2016 04 12

Jono Mačiulio „Real“ Eurolygoje krito prieš „Fenerbahče“

Antrose Eurolygos vakaro rungtynėse ketvirtfinalio serijoje Stambulo „Fenerbahče“ 75:69 (15:11, 26:18, 12:23, 22:17) nugalėjo Madrido „Real“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmoje rungtynių dalyje dominavo Stambulo krepšininkai. Jie po dviejų kėlinių pirmavo 41:29. Tačiau trečiąjį kėlinį 23:12 laimėjo „Real“ ir prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė tik taškas.

Ketvirtajame kėlinyje turkai jau buvo atsiplėšę, tačiau likus žaisti 11 sekundžių tritaškį pataikė Sergio Rodriguezas ir sumažino skirtumą iki trijų taškų. Tačiau Ricky Hickmanas neklydo mesdamas baudos metimus, o Sergio Llullas nepataikė tritaškio.

Jonas Mačiulis per 12 minučių pelnė 3 taškus (1/1 dvitašk., 0/1 tritašk., 1/2 baud.), atkovojo vieną kamuolį, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir kartą prasižengė.

Pernai „Real“ ir „Fenerbahče“ susitiko Eurolygos pusfinalyje. Pakeliui į finalą ir čempionų sostą „Real“ nukovė Željko Obradovičiaus kariauną 96:87. J.Mačiulis pelnė 2 taškus.

Serijoje iki trijų pergalių dvi pirmosios ketvirtfinalio dvikovos vyks Stambule, balandžio 19 ir 21 d. mačai numatyti Madride, o jei prireiks, lemiamas penktasis mūšis vyks Stambule balandžio 26-ąją.

Namų pranašumas priklauso „Fenerbahče“, o Stambulo ekipa namuose nepralaimėjo nuo praėjusių metų sausio.

Geriausiu 2015-ųjų Lietuvos krepšininku išrinktas puolėjas antrus metus iš eilės sieks su Madrido „Real“ prasibrauti į finalo ketvertą ir trečius metus iš eilės yra vienintelis lietuvis, patekęs tarp aštuonių stipriausiųjų.

„Fenerbahče“: B.Bogdanovičius ir K.Sloukas po 17, E.Udohas 10.

„Real“: F.Reyesas 13, S.Llullas ir S.Rodriguezas po 12, R.Fernandezas 10.