2017 12 07

Griūties priežastis: pražūtingas rodiklis, siejantis visus „Žalgirio“ pralaimėjimus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmąjį Eurolygos sezono trečdalį patyrė 5 pralaimėjimus. Ir visus juos sieja vienas bendras pražūtingas rodiklis. Pasirodo, visose pralaimėtose rungtynėse žalgiriečiai pralaimėjo du pirmuosius kėlinius.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Eurolyga | „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ | 20:00 | Kaunas

Statistika iškalbinga.

„Žalgiris“ pralaimėtose rungtynėse nelaimėjo nė vieno iš dešimties dviejų pirmųjų kėlinių.

Tose rungtynėse „Žalgiris“ prieš pertrauką atsilikdavo nuo varžovų vidutiniškai 13,2 taško skirtumu.

Mažiausiai į priekį paleistas buvo Madrido „Real“ klubas, kai po dviejų kėlinių švieslentėje degė 31:40. Bet ispanų ekipa buvo vienintelė, kuri po žaliai baltiems tragiškos pirmosios susitikimo pusės, po pertraukos, neišleido iniciatyvos iš savo rankų.

„Žalgiris“ pralaimėtuose mačuose antruosiuose kėliniuose varžovams nusileido vidutiniškai 9,6 taško skirtumu.

Kaip rodo skaičiai, „Žalgiris“ prisitaikydavo, atsitiesdavo ir parodęs charakterį vydavosi beveik visus varžovus, išskyrus „Real“. Tačiau pirmoje pusėje susidaręs skirtumas būdavo per didelis, kad „Žalgiris“ jį panaikintų.

Norėdamas likti kovoje su „Panathinaikos“, „Žalgiris“ privalo gerai pradėti rungtynes ir jau nuo pirmųjų minučių žaisti pagal Šarūno Jasikevičiaus planą.

Antraip, kaip rodo statistika, „Žalgiris“ gali būti pasmerktas.

Kas lemia tokį slogų žalgiriečių startą, belieka tik spėlioti. Galima manyti, kad tai būtų starto penketo pasirinkimas.

„Žalgiryje“ visas 10 rungtynių starto penkete pradėjo trys žaidėjai: centras Brandonas Daviesas, sunkusis kraštas Paulius Jankūnas ir įžaidėjas Kevinas Pangosas.

Po šešiskart nuo pirmųjų minučių rungtynes pradėjo puolėjas Edgaras Ulanovas bei gynėjas Vasilije Micičius, penkis – snaiperis Artūras Milaknis, tris – Axelis Toupane'as.

Kita vertus, didžiausia „Žalgirio“ problema – ne pirmasis kėlinys, o būtent antrasis, kai aikštėje jau sukasi skirtingi penketai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Dažnai varžovai spurtuodavo tada, kai „Žalgiris“ aikštėje laikydavo aukštesnį penketą su Brandonu Daviesu arba Antanu Kavaliausku centro pozicijoje.

Statistika rodo, kad „Žalgiris“ sėkmingiausiai rungtyniauja tada, kai pasitelkia žemą penketą. Jame aukštaūgių porą sudaro Paulius Jankūnas ir Aaronas White'as.

Su jais aikštėje žalgiriečiai pelnė 14 taškų daugiau nei priešininkai.

Kol kas „Žalgiris“ daugiausia aikštėje laiko penketus su B.Daviesu centro pozicijoje. Tačiau, palyginti su P.Jankūno ir A.White'o duetu po krepšiu, jų efektyvumas nėra didelis – laviruoja ant 0 ribos.

Tai nereiškia, kad „Žalgiris“, žaisdamas su P.Jankūnu ir A.White'u po krepšiu, visada išvengs katastrofiškos pirmosios rungtynių pusės. Anaiptol, žalgiriečiai yra kritę į duobę ir su šiais dviem aukštaūgiais ant parketo.

Tačiau žemo penketo išlaikymas aikštėje ilgesniam laikui gali būti vienas būdų užtęsti sėkmingas „Žalgirio“ atkarpas.

Be abejo, Šarūnas Jasikevičius geriau jaučia komandą ir mato, kodėl ji kartais pirmoje mačo dalyje sminga lyg į šulinį. Kaip „Žalgiris“ bandys prisilaikyti save prie virvės ir neįkristi, išvysime jau ketvirtadienį 20 val. „Žalgirio“ ir „Panathinaikos“ mūšyje.