2018 01 12

Paskutinių sekundžių trileris: įspūdingas E.Ulanovo blokas išgelbėjo „Žalgirį“

Antrose Eurolygos rungtynėse iš eilės Kauno „Žalgiris“ sulaukė sausakimšos arenos palaikymo. Sirgaliai, nesenstantis kapitonas Paulius Jankūnas ir įspūdingas Edgaro Ulanovo blokas po sunkios kovos padėjo „Žalgiriui“ 79:77 (17:19, 15:21, 20:15, 27:22) palaužti aikštingąją Malagos „Unicaja“.
Edgaras Ulanovas
Anšlagas Kaune: Žalgiris - Unicaja / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nuskambėjus finalinei sirenai Kauno „Žalgirio“ arenoje krepšininkai apspito rungtynių herojų E.Ulanovą, kuris paskutinėmis sekundėmis įspūdingu bloku sustabdė Ray McCallumą ir užtikrino šeimininkų pergalę.

Pirmoje rungtynių pusėje Kauno „Žalgirio“ gynybos planas neveikė. Tritaškiais negarsėjanti Malagos ekipa pataikė net 8 tolimus metimus, o žalgiriečiai sulaukdavo ironiškų Šarūno Jasikevičiaus plojimų po pralaimėtų dvikovų. Antrajame kėlinyje „Unicaja“ buvo susikrovusi 11 taškų pranašumą (30:19), tačiau trečiajame kėlinyje intriga sugrįžo. Žalgiriečiai prieš lemiamą kėlinį atsiliko 52:55.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė žūtbūtinė kova, kuri baigėsi žalgiriečių pergale.

Tritaškiais negarsėjanti Ispanijos ekipa pataikė net 12 taiklių metimų, „Žalgiris“ – tik penkis.

Geriausiu Eurolygos tandemu pripažintas P.Jankūno ir K.Pangoso duetas buvo rezultatyviausi. K.Pangosas surinko 16 taškų.

P.Jankūnas tempė komandą ir pelnė 14 taškų bei atkovojo 9 kamuolius. Tai jau dešimtos rungtynės iš eilės, kuriose kapitonas renka dviženklį taškų skaičių.

Vienuoliktą pergalę iškovojęs „Žalgiris“ Eurolygoje dalijasi ketvirtą-šeštą vietas su Madrido „Real“ bei Stambulo „Fenerbahče“ ekipomis.

Rungtynes stebėjo ne tik pilnai užpildyta Kauno „Žalgirio“ arena, bet ir labiausiai Lietuvoje aptarinėjama Ballų šeima.

Prieš rungtynes pagerbtas buvęs Kauno ekipos treneris J.Plaza, o gruodžio mėnesio Eurolygos MVP apdovanojimą atsiėmė Paulius Jankūnas.

Pirmojoje dvikovoje Malagoje stipresnei komandai išsiaiškinti prireikė pratęsimo ir lemiamo metimo. Pirmą tokį savo karjeroje pataikė Edgaras Ulanovas, išplėšęs dramatišką pergalę 85:83.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Unicaja“ 79:77

Dvitaškiai: 26/45 (57,8%) – 15/33 (45,5%)

Tritaškiai: 5/17 (29,4%) – 12/28 (42,9%)

Baudų metimai: 12/15 (80,0%) – 11/13 (84,6%)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 27

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 26

Klaidos: 11 – 5

„Žalgiris“: K.Pangosas 16, P.Jankūnas 14, E.Ulanovas ir A.White'as po 11, A.Milaknis 8, B.Udrihas 6, B.Daviesas ir A.Kavaliauskas po 4, V.Micičius 3, A.Toupane'as 2.

„Unicaja“: A.Waczynskis 14, J.Augustine'as 12, N.Nedovičius 11, D.Diezas 10.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unicaja“ 79:77

40 min. „Unicaja“ sugrąžino intrigą, bet svarbius baudos metimus pataikė P.Jankūnas, o paskutinėmis sekundėmis E.Ulanovas blokavo R.McCallumo metimą.

39 min. Likus minutei, tritaškį pataikė C.Suarezas – 75:71.

38 min. A.White'as atliko įspūdingą dėjimą ir leido patikėti artėjančia pergale – 72:66.

36 min. Po A.Diazo tritaškio aistros kiek aprimo, bet E.Ulanovas pelnė labai svarbius taškus – 68:64.

35 min. P.Jankūnas toliau tempė komandą ir pelnė jau 10 taškų. Tai jau dešimtos rungtynės iš eilės, kuriose kapitonas renka dviženklį taškų skaičių – 66:61.

34 min. Netikėtai iš toli taikliai šovė ir E.Ulanovas, o P.Jankūnas nuostabiai užbaigė greitą ataką. „Žalgiris“ įgijo rekordinę šiose rungtynėse 4 taškų persvarą – 64:60.

33 min. K.Pangosas pataikė vos trečiąjį žalgiriečių tritaškį šiose rungtynėse ir persvėrė rezultatą, tačiau užsidirbo ketvirtą asmeninę pražangą – 59:58.

31 min. Kėlinį pradėjo galingas A.White'o dėjimas ir K.Pangoso gražus prasiveržimas – 56:58.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unicaja“ 52:55

30 min. Kėlinį užbaigė du iš eilės taiklūs G.Šermadinio metimai. Laukia intriguojanti rungtynių pabaiga.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas

Arba sirgaliai švilpė ant kažko kito, arba tai buvo švilpimas, skirtas broliams Ballams. Arenoje pasigirdus švilpimui, kube kaip tik buvo rodomi garsieji rungtynių svečiai.

28 min. P.Jankūnas sumažino skirtumą iki taško. B.Udrihas gražiai pergudravo R.McCallumą ir baudos metimais persvėrė rezultatą – 52:51.

27 min. A.Milaknis pataikė iš vidutinio nuotolio ir sumažino skirtumą iki 3 taškų – 48:51.

Įdomus vaizdelis prie „Žalgirio“ atsarginių suolo. Pasodinęs Edgarą Ulanovą, Šarūnas Jasikevičius bandė užvesti žalgirietį šiam smarkiai pliaukštelėdamas per delną ir suduodamas „draugišką“ antausį. Rūbinėje treneris prašė iš žaidėjų daugiau fiziškumo ir kietos kovos. Neseniai Šaras kumščiu trenkė į delną žiūrėdamas į Artūrą Milaknį. Šaras pasigenda kovos.

25 min. Ispanai nelinkę pasiduoti. N.Nedovičius pelnė aštuntąjį tašką – 42:47.

23 min. Žalgiriečiai išklausė trenerio kritiką ir kėlinį pradėjo trim rezultatyviomis atakomis – 38:42.

Koks piktas Šaras! Jis ironiškai plojo žalgiriečiams, kai šie vėl su kėlinio sirena praleido du lengvus taškus. Tada treneris piktai mostelėjo ranka, kažką nuspyrė pakeliui į rūbinę ir eidamas lauk piktai sukiojo galvą. Nepavydžiu žaidėjams, kuriems rūbinėje teks išklausyti trenerio priekaištus. Jie visiškai nesilaiko Šaro plano.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unicaja“ 32:40

20 min. K.Pangosas pataikė besibaigiant atakai skirtam laikui, o P.Jankūnui varžovas prakirto lūpa. Kapitonas sėdo ant suolo ir po pirmosios pusės ispanai pirmavo 8 taškais.

19 min. B.Daviesas sumažino skirtumą iki 5 taškų, tačiau svečiai pataikė jau aštuntą tritaškį. Žalgiriečiai šį vakarą įmetė tik du tolimus metimus – 30:38.

Edgaras Ulanovas įmetė dvitaškį su pražanga ir nuo Šaro gavo pylos, lyg būtų praleidęs tritaškį su bauda. Sirgaliai kvatojo. Šaras pyksta dėl detalių, kurių Edgaras ar kiti žalgiriečiai neišpildo šį vakarą. „Žalgirio“ krepšininkai dosniai leidžia svečiams rinkti kamuolius puolime, skilinėja gynyboje, o puolime priima per daug neteisingų sprendimų. „Žalgirio“ rūbinėje per ilgąją pertrauką bus karšta.

17 min. Pirmuosius taškus pelnė E.Ulanovas, puikiu metimu su pražanga, tačiau mesdamas baudos metimą užmynė ant linijos ir metimas buvo neįskaitytas – 28:35.

16 min. K.Pangosas pataikė tritaškį ir buvo rezultatyviausias Kauno ekipoje su 9 taškais – 26:33.

14 min. „Unicaja“ pataikė jau šeštą tritaškį ir pirmavo dviženkliu skirtumu – 19:30.

13 min. Malagos ekipa įgijo 6 taškų pranašumą ir Šaras paprašė minutės pertraukėlės – 19:25.

12 min. A.White'as išlygino rezultatą, bet A.Waczynskis pataikė tritaškį su V.Mičičiaus pražanga – 19:23.

„Žalgirio“ arenoje – ypatingi svečiai. Broliai Ballai atvyko iš Birštono stebėti žalgiriečių rungtynių. Jiems buvo pastatytos neįprastos VIP vietos – šalia komentatorių. Įprastai VIP žiūrovai sėdi priešais aikštę. Atrodo, kad LaVarui patinka – jį ypač sužavėjo „Žalgirio“ sirgalių emocijos po Artūro Milaknio tritaškio baigiantis pirmajam kėliniui.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Unicaja“ 17:19

10 min. B.Daviesas pademonstravo pirmąjį rungtynių dėjimą, kuris atkreipė ir Ballų šeimos dėmesį. A.Milaknis pakėlė visus iš kėdžių taikliu tritaškiu, tačiau žalgiriečiai nesuspėjo sugrįžti į gynybą ir po pirmojo kėlinio pirmavo svečiai.

7 min. Pirmuosius taškus pelnė P.Jankūnas, kuris kitoje aikštės pusėje atkovojo kamuolį po nesėkmingos varžovų atakos – 10:13.

6 min. Ketvirtą kartą atakavęs K.Pangosas sušvelnino rezultatą – 8:13.

5 min. Svečiai taškus rinkosi tritaškiais – pataikė net keturis iš eilės – 6:13.

Axelis Toupane'as atrodo labai blogai. Puolime jis pasiduoda pagundai mesti tritaškius, kurių, aišku, nepataiko. O gynyboje jis pamiršta pakelti ranką prieš iš toli metantį pavojingiausią varžovų žaidėją Nemanja Nedovičių. Šaras griebiasi už galvos – į aikštę meta Micičių.

3 min. Po dviejų iš eilės rezultatyvių K.Pangoso reido „Žalgiris“ pirmavo 6:4.

1 min. Jau pirmoje atakoje žalgiriečiai pademonstravo pakartojimo vertą ataką. Iš po krepšio pasižymėjo A.Toupane'as – 2:1.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas, Axelis Toupane'as, Brandonas Daviesas.

„Unicaja“: Nemanja Nedovičius, Jamesas Augustine'as, Carlosas Suarezas, Ray McCallumas, Draganas Milosavljevičius.