2017 03 09

Herojiškai atsitiesęs Paulius Jankūnas: „Pralaimi – ir viso gero“

Pauliui Jankūnui tai grėsė tapti juodžiausiu vakaru per visą sezoną, bet kartu su kapitonu nubudo ir visas „Žalgiris“. Iš 0/6 pataikymo iki pertraukos ir 0 taškų, po pertraukos kapitonas nusiraškė 11 taškų ir 19 naudingumo balų, o svarbiausia – pergalę prieš „Panathinaikos“ 64:58.
Pergalės džiaugsmo akimirkos
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Paulius Jankūnas seniai toks piktas nesėdo ant atsarginių suolo. Kapitonas kelis kartus bandė pralaužti Kenny Gabrielio gynybą. Nors amerikietis prasižengė du kartus per tris minutes, lietuviui nepavyko įridenti taškų per atletišką amerikietį – pro šalį skriejo visi trys pirmieji metimai.

Šaras pasodino kapitoną ant suolo jau penktąją minutę – šį sezoną tai pamatysite retai. P.Jankūnas net nebenuėjo pliaukštelėti delnų kitiems žaidėjams, kai suraukęs veidą sėdo į savo vietą. Irgi retas vaizdas.

Vos po akimirkos Šaras įsiutęs rankomis mosikavo „Žalgirio“ žaidėjams. „Panathinaikos“ šeimininkavo „Žalgirio“ arenoje 11:3 sužaidus 6 minutes.

Dar nesibaigus pirmajam kėliniui P.Jankūnas vėl sugrįžo ant parketo. Jis jau, atrodė, buvo įveikęs „Panathinaikos“ gynybą, kai prasiyręs krepšio link sunkiai išstūmė metimą iš po krepšio. Bet kamuolys tiesiog nenorėjo įkristi (0/5).

Kai Jankis pabandė vienas preš vieną įveikti „Panathinaikos“ įžaidėjo Mike'o Jameso gynybą, staiga prie jo prišoko Ioannis Bourousis ir teko atmesti kamuolį atgal. Sekė desperatiškas Leo Westermanno metimas – Šaras mostelėjo rankomis. Paulius piktas grįžo ant suolo.

Xavi Pascualis neutralizavo pagrindinį „Žalgirio“ ginklą – rezultatyviausią, naudingiausią ir patikimiausią žalgirietį. Todėl nieko keisto, kad per du kėlinius Lietuvos čempionai sukrapštė tik 19 taškų ir atsliko 19:31. P.Jankūno sąskaitoje buvo 0 taškų ir 6 pramesti metimai per 13 minučių.

„Kartais paprasčiausiai taip būna. Lyg ir meti tuos pačius metimus, bet jie nekrenta“, – nedaugžodžiavo P.Jankūnas.

Pagaliau! 22-ąją minutę Paulius Jankūnas sunkiai, bet išgimdė pirmuosius savo taškus po 6 netaiklių metimų. Palaikydami kapitoną „Žalgirio“ sirgaliai pliauškino delnais garsiau nei įprastai.

32-ejų puolėjas piktai per jėgą sumušė kamuolį į žemę, kai neįrideno dvitaškio su pražanga. Tokį veiksmą irgi pamatysite retai.

Bet su atgimusiu P.Jankūnu, po truputį budo visas „Žalgiris“. O 39-ąją minutę tai tas pats P.Jankūnas, įrideno žudantį dvitaškį 61:54. Pergalė!

Beje, su 11 taškų ir 19 naudingumo balų P.Jankūno sąskaitoje.

„Gynyba, gynyba padėjo atsilaikyti, – apie košmarišką žalgiriečių žaidimą puolime pirmąjį rungtynių pusvalandį, kalbėjo P.Jankūnas. – Tikrai geriau gynėmės po pertraukos ir neleidome jiems padaryto, ką norėjo. Buvome gerai išanalizavę jų žaidimą. Po pertraukos pavyko jį įgyvendinti.“

Kapitonas išskyrė ir sirgalius, kurie, jo žodžiais, jau kelintose rungtynėse iš eilės pastūmėjo „Žalgirį“ į priekį.

„Jų prisirenka daug ir arena yra tiesiog gyva. Daug emocijų, šūksnių ir palaikymo. Gera žaisti „Žalgirio“ arenoje“, – pabrėžė kapitonas.

Per likusias 5 Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes, „Žalgiris“ privalo laimėti mažiausiai 4 kartus, kad išsaugotų viltį patekti į ketvirtfinalį.

Pradžia gera, o pralaimėjimas „Panathinaikos“ galėjo būti „viso gero“.

„Turime gerinti savo žaidimą, kad nebūtų tokių duobių, kaip pirmoje pusėje. Kad kuo geriau žaistume nuo pirmųjų minučių, – akcentą lemiamai sezono atkarpai išskyrė P.Jankūnas. – Kitos rungtynės bus tokios, kad jei pralaimėsime, tai viso gero. Visos rungtynės mums dabar yra tokios.“