2014 01 02 /2014 01 03

Eurolygos „Top 16“: Mindaugas Kuzminskas su „Unicaja“ nusileido fantastiškai pataikiusiai „Laboral Kutxa“, pergales šventė „Real“, „Maccabi“, „Panathinaikos“ ir „Barcelona“

Antrąją 2014-ųjų dieną startavo Eurolygos antrojo etapo kovos. Pralaimėjimu Eurolygos „Top 16“ etapą pradėjo Mindaugo Kuzminsko ir Domanto Sabonio atstovaujamas Malagos „Unicaja“ (0/1) klubas. Joano Plazos vedama komanda E grupėje namuose 79:93 (24:13, 11:20, 21:30, 23:30) nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ (1/0) krepšininkams.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pagrindiniu baskų ginklu tapo tolimi metimai – Vitorijos krepšininkai pataikė net 15 tritaškių iš 24 bandymų (62 proc.).

Rungtynių pabaigoje spurtavę aikštės šeimininkai iš Malagos buvo priartėję iki vienženklio skirtumo 77:81, tačiau pustrečios minutės atkarpą 12:2 laimėję svečiai šventė pergalę 93:79.

M.Kuzminskas per 21 minutę surinko 13 taškų, atkovojo 3 kamuolius bei surinko 11 naudingumo balų. Tuo tarpu D.Sabonis per 5 minutes pelnė 1 tašką.

„Unicaja“: Zoranas Dragičius 22, Earlas Calloway 17, Mindaugas Kuzminskas 13, Vladimiras Štimacas 10, Ryanas Toolsonas 6.

„Laboral Kutxa“: Andresas Nocioni 20 (9 atk. kam.), Lamontas Hamiltonas ir Fernando San Emeterio po 13, Walteris Hodge‘as 10, Thomas Huertelas 9 (8 rez. perd.).

Lengva pergale E grupės kovas pradėjo Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Jonu Mačiuliu, kuri namuose 73:57 (20:14, 18:17, 14:9, 21:17) sutriuškino Milano „Emporio Armani“ krepšininkus.

J.Mačiulis per 24 minutes įmetė 5 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), sugriebė 4, perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, po 2 kartus prasižengė ir suklydo bei surinko 8 naudingumo balus.

Atėnų klubui Jamesas Gistas pelnė 12 taškų, Roko Leni Ukičius – 11, Antonis Fotsis ir Ramelis Curry pridėjo po 10. Svečiams 14 taškų surinko Alessandro Gentile, 11 – Keithas Langfordas, 9 – Curtisas Jerrellsas.

Didelio vargo pirmame „Top 16“ etapo mače neturėjo ir ispanų „Barcelona“, kuri 84:65 (25:16, 27:16, 13:20, 19:16) nurungė turkų Stambulo „Anadolu Efes“ klubą.

Traumų išretintas Stambulo klubas Ispanijoje neturėjo jokių šansų – įpusėjus mačui ispanai pirmavo 23 taškais – 52:29.

Nugalėtojams Juanas Carlosas Navarro pelnė 21 tašką (5/8 tritaškiai), Bradas Olesonas – 13, Kostas Papanikolaou – 12, Joey‘us Dorsey pridėjo 10 taškų (11 atk. kam.). 15 taškų pralaimėjusiems įmetė Semihas Erdenas, 12 – Duško Savanovičius, 10 – Keremas Gonlumas.

E grupėje žaidžia Lino Kleizos Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija), Eurolygos čempionas Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija), Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija), „Barcelona“ (Ispanija), Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) ir Jono Mačiulio Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) klubai.

Kitame ketvirtadienio mače F grupėje pergalę iškovojo ispanų Madrido „Real“ (1/0) ekipa. Ji išvykoje 80:64 pranoko serbų Belgrado „Partizan“ (0/1) krepšininkus.

Remiantis rungtynių protokolu, susitkimą Serbijos „Kombak“ arenoje stebėjo net 21 tūkstantis 374 žiūrovai.

„Karališkasis“ klubas šį sezoną dar nėra patyręs pralaimėjimo kartėlio.

„Real“: Sergio Rodriguezas ir Rudy Fernandezas po 16, Ioannis Bourousis 15 (9 atk. kam.), Felipe Reyesas 10, Nikola Mirotičius 7.

„Partizan“: Tarence‘as Kinsey 17, Bogdanas Bogdanovičius 15, Joffrey Lauvergne 13 (13 atk. kam.), Draganas Milosavljevičius 9.

Tuo tarpu kitame F grupės mače turkų Stambulo „Galatasaray“ (0/1) ekipa namuose 84:90 turėjo pripažinti žydų Tel Avivo „Maccabi“ (1/0) komandos pranašumą.

Žydai su turkais susitvarkė per paskutines penkias ketvirtojo kėlinio minutes, kuomet spurtavo 15:2 ir įgijo dviženklį pranašumą 87:77.

„Galatasaray“: Carlosas Arroyo 19, Zoranas Ercegas 17, Enderas Arslanas 12, Henry Domercantas 11, Malikas Hairstonas 8.

„Maccabi“: Ricky Hickmanas 24, Yogevas Ohayonas 15, Devinas Smithas 14 (10 atk. kam.), Alexas Tyusas 12 (11 atk. kam.), Davidas Blu 9.

F grupėje taip pat rungtyniauja ir Kauno „Žalgirio“ ekipa.

Penktadienį F grupės pirmojo turo mačuose Kauno „Žalgiris“ priims Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) ekipą, o Simo Jasaičio ir Manto Kalniečio Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) komanda namuose žais su Maskvos CSKA (Rusija) klubu.

Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupės komandas.