2014 10 17 /22:42

Eurolygos starte „Žalgiris“ tampė nervus „Real“, bet pralaimėjo 71:80

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmame šio sezono Eurolygos mače užkūrė tikrą pirtį savo tituluotiems varžovams. Kauniečiai startinėse turnyro A grupės rungtynėse kaip lygūs su lygiais kovojo su garsiuoju ispanų Madrido „Real“ klubu. Du kėlinius savo sąlygas diktavę kauniečiai suklupo tik trečiame kėlinyje, kai ispanai atkarpą laimėjo 11:4. Lietuviai nesugebėjo pasivyti pabėgusio varžovo ir buvo priversti Eurolygą pradėti nesėkme 71:80 (14:13, 21:19, 14:24, 22:24).
Jonas Mačiulis
„Žalgiris“ kovoja su "Real" - Madrido ekipoje žaidžiantis Jonas Mačiulis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Gan netikėta, tačiau dvikovos autsaideriu vadintas Kauno „Žalgirio“ klubas penktadienį Madride parodė kovingos komandos veidą. Ir ne tik – kauniečių strategas Gintaras Krapikas nepabūgo naujovių, neišsigando suteikti pasitikėjimo bilietą jaunajai žalgiriečių kartai ir už tai buvo dosniai apdovanotas puikiu ir išradingu dar neapsiplunksnavusių krepšininkų žaidimu.

Jau mačo pradžioje „Žalgirio“ treneris į kovą metė Luką Lekavičių, kuris per du kėlinius įmetė 6 taškus, o jo naudingumo koeficientas siekė net 13 balų. Garsių varžovų nepabūgo Vaidas Kariniauskas, Artūras Gudaitis ar Tomas Dimša.

Tačiau pagrindinė našta, kaip ir tikėtasi, gulė ant „Žalgirio“ legionieriaus Jameso Andersono pečių, kurią jis bandė garbingai nešti – po dviejų kėlinių amerikietis buvo įmetęs 13 taškų, o galiausiai savo sąskaitoje turėjo 19 taškų.

Nors pirmieji du taškus šios dienos rungtynėse įmetė „Real“ žaidėjai, tačiau „Žalgiris“ tuoj pat nudūmė 7:2. Po pirmojo kėlinio kauniečiai pirmavo 14:13, o jau antrojo ketvirčio pradžioje madridiečiai suskubo persverti rezultatą – 18:14.

Bet tai nesugniuždė „Žalgirio“ – Lietuvos klubas greitai sumažino skirtumą ir nurūko 24:20. Nuo to momento kauniečiai visą laiką savo rankose turėjo žaidimo vadžias ir pirmavo 1-3 taškų skirtumu.

Trečiojo ketvirčio pradžioje kauniečiai vis dar buvo priekyje, tačiau 5 minučių atkarpą „Real“ laimėjo 11:4 ir išsiveržė į priekį 43:39.

Baigiantis trečiam kėliniui ispanai pirmavo 47:41, 47:46. Kaip jau atrodė, kad varžovų spurtas panaikintas, kauniečiai prarado iniciatyvą, o namie kovojantis „Real“ nuskubėjo į priekį – 56:49.

Paskutinio kėlinio pradžioje tritaškį įmetęs „Real“ legionierius Jonas Mačiulis padidino skirtumą iki dviženklio pranašumo – 59:49 ir kauniečiams pavyko tik šiek tiek mažinti tą atotrūkį.

Likus kovoti 4 minutes A.Milaknis įmetė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 61:66, bet tuoj pat tolimą metimą įsūdė J.Mačiulis ir skirtumas vėl šoktelėjo iki tokio, kuris vadinamas saugiu. „Real“ šventė galutinę pergalę 80:71.

„Real“: F.Reyesas 11, G.Ayonas 10, J.Mačiulis (0/4 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud., 5 atk. kam.) ir S.Rodriguezas po 9, I.Bourousis 8, A.Nocioni, J.Carrollas ir S.Llullas po 7, K.Riversas ir R.Fernandezas po 5, F.Campazzo 2.

„Žalgiris“: J.Andersonas 19, A.Milaknis 13 (3/5 tritašk.), L.Lekavičius ir D.Songaila po 8, A.Gudaitis 6, V.Kariniauskas ir P.Jankūnas po 5, R.Javtokas 4, T.Dimša 2, E.Ulanovas 1.

Statistika:

Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 80:71 (13:14, 19:21, 24:14, 24:22), 8824 žiūrovai.

dvitaškiai 22/47 (46 proc.) 19/38 (50 proc.)

tritaškiai 6/22 (27 proc.) 6/12 (50 proc.)

baudos 18/27 (66 proc.) 15/26 (57 proc.)

atkovoti kamuoliai 39 33

perimti kamuoliai 12 4

klaidos 8 16

rezult. perdavimai 21 11

blokuoti metimai 1 3

Penktadienį anksčiausiai A grupės varžybas pradėjo Rusijos vicečempionas Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ klubas, namuose 88:86 (15:26, 28:21, 23:14, 22:25) įveikęs Sasario „Dinamo“ (Italija) krepšininkus.

17 taškų nugalėtojams pelnė Tarence'as Kinsey, po 16 – Trey'us Thompkinsas ir Artiomas Parachovskis, 12 -Tayloras Rochestie'is.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Davidas Loganas ir Jerome'as Dysonas (po 17 tšk.), Jeffas Brooksas bei Rakimas Sandersas (po 14 taškų).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai)

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 1 0 80:71 2

2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 1 0 82:76 2

3. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 1 0 88:86 2

4. Sasario „Dinamo“ 0 1 86:88 1

5. Kazanės „Uniks“ 0 1 76:82 1

6. Kauno „Žalgiris“ 0 1 71:80 1

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos, o šio sezono Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 80:71 (13:14, 19:21, 24:14, 24:22).

10 min. „Žalgiris“ pakriko – 80:69 pirmavo „Real“. D.Songaila įmetė du taškus nuo baudų linijos.

9 min.  A.Milaknis prarado kamuolį, taškus įmetė S.Rodriguezas ir rezultatas šoktelėjo iki 78:69.

8 min. A.Gudaitis įmetė dvitaškį, į jį taškais atsakė S.Rodriguezas – 71:63. Žalgiriečiai dar pridėjo du taškus, bet ir vėl neapsigynė – A.Nocioni padidino skirtumą iki 73:65.

7 min. „Real“ gavo techninę pražangą, P.Jankūnas įmetė baudą, V.Kariniauskas pridėjo du taškus ir skirtumas sumažėjo iki 58:66. Maža to – A.Milaknis įsūdė tritaškį. Bet J.Mačiulis atsakė tuo pačiu – 69:61.

6 min. J.Andersonas sumažino atsilikimą iki 55:64, tačiau varžovai vėl padidino skirtumą iki 66:55.

4 min. Po F.Reyeso dvitaškio „Real“ pirmavo 64:53.

1 min. Kėliniui prasidėjus, J.Mačiulis įsūdė tritaškį ir sirtumas tapo dviženklis – 59:49 ir tik didėjo – 62:51.

Trečiasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 56:49 (13:14, 19:21, 24:14).

10 min. Ekipos metė baudas ir pataikė po vieną, tačiau kauniečiai prarado kamuolį ir baigiantis kėliniui „Real“ įmetė dar du taškus – 56:49.

8 min. G.Ayonas efektingai įmetė dvitaškį ir „Real“ susikrovė jau 7 taškų persvarą – 53:47.

7 min. „Žalgiris“ sumažino skirtumą iki 46:47, tačiau R.Fernandezas įmetė du baudos metimus, G.Ayonas pridėjo dvitaškį ir „Real“ vėl pabėgo – 51:46.

6 min. K.Riversas įmetė dvitaškį. Tačiau į jį D.Songaila atsakė dvitaškiu, A.Milaknis įmetė tritaškį – 47:44 pirmavo „Real“.

5 min.  R.Javtokas neįmetė dviejų baudos metimų, į tai R.Fernandezas atsakė dvitaškiu ir ispanai išsiveržė į priekį 41:39. Po to dar du taškus pridėjo I.Bourousis.

3 min. I.Bourousis įmetė du taškus, dar pasižymėjo nuo baudų linijos ir rezultatas tapo lygus – 39:39.

1 min. J.Andersonas ir vėl įmetė dvitaškį, tačiau tuoj pat G.Ayonas atsakė tuo pačiu – kauniečiai dar priekyje 37:34.

Antrasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 32:35 (13:14, 19:21).

10 min.  A.Nocioni sumažino atsilikimą iki minimumo – 32:33. Likus kovoti 19 sek., prieš R.Javtoką buvo prasižengta ir vidurio puolėjas įmetė dukart – 35:32.

9 min. Nors varžovai bandė persverti rezultatą, jiems tai nesisekė daryti, o debiutantas L.Lekavičius ramiai įmetė dvitaškį ir „Žalgiris“ pirmavo 33:30.

8 min. „Real“ surengė dvi greitas atakas ir sumažino atsilikimą iki 29:31.

7 min. „Žalgirį“ gelbėjo J.Andersonas – įmetė tritaškį, po to dvitaškį pridėjo L.Lekavičius ir kauniečiai vėl pabėgo 31:25.

6 min.  T.Dimša įmetė dvitaškį, o S.Rodriguezas įsūdė tritaškį – 26:25 pirmavo Lietuvos ekipa.

3 min. J.Mačiulis įmetė tik vieną baudą iš dviejų, o A.Milaknis atsakė tritaškiu, J.Andersonas pridėjo dvitaškį ir „Žalgiris“ vėl pabėgo 24:20.

2 min. J.Andersonas sumažino skirtumą iki 16:19, o po dar kelių akimirkų po D.Songailos taškų rezultatas tapo lygus 19:19.

1 min.  „Real“ surengė greitas dvi atakas ir įmetė du dvitaškius – 17:14.

Pirmasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 13:14

10 min. Dvi baudas iš eilės gavęs „Real“ žaidėjas J.Mačiulis galiausiai gavo galimybę mesti, tačiau prieš jį prasižengė varžovai: lietuvis įmetė abi baudas ir sumažino atsilikimą iki 13:14.

9 min. S.Llullas sumažino šeimininkų atsilikimą iki 11:14.

8 min. Nors kauniečiai stebuklų nerodė, tačiau „Real“ klydo daugiau: po eilinės pražangos prieš V.Kariniauską, šis nuo baudų linijos padidino skirtumą iki 14:9.

7 min.  Po P.Jankūno ir pasirodžiusio D.Songailos dvitaškių kauniečiai pirmavo 13:8.

6 min. K.Riversas įmetė tritaškį – 8:9.

5 min. Nors „Real“ įmetė tritaškį, P.Jankūnas lengvai apgavo varžovų gynybą ir kauniečiai pirmavo 9:5.

4 min. 5 J.Andersono taškai iš eilės ir „Žalgiris“ pirmavo 7:2.

2 min. Nė viena komanda nepataikė ir pirmasis taškus tik antrąją kėlinio minutę įmetė G.Ayonas. Į juos atsakė „Žalgiryje“ debiutavęs L.Lekavičius – 2:2.

„Žalgirio“ starto sudėtis: Lukas Lekavičius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Jamesas Andersonas.

„Real“ starto sudėtis: Kelvinas Riversas, Rudy Fernandezas, Sergio Llullas, Gustavo Ayonas, Ioannis Bourousis.

------------------

Nelengvai Madridą tik šiandien per pietus pasiekę kauniečiai A grupėje susikaus su siekio Eurolygos čempionų titulą iškovoti neslepiančią Madrido „Real“ komanda.

Praėjusį sezoną Eurolygos kovas žalgiriečiai taip pat pradėjo dvikova su karališkuoju ispanų klubu. Tada sezoną „Žalgiris“ savo arenoje pradėjo galingai – 87:80 įveikė „Real“.

Portalas 15min.lt apžvelgė, ką šiame Eurolygos sezone galėtų pasiekti „Žalgirio“ komanda ir kokios vietos A grupėje galėtų tikėtis kauniečių sirgaliai.

„Žalgirio“ ekipos treneris Šarūnas Jasikevičius tikino, kad „Real“ klubas turi daug ginklų kovoti Eurolygoje.

Kauniečių ekipos vidurio puolėjas Robertas Javtokas tikino, kad į Madridą nežada vykti tik pralaimėti – bus tikra kova

Be „Žalgirio“ ir „Real“, A grupėje taip pat žaidžia turkų Stambulo „Anadolu Efes“, rusų Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“, italų Sasario „Dinamo“ ir dar vienas rusų klubas – Kazanės „Uniks“.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?