2011 11 18

Fantastiška „Partizan“ pergalė Milane: ketvirtajame kėlinyje serbai panaikino 19 taškų deficitą

Įspūdingą pergalę Eurolgyoje iškovojo Belgrado „Partizan“ krepšininkai, sugebėję Milane panaikinti 19 taškų deficitą. Dėka fantastiško ketvirtojo kėlinio serbai „Emporio Armani“ ekipą įveikė rezultatu 69:65 (14:12, 5:19, 20:25, 30:9).
Milanas Mačvanas
Milanas Mačvanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Partizan“ pirmavo iki antrojo kėlinio vidurio, tačiau tuomet žaidimo gijas į savo rankas perėmė italai, kurie, atrodė, kad sėkmingai išlaikys pranašumą ir iki pat mačo pabaigos. Ketvirtojo kėlinio pradžioje jų persvara dar buvo net 19 taškų – 58:39.

Tačiau tuomet „Partizan“ surengė šturmą, laimėjo atkarpą net 23:5 ir priartėjo jau iki vieno taško – 62:63. Tolimą metimą pataikęs Dušanas Kečmanas netrukus serbus išvedė ir į priekį – 65:63. Šoko apimti italai atrodė sumišę ir nors dar bandė taisyti padėtį, bet „Partizan“ per likusias 30 sekundžių sėkmingai apsigynė ir iškovojo fantastišką pergalę – 69:65.

„Partizan“: Milanas Mačvanas 18 taškų (11 atk. kam.), Nikola Pekovičius 15, Dušanas Kečmanas 11. „Emporio Armani“: Danilo Gallinari 14, Stefano Mancinelli ir Malikas Hairstonas po 12, Ioannis Bourousis 10.

„Real“ pelnė 104 taškus

Lengvą pergalę iškovojo Martyno Pociaus Madrido „Real“ klubas. Ispanai namuose 104:84 (24:18, 26:18, 31:26, 23:22) įveikęs Stambulo „Anadolu Efes“ komandą.

„Real“ dėl pergalės pernelyg daug prakaito neišliejo. Pergalingą pranašumą M.Pociaus klubas susikrovė dar prieš ilgąją pertrauką (50:36). Po pertraukos jis tik dar padidėjo ir „Real“ laimėjimas abejonių nesukėlė.

M.Pocius per 11 minučių pasižymėjo 2 taškais (0/1 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį ir kartą prasižengė.

„Real“: Jaycee Carrollas 19 (5/8 trit.), Nikola Mirotičius 17, Carlosas Suarezas 15, Rudy Fernandezas 14.  „Anadolu Efes“: Ermalis Kuqo ir Duško Savanovičius po 15, Ersanas Ilyasova 14, Keremas Tunčeri 10.

„Maccabi“ vos išsigelbėjo

Ketvirtąją pergalę pasiekė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai. Tiesa, jie tik mačo pabaigoje 69:59 (22:11, 13:24, 15:19, 19:5) palaužė Šarlerua „Spirou“ komandą iš Belgijos.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui keturių taškų persvarą dar turėjo svečiai (54:50), tačiau „Maccabi“ krepšininkai spurtavo 7:0 ir Davidas Blu tolimu metimu persvėrė rezultatą Izraelio čempionų naudai – 57:54.

Nepaisant svečių pasitarimo, „Maccabi“ klubas laimėjo dar vieną atkarpą 6:2 ir likus žaisti tris minutes skirtumas šoktelėjo iki septynių taškų – 63:56. Per likusį laiką aikštės šeimininkai pranašumo neišbarstė ir laimėjo rungtynes rezultatu 69:59.

„Maccabi“: L.Eliyahu 15, D.Blu 12 (tritaškiai 4/7), R.Hendrixas ir Y.Ohayonas (8 atk. kam., 5 rez. perd.) – po 8. „Spirou“: D.Malletas 18 (tritaškiai 2/7), Ch.Hillas 15 (7 atk. kam.), C.Beghinas 7.