2009 01 30

Europinis sezonas baigtas

Moterų Eurolygoje šiandien buvo žaidžiami atsakomieji aštuntfinalio susitikimai. Vilniaus „TEO“ krepšininkėms nepavyko išlyginti bendro rezultato serijoje iki dviejų pergalių rungtynėse su Jaketerinburgo „UGMK“ (Rusija). Pralaimėta 46:69 (12:12, 13:19, 10:18, 11:20)
Aušra Bimbaitė
Lietuvos čempionėms ši dvikova gali tapti paskutinė šįų metų Eurolygoje / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 2 Moteris Eurolyga

Komados rungtynes pradėjo tokių sudėčių: „Teo“: A.RRinkevičiūtė, N.Kuin, C.Langhorne, J.Štreimikytė, D.Staugaitienė; „UGMK“: A.Birbzycka, A.Jones, C.Pondexter, S.Gruda, D.Nolan.

Alfredo Pliadžio nuotr./Vilniaus „TEO“  73:62  nugalėjo Lato „Basket Lattes Montpellier“
Alfredo Pliadžio nuotr./J.Štreimikytė

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė C.Langhorne, tačiau netrukus priekyje jau buvo viešnios – 2:4. Vilnietės pasivijo, o po A.Rinkevičiūtės tritaškio persvėrė rezultatą – 9:6. C.Fondexter atsakė tuo pačiu. Paskutinę kėlinio sekundę kone iš aikštės vidurio pataikė N.Kuin – 12:12 po nezelultatyvaus pirmo ketvirčio.

Iki antrojo kėlinio vidurio komandos keitėsi taikliais metimais – 18:18. Nerezultatyvus krepšinis baigėsi tik 15 rungtynių minutę, kuomet pirmą kartą rungtynėse buvo metami baudos metimai. Netrukus C.Langhorne persveria rezultatą viliečių naudai – 20:19, tačiau viešnios daugiausiai C.Pondexter ir M.Stepanovos pastangomis įgija šiokią tokią persvarą – 22:27. Šis skirtumas išsilaiko iki didžiosios pertraukos – 25:31.

Trečiame kėlinyje varžovės susikrovė ir dviženklę persvarą.  Kėlinio viduryje iki štok pirmavusios kovoje dėl atšokusių kamuolių, vilnietės vienos atakos metu leido varžovėms kartoti ataką net 6 kartus. 35:49 po trijų ketvirčių.

Paskutinėjė tungtynių atkarpoje, kuomet šešis taškus iš eilės pelnė J.Štreimikytė, dar buvo sužibus vilties kibirkštėlė, kad vilnietėms pavyks pakovoti dėlk pergalės ir galimybės tęsti sezoną – 43:52, tačiau po G.Vėtros minutės pertraukėlės taškus pelnė beveik vien viešnios. Atkarpa pralaimėta 3:17, o rungtynės – 46:69.

„TEO“: C.Langhorne 12 (15 atk. kam.), J.Štreimikytė 11 (3 blokai), D.Staugaitienė 8, N.Kuin 7, A.Bimbaitė 4, A.Rinkevičiūtė 3, G.Petronytė 1.

„UGMK“: A.Jones 15 (10 atk. kam.), C.Pondexter 14, M.Stepanova 12, S.Gruda 8 (2 blokai), D.Nolan 7

Į ketvirtfinalį keliauja Jekaterinburgo „UGMK“, kuri laimėjo seriją 2:0.