2018 04 07

Eurolygos legendą padėjęs pažaboti Edgaras Ulanovas mato šansų atkrintamosiose

Edgaras Ulanovas metėsi į kairę pusę ir priešais save sutiko aukštai iškeltą Nikolos Milutinovo ranką. Kairiarankis paleido metimą aukšta trajektorija, bet „Olympiakos“ milžinas vis tiek pirštų galais vos nepasiekė kamuolio. Tačiau reikiamu metu reikiamoje vietoje iš po krepšio išniro Paulius Jankūnas ir pergalingai pataisė metimą. Vėlai atsibudęs Taikos ir draugystės stadionas nuščiuvo. „Žalgiris“ tildė ir kritikus, ir varžovų sirgalius, ir pateikė dar vieną staigmeną 86:85. Užsiauginęs sparnus „Žalgiris“ ambicingai žvelgia į ketvirtfinalį, kuris sugrąžins žalgiriečius į Atėnus.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Alfredo Pliadžio nuotr.

„Pasiekimas – šešta vieta, yra geras, – Pirėjo rūbinėje galutinį „Žalgirio“ rezultatą ramiai įvertino Edgaras Ulanovas. – Jei žaisime panašiai, kaip antroje pusėje, mes galime turėti šansų. Žinome, kaip sunku žaisti Graikijoje. Tai vieni geriausių sirgalių. Žinot, ir Eurolygos atkrintamosios... Bus velniškai sunku.“

Balandžio 18-ąją žalgiriečiai pradės Eurolygos ketvirtfinalio seriją su Pirėjo „Olympiakos“.

„Žalgiris“ neturės namų aikštės pranašumo, bet žaliai balti šį sezoną įrodė, kad kartais jis nėra lemiamas faktorius.

Jeigu ne ta teisėjams pro akis praslydusi pražanga prieš Keviną Pangosą, „Žalgiris“ būtų laimėjęs ir Atėnuose prieš „Panathinaikos“, ir Pirėjuje.

Tik, aišku, „Žalgiris“ neturės vilčių bet kokioje arenoje – kaip įsitikinome, net ir Šiaulių, jei žais toks bedvasis, koks buvo pirmoje rungtynių Pirėjuje pusėje.

„Sunkios rungtynės. Buvo galima to tikėtis. Matėsi plika akimi, kad mūsų pastangų pirmoje pusėje tikrai neužteko, – neslėpė E.Ulanovas. – Po pertraukos tai pakeitėme, gerai kabinomės.

Atsirado kantrybės puolime, gerų metimų, net jeigu ir pramestų. Galėjome sužaisti ir geresnes rungtynes, bet tą patį galima pasakyti ir apie „Olympiakos“. Bet žiūrime savo žaidimą, į ateitį, kas bus toliau. Smagu baigti reguliarųjį sezoną pergale. Išvykoje prieš „Olympiakos“ ne kasdien laimi.“

Tikslumo dėlei, Pirėjuje šį sezoną krito tokie grandai kaip Maskvos CSKA ir Stambulo „Fenerbahče“.

Nedaug trūko, kad būtų kritęs ir Kauno „Žalgiris“, vienu metu atsilikęs net 15 taškų.

Negali įlįsti į kiekvieno galvą, bet kažkaip labai prastai pradėjome.

Tai buvo kraupi pirmoji rungtynių dalis. „Žalgiris“ atrodė kaip nesavas. Edgaras Ulanovas irgi buvo pastūmėtas į keletą nepatogių situacijų, kai turėjo pats užbaigti išpuolius veidu į krepšį nuo perimetro tiksint paskutinės atakos laiko sekundėms.

Žalgirietis pataikė vos 2 dvitaškius iš 11, bet baigė susitikimą su 11 taškų ir dviem svarbiais tritaškiais, vėliau atsvėrusiais tą dviženklį skirtumą.

Be to, E.Ulanovas padėjo ir po pertraukos sukontroliuoti Vassilį Spanoulį.

Per du kėlinius jis pelnė 10 taškų, kai po pertraukos – tik 6. Per ketvirtąjį ketvirtį ir pratęsimą – vos 4.

Kritinių minučių karalius per papildomą žaidimo atkarpą nepelnė nė taško. Po pertraukos jis iš žaidimo pataikė vos 1 metimą iš 6.

„Scanpix“ nuotr./Vassilis Spanoulis

„Sunku pasakyti, negali įlįsti į kiekvieno galvą, bet kažkaip labai prastai pradėjome. „Olympiakos“ parodė labai gerą energiją, momentais apstumdė mus. Svarbiausia, kad tą reakciją parodėme ir po pertraukos pasikeitėme.

Mums reikėjo spurto. Reikia nenuleisti rankų prie minus penkiolikos. Per dvi minutes, atrodo, gali padaryti tokį spurtą ir lieka keturi taškeliai.

Svarbiausia nenuleisti rankų, eiti kryptingai, laikytis plano. Krepšinis dabar nenuspėjamas. Gale rungtynės galėjo pasisukti į bet kurią pusę. Gerai, kad pasibaigė mūsų naudai.“