2012 10 18

Eurolygos turnyro D grupėje – lengvas Stambulo komandos pasivaikščiojimas ir išstenėta CSKA pergalė Belgrade

Eurolygos turnyre po truputį aiškėja grupių favoritai ir autsaideriai. Antrąją pergalę iš eilės Eurolygos varžybų D grupėje, kurioje rungtyniauja ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, iškovojo turkų Stambulo „Besiktas“ ekipa, svečiuose 86:71 (24:19, 23:12, 20:11, 19:29) įveikusi be pergalių liekančią vokiečių Bambergo „Brose Baskets“ komandą.
Chrisas Flemingas
Chrisas Flemingas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Eurolyga Krepšinis

Turkijos ekipa jau antrojo kėlinio pradžioje įgijo dviženklį pranašumą 29:19, o įpusėjus mačui Stambulo krepšininkai triuškino šeimininkus  47:31.

Trečiajame kėlinyje šiose rungtynėse nebeliko jokios intrigos  – 67:42 , o paskutinės dešimt minučių tebuvo formalumas.

„Besiktas“ ekipoje  C.Jerrellsas įmetė 27 taškus, o Chriso Flemingo treniuruojamoje „Brose Baskets“ komandoje  A.Gavelas pelnė 21 tašką.

Antrąją pergalę turnyre vos ne vos išstenėjo Maskvos CSKA ekipa, kuri svečiuose po pratęsimo 76:71 (14:13, 25:18, 10:15, ) palaužė Belgrado „Partizan“ klubą. Serbai lieka be pergalių ir kitą savaitę dėl pirmojo įskaitinio taško atvyksta į Vilnių kovoti su taip pat kol kas nesėkmingai žaidžiančiu „Lietuvos rytu“.

Ketvirtadienio dvikovoje beveik visą mačą į nugarą kvėpavę „Partizan“ krepšininkai ketvirto kėlinio viduryje persvėrė rezultatą 55:53, tačiau CSKA žaidėjai, likus žaisti minutę, vėl susigrąžino pranašumą 62:60.

Po B.Bogdanovičiaus dviejų baudos metimų rezultatas tapo lygus 62:62, maskviečiai nesėkmingai atakavo – Milošas Teodosičius gavo baudą puolime  ir paskutinis žodis priklausė aikštės šeimininkams. Tačiau nei B.Bogdanovičiaus, nei L.Westermanno metimai tikslo nepasiekė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Nors „Partizan“ pradžioje pirmavo 67:63, CSKA krepšininkai surado jėgų pakeisti dvikovos eigą ir po M. Teodosičiaus penkių bei septynių Sonny Weemso taškų šventė galutinę pergalę.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ ekipos legionierius S.Weemsas per 35 minutes pelnė 30 taškų, atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo, išprovokavo 6 varžovų pražangas bei surinko 38 naudingumo balus.

„Partizan“ ekipoje daugiausia taškų įmetė B.Bogdanovičius 16, L.Westermannas įsūdė 15 taškų, latvis D.Bertanis 11.

CSKA komandoje be S.Weemso indėlio, M.Teodosičius  pelnė 12 taškų.

Kiti ketvirtadienio Eurolygos rezultatai:

A grupė. Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) - Kantu "Mapooro" (Italija) 78:76 (Jonas Mačiulis graikams pelnė 5 taškus).

B grupė. Berlyno ALBA (Vokietija) - Šalono „Elan Sportif“ (Prancūzija) 74:71.

Tel Avivo "Macabi" (Izraelis) - Sienos "Montepaschi" (Italija) 70:68.