 (15:19, 16:15, 18:12, 17:11) ir Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:1. Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas Kauno „Žalgiris“ dar turės progą išlyginti serijos rezultatą ketvirtadienį Kaune.

Kauno „Žalgirio“ arena ypatinga proga ir vėl nusidažė žaliai – visi sirgaliai gavo specialius Eurolygos atkrintamųjų marškinėlius. Jie nepagailėjo ir griausmingų ovacijų komandos pristatymo metu. Tai, matyt, ne tik įkvėpė, bet ir šiek tiek prislėgė žalgiriečius, kurie rungtynes pradėjo susikaustę ir leido „Fenerbahče“ vieną po kito imti kamuolius po „Žalgirio“ krepšiu.

Tačiau pabudę „Žalgirio“ žaidėjai spurtavo 9:0 ir ir antrojo kėlinio viduryje buvo įgiję 9 taškų pranašumą (26:17). Tiesa, Željko Obradovičius neleido savo komandai išskysti ir Turkijos klubas prieš didžiąją pertrauką sumažino skirtumą 31:34.

Trečiajį kėlinį „Fenerbahče“ pradėjo spurtu 10:3 ir išsiveržė į priekį pirmą kartą nuo rungtynių pradžios. Tada atgijo pirmuose dviejuose kėliniuose taškų nepelnęs Brandonas Daviesas, kuris surinko 4 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą 41:41. Po 30 minučių krepšinio „Žalgiris“ atsiliko 46:49.

Pirmoje ketvirtojo kėlinio pusėje „Žalgiris“ pelnė tik 2 taškus ir leido „Fenerbahče“ atitrūkti 54:48. Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės ir ji puikiai suveikė. „Žalgiris“ pelnė 5 taškus iš eilės ir priartėjo 53:54. Tačiau „Fenerbahče“ šaltai pabaigė rungtynes ir šventė antrą pergalę šioje serijoje.

Nate'as Woltersas su 15 taškų buvo rezultatyviausias „Žalgirio“ ekipoje.

Kauno klubui ir vėl nepavyko sustabdyti puikiai šioje serijoje rungtyniaujančio Marko Guduričiaus. Jis pelnė 17 taškų.

Stambulo „Fenerbahče“ atkovojo net 14 kamuolių puolime, o „Žalgiris“ padarė 15 klaidų.

Ketvirtosios serijos rungtynės jau ketvirtadienį vėl vyks „Žalgirio“ arenoje.

Per rungtynių pertrauką buvo pagerbti 1999 metų Eurolygos čempionai ir į „Žalgirio“ palubes iškilo tuometinio trenerio Jono Kazlausko marškinėliai.

„Žalgiris“: N.Woltersas 15, B.Daviesas 9, Th.Walkupas 7, E.Ulanovas ir A.White'as po 6, A.Milaknis 5, M.Grigonis 4, L.Westermannas 3, D.Thompsonas 2.

„Fenerbahče“: M.Guduričius 17, J.Vesely 10.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 57:66

Dvitaškiai: 14/35 (40%) – 11/25 (44%)

Tritaškiai: 6/17 (35%) – 10/34 (29%)

Baudų metimai: 11/16 (68,8%) – 14/17 (82%)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 32

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 13

Perimti kamuoliai: 3 – 12

Klaidos: 15 – 9

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 57:66

40 min. N.Woltersas sumažino skirtumą 56:59, tačiau tai buvo viskas. Varžovai sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir šventė pergalę.

39 min. E.Ulanovas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų – 54:57.

38 min. L.Datome gavo dvi pražangas iš eilės su penkiomis sėdo ant suolo.

37 min. Kokios svarbos šis N.Wolterso tritaškis – 53:54. Tačiau tuo pačiu atsakė ir N.Melli – 53:57.

36 min. B.Daviesas pagaliau pelnė taškus iš žaidimo – 50:54.

34 min. Teisėjai neužfiksavo akivaizdžios pražangos prieš B.Daviesą, o M.Guduričius pataikė tritaškį – 48:52.

31 min. A.White'as pataikė du baudų metimus po ketvirtosios K.Slouko pražangos – 48:49.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 46:49

30 min. N.Woltersas pataikė svarbų tritaškį, bet M.Guduričius irgi buvo taiklus. B.Daviesas pataikė du baudų metimus ir po trijų kėlinių „Žalgiris“ atsiliko 3 taškais.

Donatas Urbonas

Donatas URBONAS, 24sek žurnalistas Kaune

Prie šoninės linijos – ilga Šaro diskusija su M.Grigoniu. Gynėjas nežaidžia pačių geriausių savo rungtynių puolime. Kita vertus, žalgiriečiui turėtų būti nelengva susikaupti – ant šių dienų turėtų gimdyti jo žmona.

26 min. Pagaliau. B.Daviesas pelnė pirmuosius, keturis iš eilės, taškus ir išlygino rezultatą – 41:41.

25 min. „Fenerbahče“ tęsė spurtą ir trečiajame kėlinyje jau pirmavo 10:3.

24 min. M.Guduričius pataikė du tritaškius iš eilės ir „Fenerbahče“ pirmą kartą nuo rungtynių pradžios priekyje. Šaras nedelsdamas paprašė minutės pertraukėlės – 37:39.

23 min. L.Westermannas prasižengė trečią kartą ir iškart nuo suolo kilo Th.Walkupas. M.Guduričius smeigė skaudų tritaškį ir paliko tik minimalų pranašumą šeimininkams – 37:36.

21 min. E.Ulanovas atidarė žalgiriečių sąskaitą trečiajame kėlinyje tritaškiu – 37:33.

Viena, kas neramina, tai kad „Fenerbahče“ su 32 proc. pataikymu laikosi nuo „Žalgirio“ tik trijų taškų skirtumu. Gal dėl to Šaras keikdamasis ir mosuodamas ranka piktai žingsniuoja į rūbinę. Kita vertus, po pirmų laisvų „Fenerbahče“ išpuolių mačo pradžioje, vėliau šeimininkų gynyba buvo bene pavyzdinė. Laukia neprognozuojama antroji rungtynių pusė.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 34:31

20 min. K.Sloukas prasižengė jau trečią kartą. M.Grigonis pataikė abu baudų metimus. Tačiau varžovų įžaidėjas atsigriebė kėlinį uždarydamas tritaškiu. „Žalgiriui“ liko tik 3 taškų pranašumas.

17 min. A.Milaknis pataikė pirmą tritaškį šį vakarą – 32:23.

16 min. Teisėjas paskyrė nesportinę pražangą B.Daviesui. „Žalgirio“ puolėjas užgriuvo ant Jano Vesely – 29:23.

15 min. Po puikios gynybos prie savo krepšio „Žalgirio“ arena kilnojosi po N.Wolterso tritaškio. Željko Obradovičius nusprendė pasitarti – 29:20.

14 min. Pirmuosius taškus puikiu prasiveržimu pelnė Stambulo didvyris E.Ulanovas. „Žalgirio“ pranašumas išaugo iki 9 taškų – 26:17.

13 min. Po Šaro minutės pertraukėlės A.Milaknis pataikė metimą nuo lentos ir atgaivino žaliai baltų tvirtovę – 24:17.

Štai taip. 13-oji rungtynių minutė ir „Fenerbahče“ turi daugiau kamuolių puolime (8), nei per pirmąsias dvejas rungtynes kartu sudėjus (7). Šaras kviečia minutės pertraukėlę ir pradeda ją atsistojęs. Žinutė bus aiški.

11 min. Antrojo kėlinio pradžioje L.Westermannas smeigė pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį ir padidino persvarą iki 7 taškų – 22:15.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 19:15

10 min. Kėlinį užbaigė įspūdingas Th.Walkupas metimas greitoje atakoje su sirena. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmauja 4 taškais.

9 min. D.Thompsonas pelnė pirmuosius taškus – 17:15.

8 min. Turkijos klubas sustabdė „Žalgirio“ spurtą 9:0. M.Guduričius pataikė tris baudų metimus po N.Wolterso pražangos. Gynėjas išpirko kaltę pats pelnydamas taškus – 15:13.

7 min. L.Datome smeigė antrą svečių tritaškį, bet savo sąskaitą atidarė ir N.Woltersas – 13:8.

6 min. Th.Walkupas ne tik puikiai atliko įžaidėjo pareigas, bet ir rinko taškus – 11:5.

Thomaso Walkupo 2+1 euforijos fone – emocingas Šaro pokalbis su Leo Westermannu ant suolo. Prancūzas buvo pasodintas jau trečiąją minutę, kai paleido skubotą tritaškį ir nelabai valdė komandą rungtynių starte. „Žalgiris“ neatsisako greito puolimo idėjos, nes būtent taip Stambule žaliai balti puolime skriaudė priešininkus ir susirinko 13 taškų iš kontratakų. Bet ir greitas krepšinis turi būti apgalvotas.

Per 6 pirmąsias rungtynių minutes „Fenerbahče“ atkovojo net 5 kamuolius puolime, kai iki tol per du mačus sugriebė 7. Turkai žalgiriečių krepšį atakavo net 12 kartų ir pataikė vos du metimus. Palyginimui, „Žalgiris“ surengė 7 atakomis mažiau, tačiau jos buvo gerokai produktyvesnės.

5 min. A.White'as nuostabiu dėjimu pirmą kartą persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai. Th.Walkupas puikiai išnaudojo kitą ataką. Ne tik padėjo apsiginti, bet ir pataikė metimą su pražanga – 9:5.

4 min. Šeimininkus gelbėjo tik svečių netaiklumas. A.White'as ir vėl stojo mesti baudų, bet pataikė tik vieną – 4:5.

3 min. B.Dixonas pataikė pirmąjį vakaro tritaškį. A.White'as išprovokavo pražangą ir pataikė vieną iš dviejų baudų metimų. Žalgiriečiai atrodo truputį susikaustę – 3:5.

2 min. Užkurtoje „Žalgirio“ arenoje „Fenerbahče“ atkovojo tris du kamuolius iš eilės puolime ir pelnė pirmuosius taškus. Marius Grigonis krisdamas pataikė sunkų metimą ir išlygino rezultatą – 2:2.

Linkėjimai iš žaliai nudažyto Kauno! Čia kątik buvo pasveikinti 1999-ųjų Eurolygos čempionai. Dar neoficialiai. 1999-ųjų Eurolygos čempionų komandos nariai buvo plojimais palydėti į savo vietas prie aktyviausių „Žalgirio“ sirgalių sektoriaus. Jiri Zidekas iki dabar šnekučiuojasi su vienu žaliai baltu. Žmonės atsistoję pasitiko Joną Kazlauską ir jau karjeras baigusius buvusius jo auklėtinius. Gražus įvertinimas, kuriam nereikėjo net ir oficialių fanfarų.

Žalia manija apėmė visus, net ir „Žalgirio“ varžovus. Štai „Lietkabelio“ puolėjas Saulius Kulvietis įsitaisęs tribūnose su žaliais „Žalgirio“ atkrintamųjų marškinėliais, kuriuos išdalino visiems susirinkusiems į areną. Čia, beje, vietos sau neranda ir Jonas Valančiūnas.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Edgaras Ulanovas, Leo Westermannas, Aaronas White'as, Marius Grigonis.

„Fenerbahče“: Janas Vesely, Nicolo Melli, Marko Guduričius, Bobby Dixonas, Luigi Datome.