2018 01 25

A.Kavaliausko karjeros rungtynės – „Žalgiris“ po pratęsimo krito Atėnuose

Kauno „Žalgiris“ namuose paliko kapitoną Paulių Jankūną, bet į Atėnus atsivežė charakterį. 20 taškų deficitą panaikinę žalgiriečiai tik po pratęsimo 93:94 (17:29, 20:18, 21:12, 25:24, 10:11) nusileido „Panathinaikos“, kurį ištempė Nicko Calatheso metimas su sirena. 21 tašką pelnęs Antanas Kavaliauskas pagerino karjeros rekordą.
Antanas Kavaliauskas
Antanas Kavaliauskas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pratęsime „Žalgiris“ pirmavo 7:0, tačiau „Panathinaikos“ spurtavo ir išplėšė pergalę. Lemiamą metimą pataikė įžaidėjas N.Calathesas, kuris pataikė vos du dvitaškius iš 10-ies, bet vienas iš jų buvo lemiamas.

„Žalgirio“ krepšininkai rungtynes pradėjo su pakrikusia gynyba ir neužtikrintu puolimu. Šarūnas Jasikevičius negalėjo patikėti savo auklėtinių klaidomis. Per pirmąją rungtynių pusę jis į kovą metė jaunuosius Paulių Valinską ir Gytį Masiulį, taip norėdamas pažadinti savo lyderius.

Lukas Lekavičius pelnė 14 taškų ir pakartojo sezono rezultatyvumo rekordą.

Antrajame kėlinyje „Panathinaikos“ pranašumas išaugo iki 20 taškų (23:43), tačiau, matyt, norėdami išvengti rūstaus Š.Jasikevičiaus rūbinėje, žalgiriečiai pabudo. Iki pertraukos jiems pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų – 37:47.

Po pertraukos „Žalgiris“ buvo dar agresyvesnis, laimėjo kėlinį 21:12 ir net išsiveržė į priekį. Ketvirtajame kėlinyje ir pratęsime užvirė atkakli kova.

Antanas Kavaliauskas, surinkęs 21 tašką, sužaidė geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje. 17 taškų pridėjo Aaronas White'as, kuris pratęsime pelnė pirmuosius 7 taškus.

Atėnų klube rungtyniaujantis Lukas Lekavičius pelnė 14 taškų ir pakartojo sezono rezultatyvumo rekordą.

Su trylika pergalių Atėnų klubas Eurolygoje rikiuojasi penktas, Kauno „Žalgiris“ turi 12 ir užima šeštąją vietą.

Šiame amžiuje „Žalgiris“ dar nė sykio negrįžo iš „Panathinaikos“ namų tvirtovės su pergale.

Pirmajame sezono susitikime Kaune „Žalgiris“ šventė pergalę 80:74. Tada 17 taškų pelnė Paulius Jankūnas, kuris šįkart liko namuose. Taip nutrūko įspūdinga P.Jankūno serija – jis žaidė 100 Eurolygos rungtynių iš eilės.

Rungtynių statistika: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 94:93

Dvitaškiai: 18/39 (46,1%) – 25/44 (56,8%)

Tritaškiai: 10/28 (35,7%) – 6/17 (35,3%)

Baudų metimai: 28/33 (84,8%) – 25/34 (73,5%)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 21

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Klaidos: 14 – 14

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 21, A.White'as 17, K.Pangosas 14, A.Toupane'as 12, E.Ulanovas ir A.Milaknis po 9, V.Micičius 6, B.Daviesas 3, B.Udrihas 2.

„Panathinaikos“: M.Denmonas, N.Calathesas ir L.Lekavičius po 14, J.Gistas 12, I.Vougioukas 11, KC Riversas 10.

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Nickas Calathesas

Rungtynių eiga

Pratęsimas: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 94:93

45 min. A.Milaknis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų (91:91). K.Pangosas pataikė svarbų metimą, tačiau N.Calathesas su sirena palaidojo žalgiriečius.

44 min. Po V.Micičiaus klaidos J.Gistas persvėrė rezultatą – 91:90.

43 min. E.Ulanovas nepataikė nei vieno baudų metimo, o N.Pappas sumažino skirtumą iki taško. Šaras prašė pasitarimo – 89:90.

42 min. Septyni A.White'o taškai iš eilės – 83:90.

41 min. A.White'as pratęsimą pradėjo tritaškiu ir baudos metimais – 83:88.

Ketvirtasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 83:83

40 min. Paskutinę minutę užvirė lemiama kova. KC Riversas pataikė tritaškį, likus žaisti 40 sek. ir komandas skyrė taškas – 82:81. Tada svarbius baudos metimus metė A.Toupane'as, bet pataikė tik vieną. KC Riversas išlygino rezultatą – 83:83. Kitos atakos metu K.Pangosas prarado kamuolį ir komandos žaidė pratęsimą.

39 min. A.White'as persvėrė rezultatą – 78:79.

38 min. A.Kavaliauskas sumažino skirtumą iki taško ir pagerino Eurolygos rezultatyvumo karjeros rekordą (21) – 78:77.

37 min. K.Pangosas pataikė labai svarbų tritaškį – 78:75.

36 min. L.Lekavičius pataikė tritaškį ir jau turėjo 14 taškų. Savo sąskaitą pildė ir A.Kavaliauskas, surinkęs jau 17 taškų – 76:72.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Atėnuose

Lukas Lekavičius pamiršo visus sentimentus „Žalgiriui“. Per tris trečiojo kėlinio minutes jis nubaudė buvusią komandą 5 taškais iš eilės ir atliko „ledo ritulio perdavimą“, kuris išsiuntė „Žalgirį“ į pasitarimą (64:71). Su 11 taškų Lukas žaidžia vieną geriausių sezono mačų.

34 min. E.Ulanovas prasižengė ir leido C.Singletonui sumesti tris baudų metimus. Šaras paprašė minutės pertraukėlės. C.Singletonas pataikė ir tritaškį bei vėl privertė Š.Jasikevičių prašyti pasitarimo – 71:64.

33 min. V.Micičius pelnė 4 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą – 64:64.

31 min. L.Lekavičius kėlinį pradėjo 5 taškais iš eilės. Jis jau savo sąskaitoje turėjo 11 taškų ir vertė niekais E.Ulanovo dvitaškį – 64:60.

Staiga daugelio žiūrovų dėmesys nuo aikštės nukrypo į tribūnas. Ten būrys „Panathinaikos“ sirgalių grėsmingai įsiveržė į žiniasklaidos ložę ir per pertvarą laidė grasinimus VIP žiūrovų tribūnoje sėdėjusiam „Panathinaikos“ futbolo klubo prezidentui. Įsiutę aistruoliai norėjo parodyti savo didžiulį nepasitenkinimą dėl graiko užmojų mažinti biudžetą, bet neparduoti komandos. Išvydę filmavimo kameras, fanai grėsmingai įsakė žurnalistams nuleisti kameras. Apsaugai šis epizodas – nė motais. Po kelių minučių į savo vietas grįžo patys „Panathinaikos“ aistruoliai.

Trečiasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 59:58

30 min. Pirmuosius taškus pelnė B.Udrihas, tačiau netrukus neleistinai stabdė L.Lekavičių. Šis pataikė abu baudos metimus. N.Pappas sugrąžino pranašumą šeimininkams.

29 min. B.Daviesas pirmą kartą nuo rungtynių pradžios išvedė „Žalgirį“ į priekį – 55:56.

27 min. A.Toupane'as išlygino rezultatą. Aikštėje pasirodęs L.Lekavičius baudos metimais sugrąžino pranašumą graikams. A.Kavaliauskas sugrąžino lygybę – 55:55.

„Žalgiris“ grįžo iš tunelio pasikeitęs. Svečiai gerokai drausmingiau ginasi, užtikrintai atakuoja krepšį ir verčia graikus piktintis dėl teisėjų. Triukšmo lygį pakėlė ir „Panathinaikos“ sirgaliai, užuodę grėsmę savo komandai.

26 min. Dar vienas A.Milaknio tritaškis ir skirtumas liko menkutis – 53:51.

23 min. A.Milaknis fantastišku tritaškiu sumažino skirtumą iki 4 taškų – 49:45.

„Žalgirį“ po pertraukos bando prikelti Kauno klubo sirgaliai. „Žalgiris! Žalgiris!“ – girdisi kažkur OAKA tribūnų balkone. Aptingę vietos sirgaliai lengvai nušvilpė svečius. Reikia tikėtis, kad tokia pat apsnūdusi aikštėje bus ir „Panathinaikos“ komanda.

22 min. Skirtumas buvo sumenkęs iki 7 po A.Kavaliausko ir A.Toupane'o taškų – 49:42.

Iškalbingas epizodas. Xavi Pascualis kulniavo į rūbinę per metrą už Šarūno Jasikevičiaus nugaros. Kai lietuvis iš širdies išdėjo į šuns dienas vieną teisėją ir žingsniavo nervingas, tai katalonas gan ramus ėjo į rūbinę. Jis antrą kartą šį sezoną pirmąjį mačo su „Žalgiriu“ kėlinį laimėjo dviženkliu skirtumu. Graikai kol kas dominuoja savo aikštėje, o žalgiriečių rūbinėje laukia karštas pokalbis.

Antrasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 47:37

20 min. A.Kavaliauskas sumetė baudų metimus. Po pirmosios rungtynių dalies komandas skyrė 10 taškų.

19 min. „Žalgiris“ pabudo ir sumažino skirtumą iki 10 taškų. E.Ulanovas sumetė baudų metimus, o A.Milaknis pelnė pirmuosius taškus – 45:35.

18 min. „Žalgirio“ atkarpa 8:0. K.Pangosas pataikė iš vidutinio nuotolio – 45:31.

17 min. 20 taškų. Graikų pranašumas augo kaip ant mielių. Tada pirmąjį žalgiriečių tritaškį pataikė K.Pangosas, o E.Ulanovas pelnė taškus su pražanga – 43:29.

16 min. Š.Jasikevičius į kovą metė ir G.Masiulį. „Panathinaikos“ turėjo 18 taškų pranašumą – 41:23.

15 min. A.White'as pelnė pirmuosius taškus iš žaidimo. Tačiau graikai toliau šuoliavo į priekį. Šaras negalėjo patikėti pakrikusia gynyba – 39:23.

14 min. Žalgiriečiai antrajame kėlinyje taškus rinko tik baudų metimais. Jas pataikė ir A.White'as. KC Riversas pataikė dar vieną graikų tritaškį – 35:21.

Pražangų virtinė. Per pusantros minutės „Žalgiris“ surinko 4 komandines pražangas ir žaibiškai sunaikino savo agresyvios gynybos galimybes. Šaras siunta ant saviškių. Maža to, Beno Udrihas ramiu veidu prasižengia bonuso situacijoje ir Šaras neiškentęs kelia nuo suolo Paulių Valinską. Treneris jau ieško rezervų, kurie ištrauktų komandą iš duobės.

12 min. L.Lekavičius taip pat atidarė savo sąskaitą, pataikydamas du baudos metimus – 32:19.

11 min. E.Ulanovas pirmuosius taškus pelnė baudos metimais – 29:19.

„Žalgirio“ gynyba prie perimetro tiesiog neveikia. Vien per pirmąjį kėlinį svečiai praleido net 5 tolimus metimus, iš kurių net keturis suleido snaiperis Marcusas Denmonas. Amerikietis jau pirmajame kėlinyje beveik triskart viršijo savo Eurolygos taškų vidurkį (14) ir vienas vos nesumetė tiek, kiek visas „Žalgiris“.

Pirmasis kėlinys: „Panathinaikos“ – „Žalgiris“ 29:17

10 min. Aikštėje pasirodė L.Lekavičius ir iškart padovanojo rezultatyvų perdavimą M.Denmonui, kuris pataikė dar vieną tritaškį. V.Micičius švelnino skirtumą.

9 min. B.Daviesas pataikė abu baudos metimus – 24:15.

8 min. M.Denmonas pataikė dar vieną tritaškį ir jau buvo surinkęs 11 taškų. Netikėtas X.Pascualio sprendimas pasiteisino – 24:13.

Atrodo, „Panathinaikos“ sirgalių dainos užhipnotizavo „Žalgirio“ žaidėjus. Antanas Kavaliauskas pramiegojo kamuolio išmušimą, lygioje vietoje pavėluotą kalėdinę dovaną šeimininkams įteikė Vasilije Micičius. Šaras įsiutęs atsisuko į atsarginių suolą ir aiškiai parodė, kad netoleruos tokių klaidų, kurios baigiasi lengvais varžovų taškais. Nuo riksmų V.Micičiui trenerį teko raminti net teisėjui.

7 min. A.Kavaliauskas jau turėjo 6 taškus savo sąskaitoje. Į aikštę sugrįžo E.Ulanovas – 21:13.

6 min. Po minutės pertraukėlės Atėnų klubo persvara pasiekė 10 taškų. Žalgiriečiai nesusitvarkė su greitu graikų žaidimu – 21:11.

Šarūnas Jasikevičius ir Edgaras Ulanovas turėjo neplanuotą karštą pokalbį jau pirmosiomis minutėmis. Dėl puolėjo klaidų rungtynių pradžioje treneris jau trečiąją minutę sodino ant suolo vieną savo lyderių. Priekaištaudamas E.Ulanovui, jis tuo pačiu užvedinėjo į aikštę metamą Artūrą Milaknį nekartoti klaidų. Dėl gynybos pastabų „Žalgiriui“ netrūksta, nes per nepilnas 6 minutes lietuviai praleido net 17 taškų.

5 min. C.Singletonas išprovokavo dvi pražangas iš eilės, o A.Kavaliauskas toliau rinkosi taškus iš po krepšio – 17:11.

4 min. Pirmuosius taškus pelnė A.Kavaliauskas – 15:9.

3 min. A.Toupane'as sumetė baudų metimus ir netrukus pataikė tritaškį. Prancūzas buvo vienintelis žalgirietis su taškais savo sąskaitoje – 13:7.

2 min. Šeimininkų startinio penketo siurprizas M.Denmonas pataikė du tritaškius iš eilės – 10:3.

1 min. A.Kavaliauskas pelnė startinio penketo poziciją vos antrą kartą per 20 rungtynių Eurolygoje. Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ pelnė A.Toupane'as – 4:2.

Koks Šaro sutikimas OAKA rūmuose! Nuaidėjo tokie plojimai, kad lietuviui per nugarą turėjo nueiti malonus šiurpuliukas. „Žalgirio“ treneris itin šiltai sutiktas savo buvusioje tvirtovėje. Likus dešimčiai minučių iki mačo pradžios lietuvis dar spėjo smagiai šnektelėti su buvusiu savo treneriu Xavi Pascualiu.

Startiniai penketai:

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas, Jamesas Gistas, Chrisas Singletonas, Marcusas Denmonas, Thanasis Antetokounmpo.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Antanas Kavaliauskas, Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane'as, Aaronas White'as.