2018 11 21 /23:21

Istorinę pergalę rankoje laikiusį „Žalgirį“ Maskvoje pražudė S.Rodriguezo bombos

Kauno „Žalgiris“ prieš Maskvos CSKA buvo laimėjęs du Eurolygos mačus iš eilės ir buvo nepaprastai arti dar vienos istorinės pergalės, tačiau paskutinių minučių įtampos neatlaikė. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po pratęsimo krito prieš puikiai subalansuotą ir Eurolygoje pralaimėjimo dar nepatyrusią Rusijos čempionę – 97:99 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27, 11:13), nors likus 3 min. iki pagrindinio laiko pabaigos turėjo rekordinį devynių taškų pranašumą.
Aaronas White'as
Aaronas White'as / „Scanpix“ nuotr.

Bet tuomet tolimais metimais pratrūko Sergio Rodriguezas. Keli iš eilės jo tritaškiai leido CSKA išplėšti pratęsimą, o dar vienas jo pabaigoje – ir pergalę.

Nate'as Woltersas pačioje pratęsimo pabaigoje galėjo išplėšti pergalę, bet mesdamas visiškai laisvas tritaškio nepataikė.

Per šiuolaikinės Eurolygos istoriją (nuo 2000 metų) CSKA namuose prieš kauniečius laimėjo visas 11 dvikovų. Puikiai šį sezoną varžovų aikštėse pradėjęs „Žalgiris“ suklupo pirmą kartą per keturis mačus.

Be iš rikiuotės iškritusio Pauliaus Jankūno Maskvoje žaidusiam „Žalgiriui“ nebuvo lengva. Starto penkete jį pakeitė amerikietis Aaronas White‘as, bet labai sėkmingai užpildė kapitono paliktą spragą.

Pirmosiomis minutėmis komandos leidosi į uraganines taškų lenktynes, bet žalgiriečiai Eurolygos lyderiams niekuo nenusileido.

Kėlinio viduryje blykstelėjo į savo buvusios komandos krepšį du tritaškius įskraidinęs Leo Westermannas. Pirmasis buvo ypač įspūdingas – baigiantis atakai skirtam laikui kone iš aikštės vidurio.

„Žalgirio“ neblogai sekėsi stabdyti CSKA atakas ir po pirmojo kėlinio kauniečiai turėjo dviejų taškų pranašumą. Pagal panašų scenarijų rungtynės klostėsi ir po pertraukėlės. CSKA ir toliau nerado savo žaidimo, tad „Žalgiris“ ir po dviejų kėlinių liko žaidime bei vis dar turėjo taško persvarą – 38:37.

Nė vienai komandai savo pranašumo įrodyti nepavyko ir trečiajame, kuris baigėsi 22:22, o štai lemiamose minutėse į priekį truktelėjo žalgiriečiai.

Sėkmingai atakavę N.Woltersas, Aaronas White‘as ir Antanas Kavaliauskas likus trims minutėms iki ketvirto kėlinio pabaigos leido svečiams pirmauti net devyniais taškais, tačiau tuomet tritaškiais prapliupo S.Rodriguezas ir CSKA ištraukė pratęsimą.

Jo metu nervų karą laimėjo šeimininkai.

Pratęsimą žalgiriečiai žaidė trečią kartą šį sezoną. Prieš tai Š.Jasikevičiaus auklėtiniai Atėnuose nukovė „Panathinaikos“ bei namuose neatsilaikė prieš „Barcelona“.

CSKA laimėjo visus 8 mačus ir pirmauja Eurolygoje kartu su Madrido „Real“. Tris pralaimėjimus ir penkias nesėkmes turintis „Žalgiris“ tarp šešiolikos ekipų rikiuojasi devintas.

Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA 97:99
(18:16, 20:21, 22:22, 26:27, 11:13)

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 19 (8 atk. kam.), Nate‘as Woltersas 14 (9 rez. perd.), Aaronas White‘as ir Marius Grigonis po 13, Leo Westermannas 11, Artūras Milaknis 9, Brandonas Daviesas 8, Thomasas Walkupas 6, Laurynas Birutis 4, Edgaras Ulanovas ir Derrickas Waltonas taškų nepelnė, Rokas Jokubaitis nežaidė.

CSKA: Sergio Rodriguezas 24 (6/10 tritaškių, 6 rez. perd.), Cory Higginsas 23, Willas Clyburnas 15 (13 atk. kam.), Nando De Colo 13, Othello Hunteris 10.

Komandų rodikliai: dvitaškiai: 23/50 (46 proc.) – 25/50 (50 proc.); tritaškiai: 7/13 (54 proc.) – 8/20 (40 proc.); baudų metimai: 30/36 (83 proc.) – 25/31 (80 proc.); atkovoti kamuoliai: 36 (6) – 31 (7); rezultatyvūs perdavimai: 20 – 15; klaidos: 10 – 5; perimti kamuoliai: 3 – 5; blokai: 5 – 5; pražangos: 31 – 31.

Rungtynių eiga:

Pratęsimas. Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA 97:99 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27, 11:13).

45 min. Sergio Rodriguezas fenomenalus. Dar vienas jo tritaškis ir „Žalgiris“ jau atsilieka – 92:95. Marius Grigonis įmetė vieną baudą, o antros nepataikė, bet žalgiriečiai atkovojo kamuolį. Tuomet prie baudų metimo linijos jau stojo Antanas Kavaliauskas. Abi taiklios ir lygu – 97:97. Kauniečiams buvo pavykę apsiginti, bet kamuolio atkovoti nepavyko ir tuomet progą mesti baudas gavo Willas Clyburnas. Abi sumetė (97:99). „Žalgiris“ surengė puikią ataką ir Nate'as Woltersas metė visiškai laisvas iš toli, bet... metimas buvo netaiklus.

44 min. Tuomet kauniečiams labai sunkiai, bet pavyko apsiginti, o Marius Grigonis dar kartą prasiveržė prie krepšio ir uždirbo du baudos metimus. Abu jie buvo tikslūs (94:92), bet Willas Clyburnas rezultatą labai greitai išlygino.

43 min. Nate'as Woltersas baudomis grąžino „Žalgiriui“ taško pranašumą, bet įmetė ir Nando De Colo (91:92). Marius Grigonis pataikė tik vieną baudos metimą ir išlygino rezultatą (92:92).

42 min. Marius Grigonis pranoksta Nando De Colo ir išveda „Žalgirį“ į priekį – 89:88. Visgi Cory Higginsas irgi sumetė baudas.

IV kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA 86:86 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27).

40 min. Nate'as Woltersas lengvai prasiveržia po krepšiu ir vėl „Žalgiris“ išsiveržia į priekį – 86:84. Visgi tuo pačiu atsako ir Sergio Rodriguezas (86:86). Paskutinis Nate'o Wolterso bandymas tikslo nepasiekia, o Antanui Kavaliauskui kamuolio atkovoti nepavyksta. Pratęsimas.

39 min. Sergio Rodriguezo tritaškis, Willo Clyburno baudos metimai ir iš žalgiriečių persvaros lieka vos keturi taškai (80:76).

Antanas Kavaliauskas toliau demonstruoja geležinius nervus ir sumeta abi baudas (82:76). Antanas šį vakarą nesulaikomas monstras. Dar du jo taškai iš po krepšio – 84:78.

Bet tuomet Sergio Rodriguezas atsakė dviem tritaškiais ir rezultatą išlygino – 84:84.

38 min. Marius Grigonis!!!!! Koks svarbus jo tritaškis ir rekordinė persvara – 80:71. Pakvimpa istorine pergale.

37 min. Leo Westermannas įmeta trečią tritaškį – 75:67. Antanas Kavaliauskas sumeta taikliai baudas – 77:70.

36 min. Mariaus Grigonio puikus epizodas ir nuostabus prasiveržimas – 71:67.

35 min. Antanas Kavaliauskas sužaidžia solidžiai nugara į krepšį – 69:67.

34 min. Aaronas White'as ir toliau nuostabus. Jo metimas iš vidutinio atstumo vėl pasiekia tikslą – 67:64.

32 min. Rusai bando tiestis, bet žalgiriečiai vis pabėga. Nate'o Wolterso metimas irgi pasiekia tikslą – 65:62.

30 min. Aaronas White'as ir vėl puikus. Dar vienas jo tritaškis – 63:59.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Maskvoje
Brandono Davieso energija šiandien trykšta per kraštus, bet centrui niekaip nepavyksta pralaužti CSKA gynybos. Nors žalgiriečiai turi centimetrų pranašumą, reikia pastebėti, kad statistiškai CSKA yra geriausiai po krepšiu varžovus vienas prieš vieną stabdanti Eurolygos komanda.

III kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA 60:59 (18:16, 20:21, 22:22).

29 min. Thomasas Walkupas klaidinančiu judesiu išmaudo tą patį Nando De Colo ir žalgiriečiai vėl priekyje. Du taškus iš po krepšio prideda ir Laurynas Birutis – 60:57.

28 min. Nando De Colo vis dažniau imasi iniciatyvos. Prancūzas baudomis sugrąžino CSKA vieno taško pranašumą.

27 min. Nando De Colo inicijuoja spurtą ir pats užbaigia ataką. Lygu – 53:53.

25 min. Žalgiriečiai ir toliau išlaiko nedidelį pranašumą, bet žaidimas toli gražu ne idealus.

24 min. Aaronas White'as pataiko tritaškį iš aikštės krašto.

22 min. Šarūnui Jasikevičiui už aistras skirta techninė pražanga. Nando De Colo įmeta baudą.

Pataisykite, jei klystu, bet man rodos, tai pirmoji Šarūno Jasikevičiaus techninė pražanga šį sezoną. „Žalgirio“ treneris jau ne pirmame epizode kovojo su teisėjais dėl savo žaidėjų, bet neatlaikius arbitrų kantrybei ir prieš tai skyrus strategui įspėjimą, Šaras buvo nubaustas. Neoficialiais skaičiavimais, praėjusį sezoną Šaras technine iš viso buvo nubaustas aštuonis kartus.

21 min. Antrą rungtynių pusę žalgiriečiai pradėjo nuostabiu epizodu. Nate'as Woltersas pakabino kamuolį virš lanko Brandonui Daviesui, o šis įkrovė jį į krepšį. Vėl pirmaujame – 40:39.

Šaras, ko gero, po rungtynių vėl stebėsis, kaip po dviejų kėlinių sugebėjo pirmauti prieš CSKA su tiek žaidimo plano nesilaikymo klaidų. Statistikos protokole jų irgi pilna – žalgiriečiai atidavė net 9 kamuolius. Kita vertus, Šaras nori matyti tobulą „Žalgirį“. Pirmauti prieš CSKA kol kas užtenka ir netobulo. Ypač, kai CSKA yra labai toli nuo tobulumo. „Žalgiris“ turi įrankių laimėti Maskvoje. CSKA po pertraukos turėtų žaisti žymiai geriau, bet ir „Žalgiris“ neparodė kokybiško krepšinio. Tokia pirmoji rungtynių pusė intriguoja.

„Žalgirio“ vardas nemasina maskviečių į „Megasport“ areną. Rungtynes stebi 6922 žiūrovai. Palyginimui, pirmąjį sezono mačą su „Barcelona“ stebėjo apie 12 tūkst., su „Olympiakos“ – 9 tūkst., o mažiau žmonių susirinko tik priimant „Daruššafaka“ (4,7 tūkst.).

II kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA 38:37 (18:16, 20:21).

20 min. Dar vienas puikus Aarono White'o epizodas. Du taškai su Kyle'o Hineso pražanga – 36:34.

„Megasport“ arenos pranešėjui dažnai reikia raginti sirgalius, kad šie keltų triukšmą ir trukdytų žalgiriečiams pelnyti taškus prie baudų metimo linijos. Tai skamba kiek komiškai. Įsivaizduokite, „Žalgirio“ arenoje prie lygaus rezultato su CSKA pranešėją šaukiantį: „Na, mieli bičiuliai, sukelkime triukšmą!“ Ne veltui CSKA bosas Andrejus Vatutinas yra prasitaręs, kad ką norėtų perimti iš „Žalgirio“, tai aistruolius.

18 min. Fantastiškas Aarono White'o perdavimas po krepšiu įkirtusiam Artūrui Milakniui. Septintasis snaiperio taškas – 33:30.

Per trumpą atkarpą „Žalgiris“ pridarė labai daug drausmės klaidų, kurios užleido CSKA į priekį. White'as prieš Rodriguezo tritaškį leidosi gainiojamas palei tritaškio liniją ir gavo trijų taškų baudą. Grigonis per lengvai paleido De Colo į kairę pusę. Woltersas nesuvadovavo porai atakų ir „Žalgiris“ atsimušė į CSKA gynybą kaip į sieną. Klaidos puolime baigėsi greitais taškais į „Žalgirio“ krepšį. Reikia pripažinti, kad CSKA nežaidžia labai įspūdingai ir „Žalgiris“ todėl dar laikosi kovoje.

16 min. „Žalgirio“ atakos kėlinio viduryje akivaizdžiai pradėjo strigti. Brandonas Daviesas bando laužti per jėgą po krepšiu, bet CSKA aukštaūgiai laikosi tvirtai. Aštunta žalgiriečių klaida šiame mače ir dviejų taškų deficitas – 25:27.

Westermannas šiandien atrodo sužvėrėjęs. Ne tik dėl savo gerų tritaškių, bet prancūzas visai solidžiai vadovavo komandai. Turėjote pastebėti, kaip kietai jis pražanga stabdė Nando de Colo. Kalė per rankas nežiūrėdamas, tas tautietis ar ne tautietis.

14 min. Įspūdingas Joelio Bolomboy’aus debiutas – kamuolys kraunamas į „Žalgirio“ krepšį. Sėkminga rusų atkarpa, po kurios iš „Žalgirio“ pranašumo lieka taškas (23:22). Įsiutęs Šaras prašo minutės pertraukėlės.

13 min. Prabyla Artūras Milaknis. Jo tritaškis didina svečių persvarą iki penkių taškų – 23:18.

12 min. CSKA per nepilnas dvi minutes susirenka keturias pražangas. „Žalgiris“ žaidžia labai agresyviai.

I kėlinys. Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA 18:16.

9 min. „Žalgirio“ atkarpa 8:0 privertė CSKA prašyti minutės pertraukėlės, po kurios Dimitrio Itoudžio vyrai truputį atsitiesė.

Šaras turi daug priekaištų gynėjų grandžiai ir vienu metu keičia tiek Walkupą, tiek Woltersą. Abu jie klydo gynyboje, kuri akimirkomis veikia drausmingai, bet kartais neatleistinai sugriūva. Po keitimo treneris dar ilgai pamokslavo savo pagrindiniam įžaidėjui.

CSKA daktarai sakė, kad Leo nebegalės grįžti į aukščiausią lygį. Savo metimu iš vidurio aikštės ir drąsiu tritaškiu prancūzas įrodinėja, kad visi mes kartais klystame.

„Derrickai! Kuri ranka?!“ – akivaizdu, kad Šaras griežtai nurodė savo žaidėjams nukreipti Sergio Rodriguezą veržtis į kairę, ne jo mėgstamą dešinę pusę. „Žalgirio“ treneris šaukia toks nepatenkintas, kad nesunkiai girdisi priešingos aikštės pusės palubėse. Viskas suprantama – iki tol per trejas rungtynes, vykdant Šaro nurodymus, „Žalgiris“ apribodavo Chacho vos iki 6,3 taško vidurkio.

8 min. Leo Westermannas puikiai įeina į rungtynes. Prancūzas pataikė tritaškį baigiantis atakai kone iš aikštės vidurio. Tai bent dovanėlė buvusiai komandai! Netrukus Leo pataiko iš toli dar kartą. „Žalgiris“ pirmauja – 16:14.

4 min. Willas Clyburnas pataikė sudėtingą metimą ir pirmą kartą išvedė šeimininkus į priekį, bet į tai žalgiriečiai atsakė greitomis Nate'o Wolterso ir Aarono White'o atakomis – 10:9.

3 min. Pirmosiomis minutėmis žalgiriečiams neblogai sekėsi gintis nuo uraganinio CSKA puolimo – 4:4.

2 min. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus pelnė iš vidutinio nuotolio pataikęs Thomasas Walkupas – 2:0.

1 min. Šarūnas Jasikevičius pradėjo rungtynes tokiu penketu: Nate'as Woltersas, Thomasas Walkupas, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as ir Brandonas Daviesas.

Linkėjimai iš Maskvos! Čia, „Megasport“ arenoje, nebe taip šalta, kaip vakar. Savaitgalį arenoje vyko dailiojo čiuožimo varžybos, todėl parketas dar buvo paklotas ant ledo. Tačiau „Megasport“ spėjo prišildyti areną ir žaidėjams nebeturėtų šalti pirštai, kaip kad kai kuriems žalgiriečiams ruošiantis rungtynėms. Jeigu tikėsime „Megasport“ švieslente, CSKA registravo mačui savo natūralizuotą rusą Joelį Bolomboy’ų, kuriam tai bus pirmosios oficialios rungtynės Maskvos klube. 24 metų 204 cm ūgio krepšininko tėtis kilęs iš Kongo, mama – rusė, o pats Joelis gimė ir ketverius metus augo Ukrainoje. Šeima tribūnose stebės naujojo ruso debiutą.

Maskva yra spalvinga kaip „Megasport“ arenos kėdės, kurios savo margumu primena LEGO kaladėles. Dar niekur neteko matyti, kad likus 45 min. iki rungtynių pradžios arenoje kas nors rengtų koncertą. Krepšinio judesių ritmu čia kruta energingas ketvertukas, kuris bando užvedinėti kelis šimtelius į tribūnas anksčiau susirinkusių žiūrovų. Nuo garso net dunksi skrandis. Gal bent žaidėjams bus smagiau daryti apšilimą.

Vau! Galiu drąsiai teigti, kad CSKA rungtynių pristatymas Eurolygoje yra mažų mažiausiai „Top 3“. Į šį trejetą dar būtina įtraukti Kauną ir „Žalgirio“ areną bei... Gal tai vis dėlto yra netgi Eurolygos „Top 2“. Paklodės su labai kokybiškos raiškos trenerių ir krepšininkų atvaizdais, šviesų šou, kiti pramoginiai elementai... CSKA rodo klasę ne tik ant parketo.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?