Publikuota: 2012 spalio 18d. 18:39

Eurolygos sensacijos nesulaukta: „Lietuvos rytas“ triuškinamai pralaimėjo „Barcelona“ ekipai 49:67

Alfredo Pliadžio nuotr. / "Lietuvos ryto" krepšininkai kovos prieš "Barcelona" ekipą.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams nepasisekė sukurti sensacijos – ir antrame Eurolygos turnyro ture jie turėjo pripažinti Europos krepšinio grando pranašumą. Ketvirtadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje „Lietuvos rytas“, po nesėkmingai sužaisto trečiojo kėlinio, nusileido antrąją pergalę iš tiek pat galimų D grupėje pelniusiai „Barcelona“ ekipai 49:67 (8:13, 17:14, 11:20, 13:20).

Vilniaus komanda pirmame Eurolygos D grupės mače prieš savaitę išvykoje nusileido  taip pat turnyro favoritui rusų Maskvos CSKA klubui 73:75.

Ar galima nugalėti rungtynėse į varžovų krepšį įmetus 49 taškus? Galbūt. Tik ne prieš „Barcelona“ ekipą. Tačiau tik tiek taškų per 40 minučių sugebėjo pelnyti „Lietuvos rytas“, turėjęs pripažinti geriau žaidusios katalonų komandos pergalę.

Vos trys nesėkmingai sužaistos minutės ketvirtadienį nubraukė visas „Lietuvos ryto“ galimybės iškovoti pergalę prieš „Barcelona“ klubą. Trečiojo kėlinio pabaigoje vilniečiai per dvi minutes sugebėjo padaryti net keturias klaidas, kurios itin brangiai kainavo šeimininkams – iki tol atsilikę vos keliais taškais, „Lietuvos ryto“ žaidėjai leido svečiams nutolti dvitaškiu skirtumu 45:34 ir daugiau nė karto nesugebėjo priartėti.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje vilniečiai bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau šie šeimininkams nekrito ir „Lietuvos rytas“ nuleido rankas -  varžovai pradėjo triuškinti vilniečius. „Barcelona“ D grupėje iškovojo dar vieną pergalę 67:49, o „Lietuvos ryto“ žadėjai apkartino naujojo ekipos stratego Dariaus Maskoliūno debiutą šio sezono Eurolygos varžybose.

„Lietuvos rytui“ taškų pelnė: L.Radoševičius 11, R.Seibutis 8, N.Nedovičius ir D.Dulkys po 7, P.Samardžiskis ir J.Blūmas po 4, S.Babrauskas, M.Katelynas, D.Ivanovas ir A.Jomantas 2.

„Barcelona“ ekipai daugiausia taškų pelnė: J.Navarro 13, J.Inglesas 11, Erazemas Lorbekas 9, Pete'as Mickealas ir Nate'as Jawai po 8,  C. J. Wallace'as  7, Ante Tomičius 5, Marcelinho Huertasas, Marko Todorovičius ir Alexas Abrinesas po 2 taškus, Š.Jasikevičius 0 (3 min.).

Komandų statistika:

„Lietuvos rytas“  – “Barcelona“  49:67 (8:13, 17:14, 11:20, 13:20).

Klaidos: 17 – 12.

Trečiame Eurolygos turnyro ture „Lietuvos rytas“ spalio 25 dieną žais namie – kovos su Belgrado „Partizan“ atstovais.

-----------

Pirmasis kėlinys

Nors į Vilnių atvyko „Barcelona“ su Šarūnu Jasikevičiumi, į „Siemens“ areną susirinko tik apie 6 tūkstančius žiūrovų. Antrasis arenos aukštas buvo uždengtas – visi sirgaliai tilpo pirmame aukšte.

Nervingoje dvikovos pradžioje nė vienai komandai nesisekė pelnyti taškų – beveik tris minutes abiejų ekipų žaidėjai klydo, nepataikė ar prarado kamuolius. Po eilinės „Barcelona“ atakos baudos metimais pirmą tašką pelnė Ante Tomičius. Į šį metimą labai greitai dvitaškiu dėjimu atsakė Predragas Samardžiskis – 2:1.

Lyg davus startą, ekipos kėlinio viduryje pradėjo pataikyti – po R.Seibučio ir A.Jomanto dvitaškių metimų ir varžovų atsakymų vilniečiai pirmavo 6:5, tačiau katalonai 6 min. po Erazemo Lorbeko dvitaškio įsiveržė į priekį 7:6.

Nors vilniečiai turėjo ne vieną galimybę pelnyti tritaškius, šie šeimininkams nekrito, o „Barcelona“ taškus rinko iš po krepšinio – 8 min. svečiai pirmavo 11:6.

Paskutinę kėlinio minutę taškus pelnė Nemanja Nedovičius, į  juos taip pat dvitaškiu atsakė Pete'as Mickealas. Per likusias 50 sek. nė vienai ekipai nesisekė įmesti ir po pirmųjų dešimties minučių – 13:8 „Barcelona“ klubo naudai.

Antrasis kėlinys

Ekipos pasidalijo po kelis dvitaškius durius varžovams ir po minutės kalonai pirmavo 15:10, 17:12. Aikštėje pirmojo kėlinio pabaigoje pasirodę Juanas Carlosas Navarro dirigavo savo ekipos žaidimu, tačiau ir jis klydo. Klaidos ir vienoje ir kitoje aikštės pusėje lėmė, jog klubai ir vėl porą minučių nepelnė taškų. „Badą“ 3 min. nutraukė tas pats J.C. Navarro ir „Barcelona“ pirmavo 19:12.

Po Deivido Dulkio pirmojo „Lietuvos ryto“ tritaškio mače ir N.Nedovičiaus dvitaškio šeimininkai atiliko 17:21, tačiau „la Bomba“  J.C.Navarro pastangomis „Barcelona“ atitrūko 23:17, 25:20. M. Katelynas dviem taškais prisidėjo prie to, jog „Lietuvos rytas“ antrojo kėlinio pabaigoje atsiliko tik 22:25.

Aikštėje 8-ąją kėlinio minutę pasirodė Š.Jasikevičius. Sostinės žaidėjai galėjo išlyginti skirtmą, tačiau likus žaisti 1 min. 30 sek. tolimą metimą nepataikė Janis Blūmas. Kitą vertus, R.Seibutis po sėkmingai sužaisto epizodo gynyboje ištaisė draugo klaidą – pelnė dvitaškį ir „Lietuvos rytas“, likus žaisti 1 min., atsiliko 24:25.

Likus kėlinyje kovoti 18 sek. kamuolį turėjo vilniečiai, tačiau prieš J. Blūmą buvo prasižengta: latvis pelnė vieną tašką nuo baudų metimo linijos ir išlygino rezultatą 25:25.

„Barcelona“ turėjo 2 sek. paskutinei savo atakai ir du taškus su sirena pelnė E. Lorbekas. Po dviejų kėlinių „Barcelona“ pirmavo 27:25.

Trečiasis kėlinys

Trečiojo kėlinio pradžia buvo sėkmingesnė svečiams – A Tomičius pelnė dvitaškį ir „Barcelona“ pabėgo 29:25. Tačiau J. Blūmas įsūdė tritaškį, R.Seibutis įmetė dvitaškį ir 3-iąją kėlinio minutę „Lietuvos rytas“ irmavo 30:29.

Vilniečių spurtas „sustojo“ po R.Seibučio nesportinės pražangos – žaidėjas nesutiko su teisėjo sprendimu, buvo nubaustas – baudas įmetė J.C.Navarro.

Lietuviai 5 min. atsakė dvitaškiu, o E.Lorbekas pelnė pirmąjį „Barcelona“ tritaškį mače – katalonai pirmavo 34:32. Maža to – dar vieną tolimą metimą įsūdė J.C.Navarro ir „Barcelona“ pabėgo 37:32. „Lietuvos ryto“ treneris Darius Maskoliūnas buvo priverstas imti minutės pertraukėlę.

Nors D.Dulkys tuoj pat atsakė tritaškiu, katalonai  rengė vieną sėkmingą ataką po kitos ir 7 min. pirmavo 41:34. Nors sostinės ekipai reikėjo vytis varžovus, jie daugiau klydo nei kūrė – iš eilės padarė keturias klaidas. 8-ąją minutę „Barcelona“ jau pimavo 45:34.

D.Maskoliūnas ir dar kartą buvo priverstas imti minutės pertraukėlę – po jos N.Nedovičius įmetė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 36:45. Tačiau Marcelinho Huertasas atsakė dvitaškiu ir po trijų kėlinių „Barcelona“ pirmavo 47:36.

Ketvirtasis kėlinys

Vilniečiai pabandė kuo greičiau sumažinti skirtumą ir tai jiems sekėsi – po minutės „Lietuvos rytas“ atsiliko 40:47. Tačiau šios pastangos žlugo po J.C.Navarro ir M.Huertaso taškų – 3 min. svečiai pirmavo 52:40, 54:42.

Po  Joe Ingleso dvitaškio 5-ąją ketvirto kėlinio minutę „Barcelona“ pirmavo jau 14 taškų pranašumu – 56:42. Vis dar kovojęs N.Nedovičius įmetė tritaškį ir vėl įžiebė viltį, tačiau varžovai neleido priartėti – 6-ąją min katalonai buvo priekyje 58:45.

Likus kovoti 3 minutes „Barcelona“ pirmavo 60:49, tačiau ramiai žaidę ir laiką „deginę“ varžovai sulaukdavo progos pasižymėti. kai buvo likę žaisti 2 min. 28 sek. J. Inglesas įmetė tritaškį ir užbaigė intrigą – 64:49.

Per likusį laiką „Lietuvos rytui“ nepasisekė sumažinti skirtumo, o „Barcelona“ mačą laimėjo 67:49.

------------------

Tai bus pirmasis šio sezono Eurolygos D grupės mačas, kuriame po praėjusią savaitę iš „Lietuvos ryto” klubo pasitraukusio serbo Aleksandro Džikičiaus sostinės ekipai vadovaus 41 metų D.Maskoliūnas. Po šio mačo paaiškės, kuri ekipa pirmaus bendroje šių klubų rungtynių akistatoje: iki ketvirtadienio bendras rezultatas buvo 2:2.

2005-2006 metų Eurolygos sezone Barselonoje vilniečiai šeimininkus įveikė  97:91, tačiau namie pralaimėjo 61:71, o 2010-2011 metų sezone Katalonijos „Barcelona“ krepšininkai sostinės žaidėjus namie įveikė 69:55, tačiau „Siemens“ arenoje „Lietuvos rytas“ įveikė grėsmingą varžovą 88:87. Tuomet prie vilniečių pergalės nemažai prisidėjo dabar jau kitoje barikadų pusėje esantis buvęs Lietuvos rinktinės įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius.

Tuomet Šaras į Barselonos krepšį  pelnė 11 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Ketvirtadienį kovodamas prieš „Lietuvos ryto“ ekipą, „Barcelona“ klubo legionierius Š.Jasikevičius žais 177-ąsias Eurolygos rungtynes.

Prieš galingą, žvaigždžių pilną ir traumų nekamuojamą Katalonijos komanda nežais čiurną pasisukęs Vilniaus komandos įžaidėjas Dovydas Redikas.

Nors garsus Ispanijos klubas vadinamas Eurolygos favoritu, vis dėl to klubas nėra nepažeidžiamas. Šio sezono ACB krepšinio lygos pirmame ture „Barcelona“ nusileido praėjusį pavasarį paskutinę vietą užėmusiai ir tik laimingai susiklosčius aplinkybėms į antrąją lygą neišlėkusiai Valjadolido „Blancos de Rueda“ ekipai 71:78, o jau antrame čempionato ture katalonams dar vieną pralaimėjimą įrašė Bilbao „Gescrap“ ekipa, savo aikštėje įveikusi čempionus 78:77.

Naujasis „Lietuvos ryto“ strategas D.Maskoliūnas prieš dvikovą su „Barcelona“ akcentavo du tikslus – žūtbūtinę kovą  ir pergalę: „Naudosime ginklus, kuriuos turime. Komandai trūksta laiko pasiruošti susitikimui. Dalyvavome trijose treniruotėse, ruošėmės, analizavome varžovų žaidimą. Bandysime paspęsti jiems spąstus. Laukia sunki kova, nes žaisime prieš vieną stipriausių komandų, kurios tikslai buvo ir bus Eurolygoje patys aukščiausi.“

„Darius Maskoliūnas dirbs iki šio sezono pabaigos, kiek ir galioja jo sutartis su klubu“, – jokių papildomų pasikeitimų aukščiausiame ekipos trenerių štabo ešelone nežadėjo „Lietuvos ryto“ direktorius Martynas Purlys.

Pirmajame šio sezono Eurolygos D grupės mače „Barcelona“ savo žiūrovų akivaizdoje 72:60 nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) ekipą , o „Lietuvos rytas“ pralaimėjo išvykoje rusų Maskvos CSKA  klubui 73:75.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.