15min be reklamos
2022 11 24, 07:37

Griežtas „Žalgirio“ kapitonas: „Galbūt per gerai apie save galvojame“

Edgaras Ulanovas geroms 5 sekundėms nutilo paprašytas apibendrinti Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimą Vitorijoje. Bet sukaupęs žodžius, komandos kapitonas drąsiai vardijo komandą baskų krašte pražudžiusius dalykus ir įspėjo – tai, ką matėme „Fernando Buesa“ arenoje, nebuvo komanda.
Eurolygos mačas Vitorijoje: „Baskonia“ – Kauno „Žalgiris“
Eurolygos mačas Vitorijoje: „Baskonia“ – Kauno „Žalgiris“ / „Žalgirio“ nuotr.

30-metis „Žalgirio“ kapitonas buvo komandos puolimo variklis akistatoje su Vitorijos „Baskonia“, pelnęs 18 taškų, iš kurių didžiąją dalį susirinko pirmoje mačo dalyje.

Kol sekėsi E.Ulanovui, sekėsi ir visam „Žalgiriui“, įpusėjus mačui pirmavusiam 44:42, o trečiojo kėlinio starte turėjusiam ir 6 taškų pranašumą (51:45).

Bet galiausiai viskas baigėsi skaudžia nesėkme, kai žalgiriečius surakinę ir patys puolime skrajoję baskai nurūko į priekį ir nutraukė „Žalgirio“ trijų pergalių seriją – 93:73.

„Pralaimėjome antroje pusėje, nes pradėjome žaisti po vieną, – po tylios pauzės apibendrinimą pradėjo E.Ulanovas. – Žinojome jų gynybą, kad eis į stepoutą, ypač kad varžovas stengsis prisitaikyti prie mūsų pagrindinių žaidėjų, kurie žaidžia daugiausiai pikenrolų ir galimai juos stepoutins. Ten buvo klaidų, perlaikė per daug kamuolį kai kurie gynėjai.

Kitas dalykas, kad antroje pusėje žaidėme visiškai be galvos, visi po vieną, galvą nuleidus. To ir užtenka. Į mus varžovai dabar žiūrės kitaip. Mes galbūt irgi jau per gerai apie save galvojame, nors nebuvo geros ir praėjusios rungtynės su Milanu, LKL jau net nekalbu, nepaisant to, kad laimėjome lengvai, bet irgi ne stebuklas Pasvalyje buvo. Nėra kada galvoti, laukia rungtynės Valensijoje.“

Paklaustas, kokios buvo esminės problemos, kurias jis pamatė Vitorijoje, E.Ulanovas dar sykį akcentavo komandiškumo stoką.

„Šiandien nebuvome komanda, kuri komandiškai žaidžia, ta komanda, kuri kovoja, palaiko, padeda vieni kitiems. Šiek tiek išsibarstėme. Galbūt per gerai apie save galvojame, kad viskas lengvai gali gautis ir panašiai. Čia yra maratonas, čia taip bus – bus ir pakilimų, ir nuopuolių. Turime su tuo tvarkytis, dabar žiūrėsime, kaip mums pavyks susitvarkyti po šito pralaimėjimo“, – sakė kapitonas.

„Žalgiris“ padarė net 7 klaidas, kai mėgino gelbėtis ketvirtajame kėlinyje, bet Ulės teigimu, žala buvo padaryta dar prieš tai.

„Jau trečias kėlinys visiškai parodė, kad pradėjome dvejoti, pradėjome vieni į kitus žiūrėti. Pritrūko agresyvumo trečiame kėlinyje, neužaštrinome, perlaikėme kamuolį, – teigė E.Ulanovas. – Tada jau ketvirtame kėlinyje tas agresyvumas pasidarė neprotingas, lipome per galvas, bandėme kažką įrodinėti po vieną. Protingo žaidimo labiausiai šiandien trūko ir daugiau žaidėjų indėlio.“

zalgiris.lt nuotr./Eurolygos rungtynėse „Baskonia“ įveikė „Žalgirį“.
zalgiris.lt nuotr./Eurolygos rungtynėse „Baskonia“ įveikė „Žalgirį“.

Po pirmos rungtynių pusės „Žalgiriui“ pirmaujant 44:42 E.Ulanovas duodamas televizinį interviu bedė pirštu į jo komandos praleistus taškus ir teigė, kad „taškų lenktynių mes nelaimėsime“.

Bet po ilgosios pertraukos „Baskonia“ puolimas buvo dar sklandesnis ir galiausiai pasibaigė 51 per du kėlinius pelnytu tašku.

E.Ulanovo teigimu, tai lėmė ne žalgiriečių gynybos spragos, o klaidos puolime.

„Po klaidų visi taškai. Čia dėl mūsų puolimo viskas įvyko. Kaip tu apsiginsi, jeigu iš eilutės meta viską. Taip, žinojome, kad gynyboje blogai ir su jais nepalenktyniausi, bet manau, kad būtent puolime šitos rungtynės buvo praloštos, kai jie galėjo bėgti, kur labai gerai jaučiasi“, – sakė žalgirietis.

zalgiris.lt nuotr./Eurolygos rungtynėse „Baskonia“ įveikė „Žalgirį“. Edgaras Ulanovas
zalgiris.lt nuotr./Eurolygos rungtynėse „Baskonia“ įveikė „Žalgirį“. Edgaras Ulanovas

E.Ulanovui tai buvo antros pagal rezultatyvumą šio sezono rungtynės, o liūto dalį taškų jis pelnė dar iki ilgosios pertraukos – 12 taškų kapitonas surinko per pirmą kėlinį, dar keturis įmetė antrajame.

Dažniausiai puolėjas naudojosi Danielio Diezo ir Roko Giedraičio gynybos trūkumais, bet E.Ulanovo teigimu, tai nebuvo prieš rungtynes numatytas akcentas.

„Nebuvo akcento, tiesiog gerai išėjo, gerai jaučiausi. Vos tik gavęs kamuolį norėjau agresyviai sužaisti. Deja, antroje rungtynių pusėje tas kamuolys nesuvaikščiojo, kad galėčiau pratęsti gerą žaidimą. Bet dabar tai jau visiškai nesvarbu, kai turime galutinį rezultatą, kuris yra minusinis“, – liūdėjo E.Ulanovas.

Šiandien nebuvome komanda.

Vis dėlto liūdėti laiko „Žalgiris“ neturi, nes jau ketvirtadienio rytą kils į kitą Ispanijos miestą Valensiją, kur penktadienio vakarą laukia dar vienas Eurolygos iššūkis ir akistata su netoliese turnyrinėje lentelėje esančia „Valencia“ ekipa.

„Svarbiausia gerai išsimiegoti šiąnakt, – apie pagrindinį tikslą iš karto po rungtynių kalbėjo E.Ulanovas. – Tai bus nelengva, bet svarbiausia pailsinti kūnus, išlikti kartu, rytoj pasitreniruoti ir kilti į kovą prieš gerą namų komandą, kuri, net neabejoju, šiandien stebėjo šitas rungtynes ir matė mūsų trūkumus bei klaidas. Turime būti pasiruošę, bet svarbiausia pailsėti ir išlikti kartu.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek