2018 02 02

„Jaunimo“ dėka išvaizdą pakeitęs E.Ulanovas ruošia bausmę prasikaltusiam A.White'ui

Edgarui Ulanovui ketvirtadienio vakarą reikėjo tvarkytis ne tik su varžovais, bet ir su nauja patirtimi rungtyniaujant. Per treniruotę į nosį gavęs puolėjas rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi“ dėvėjo specialią apsauginę kaukę, tačiau ji netrukdė nei stumdytis su varžovais, nei krauti iš viršaus, nei švęsti pergalės.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ po dešimtmečio pertraukos namuose 99:84 palaužė Tel Avivo „Maccabi“ ir su kaupu atsirevanšavo žydams už pralaimėjimą išvykoje.

Po to, kai Pierre'as Jacksonas tritaškiu trečiajame kėlinyje priartino „Maccabi“ prie aikštės šeimininkų per vieną taškelį, E.Ulanovas įšovė itin svarbų tritaškį.

Ketvirtajame kėlinyje, kai „Žalgiris“ stengėsi išlaikyti dviženklę persvarą, E.Ulanovas kirto į baudos aikštelę bei dviem rankomis sugrūdo kamuolį iš viršaus ir dar pakabėjo ant Izraelio ekipos lanko.

Kaukių karnavalą suorganizavo jaunimas

Net 31 minutę sužaidęs puolėjas iš viso pelnė 9 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 11 naudingumo balų.

Kai tik nebuvo aikštėje, nors tokių momentų dažnai nepasitaikė, E.Ulanovas nusiimdavo apsauginę kaukę ir vėl ją užsidėdavo tik prieš žengdamas ant parketo. Tačiau, kaip po mačo kalbėjo pats krepšininkas, naujas aksesuaras nėra jau toks nepatogus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

„Galvojau, kad bus blogiau. Kaukė treniruotėms buvo padaryta truputį kitokia, tad buvo sunkiau, kvėpuoti buvo nelengva, bet su šita viskas tikrai neblogai. Kaip kiti sakydavo, kad nepatogu, tai negalėčiau pasakyti, kad taip jau blogai. Aišku, smagiau, kai niekas netrukdo“, – įspūdžiais dalijosi E.Ulanovas.

Krepšininkas parodė žurnalistams pusę veido dengiančią nosies apsaugą, tačiau iš karto pasakė, kad pasimatuoti nebus galima.

„Nes sulūš patiems. Tokia pranašystė“, – pusiau rimtai, pusiau juokais žurnalistus mokė E.Ulanovas.

Tačiau rungtynės su „Maccabi“ nebuvo vienintelės, kuriose žalgirietis atrodys kaip kaukių karnavale. Tokį jį matysime dar 2–3 savaites.

E.Ulanovo nosis nėra lūžusi, tik stipriai sumušta. Vis dėlto krepšininkas neprasitarė, kas gi tas komandos draugas, per treniruotę pavaišinęs smūgiu į veidą.

„Jaunimas“, – taip savo skriaudėją pavadino E.Ulanovas.

Aarono White'o laukia bausmė

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Kauno „Žalgiris“ suvertė net 99 taškus – daugiausiai Eurolygoje per keturis kėlinius nuo naujosios namų arenos atidarymo.

„Šimtą! Šimtą!“ – paskutinėmis sekundėmis skandavo iš vietų pakilę sirgaliai, kai Aaronas White'as stojo prie baudų metimo linijos.

Jis pirmąją baudą pataikė, tačiau antrąją prametė ir triženklio taškų skaičiaus švieslentėje neuždegė.

Dažnai komandose yra tradicija, kad 100-ąjį tašką pelnęs krepšininkas turi užduotį, kaip, pavyzdžiui, pirkti visai komandai picų. „Žalgiris“, bent jau kaip kalbėjo K.Pangosas, turi taisyklę, kad šimtukininkui tenka mokėti už dalį komandos vakarienės.

Nors A.White'as nuo užduoties „išsisuko“ pramesdamas, E.Ulanovas nežada situacijos taip ir palikti.

„Manau, kad neišvengs bausmės. Nesakom, kad jis specialiai prametė, bet vien tik dėl to, kad galėjo... Manau, kad paaiškės viskas per kelias dienas, bet tikrai bus nubaustas Aaronas ir kažką sugalvosim“, – pro ūsą šypsojosi E.Ulanovas.

Sirgaliai darė savo darbą

Kai komandų starto penketai prieš rungtynes tradiciškai išsirikiavo aikštės viduryje ir užgrojo Eurolygos himnas, „Žalgirio“ sirgaliai sukėlė kurtinantį triukšmą.

Švilpimas buvo toks garsus, kad skambančio himno, pavadinimu „Devotion“, beveik nesigirdėjo.

Taip sirgaliai išreiškė nepasitenkinimą Eurolyga, kuri po rungtynių su Atėnų „Panathinaikos“ už kritiką teisėjų atžvilgiu skyrė baudą Šarūnui Jasikevičiui.

Vis dėlto E.Ulanovas į 24sek klausimą, ar teisingai pasielgė sirgaliai, nušvilpdami himną, konkretaus atsakymo nepateikė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas ir Šarūnas Jasikevičius

Buvo panašu, kad ir sirgaliai, ir teisėjai kartais ne puikiai vertino tai, ką matė aikštėje.

Sirgaliai net ir po kai kurių akivaizdžiai teisingų švilpukų, lyg profilaktiškai, laidė kritiką arbitrų atžvilgiu, o pastarieji nenusileido iš pažiūros keistais sprendimais.

Šaras antrojo kėlinio viduryje gavo techninę pražangą, nors vėliau spaudos konferencijoje sakė, kad nebuvo jos vertas. Kaip ir prieš tai gauto įspėjimo.

Dar vienas diskutuotinas teisėjų sprendimas buvo iškart po to, kai Axelis Toupane'as prasižengė puldamas. Prancūzas alkūne užvažiavo varžovui į veidą, tačiau tai darė prasiveržimo metu ir epizodas buvo žaidybinis. Teisėjai peržiūrėjo pakartojimą ir nusprendė, kad prancūzas vertas nesportinės nuobaudos.

24sek pasiteiravo E.Ulanovo, kaip jam ši A.Toupane'o pražanga atrodė iš šalies, ir lietuvis neslėpė nuostabos: „Jei peržiūrėjo, tada kažką pastebėjo, kažką įžvelgė. Bet keista tiesiog, aš nesu matęs tokio epizodo, tikriausiai ir jūs.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas ir Axelis Toupane'as

Techninė ir nesportinė pražangos įvarė į žaidimą daugiau emocijų ir lengvo chaosėlio, tačiau iš jo kauniečiams pavyko išnešti sveiką kailį.

„Tie dalykai yra smulkūs 40-ies minučių rungtynėse. Ar geras epizodas, ar blogas, reikia žiūrėti į kitą vis iš naujo. Neišmušė mūsų, gerai, kad žaidėm namuose, palaikymas buvo geras, nepasidavėme tam. Žiūrovai irgi darė savo, bandė padėti mums, duoti spaudimą teisėjams“, – kalbėjo E.Ulanovas.

Kaukėtų rungtynių ciklą Edgaras Ulanovas pradėjo puikia komandos pergale. Galime prisiminti, kad NBA žaidęs Richardas Hamiltonas su tokia apsauga rungtyniavo taip gerai, kad laimėjo čempiono titulą ir kaukėtas buvo visą likusią karjerą. Jei „Žalgirio“ puolėjas tiki kaukės nesimatavimo prietaru, galbūt po kiek laiko atsiras ir dar viena – kiek malonesnė – taisyklė.