2009 02 13

Eurolygos savaitės naudingiausias – Ilyasova

Naudingiausiu ULEB Eurolygos „TOP-16“ varžybų trečiosios savaitės žaidėju tapo 39 naudingumo balus surinkęs „Barcelona“ klubo puolėjas Ersanas Ilyasova.
E.Ilyasova mače su „Maccabi“ surinko 39 naudingumo balus
E.Ilyasova mače su „Maccabi“ surinko 39 naudingumo balus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Barcelona“ krepšininkai ketvirtadienį namie 85:69 nugalėjo Berlyno „Alba“ (Vokietija), o 21 metų 207 cm ūgio turkas nugalėtojams pelnė 30 taškų, po krepšiais atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus, sykį suklydo ir išprovokavo 4 varžovų pražangas.

Vos 25 su puse minutės (25:33) aikštėje praleidęs E.Ilyasova pataikė 6 tritaškius iš 7, 4 dvitaškius iš 10 bei realizavo visus 4 baudų metimus. Antras tarp naudingiausių savaitės žaidėjų su 36 balais liko Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) komandos puolėjas Mirsadas Turkčanas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./M.Turkcanas surinko 36 naudingumo balus
M.Turkcanas surinko 36 naudingumo balus

„Fenerbahce“ krepšininkai trečiadienį svečiuose 65:55 įveikė Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) ekipą, o 32 metų 206 cm ūgio puolėjas į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 20 taškų, atkovojo 13 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 varžovų metimus, sykį suklydo ir privertė varžovus prasižengti 7 kartus.

Per nepilnas 32 minutes (31:52) M. Turkčanas pataikė 2 tritaškius iš 3, 6 dvitaškius iš 10 ir 2 baudų metimus iš 3. Trečias trečiąją savaitę su 33 naudingumo balais liko ispanas Sergi Vidalis, kurio Vitorijos „TAU Ceramica“ (Ispanija) klubas trečiadienį namuose 108:90 nugalėjo Milano „Armani Jeans“ (Italija) krepšininkus.

28 minutes (28:01) aikštelėje praleidęs 27 metų 200 cm ūgio ispanas pelnė 26 taškus (dvitaškiai 1/2, tritaškiai 6/7, baudos 6/6), sugriebė 4 ir perėmė 1 kamuolį bei išprovokavo 4 varžovų pražangas.

Naudingiausių savaitės žaidėjų penketuką užbaigia po 30 naudingumo balų surinkę krepšininkai - 30-metis 211 cm ūgio kroatas Nikola Vujčičius (Pirėjo „Olympiacos“, Graikija) ir 32 metų 185 cm ūgio amerikietis Louisas Bullockas (Madrido „Real“, Ispanija).