2014 01 10 /20:39

Justino Dentmono benefisas „Žalgirio“ neišgelbėjo – CSKA Maskvoje 77:62 sumindė kauniečius

Kauno „Žalgiris“ (0/2) Eurolygos „Top 16“ etape gavo dar vieną antausį. F grupės rungtynėse traumų išretinti kauniečiai visą laiką vijosi Maskvos CSKA klubą, tačiau užtikrintai žaidę varžovai nė neleido lietuviams pasvajoti apie pergalę. „Žalgiris“ 62:77 (14:22, 17:15, 13:25, 18:15) svečiuose nusileido rusams.
Justinas Dentmonas
Justinas Dentmonas / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgirio“ nesėkmės Eurolygos „Top 16“ etape tęsiasi. Lietuvos klubas penktadienį neprilygo Maskvos CSKA ekipai ir įsirašė antrąjį pralaimėjimą iš tiek pat galimų. Tuo tarpu rusai antrajame turnyro etape ir toliau lieka nesuklupę.

Buksuoti Kauno klubas pradėjo nuo pat mačo pradžios, nors Justinas Dentmonas ne kartą tritaškiais metimais bandė atgaivinti „Žalgirį“ – to neužteko. CSKA per pirmąjį kėlinį susikrovė 8, o per antrąjį kėlinį 16-os taškų pranašumą.

J.Dentmono iniciatyvos dėka kauniečiams pavyko kelis kartus sumažinti deficitą, tačiau rusai atlaikydavo lietuvių spurtą ir akimirksniu susigrąžindavo persvarą.

Neturėję kaip pasipriešinti Maskvos klubui kauniečiai buvo priversti nusileisti 62:77.

„Žalgiris“ į nokautą buvo pasiųstas jau pirmosiomis minutėmis, įpusėjus kėliniui lietuviai atsiliko 9-iais taškais – 3:12. Nors J.Dentmonas bandė tempti žalgiriečius į priekį, per pirmąsias 10 minučių lietuviams pavyko tik vos vos priartėti prie varžovų.

Antrąjį kėlinį CSKA ekipa pradėjo dar agresyviau nusiteikusi – susikrovė 16-os taškų pranašumą ir atrodė, kad kauniečiai pradėjo skęsti. Tačiau rankų nesudėjo „Žalgirio“ herojus J.Dentmonas – įmetęs tris tritaškius iš eilės jis prieš ilgąją pertrauką grąžino mačo intrigą. Kauniečiai atsiliko tik 31:37.

Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai lietuvių svajones persverti rezultatą savo naudai pavertė niekais. Lemiamu metu kauniečių puolimas sustojo, o rusai tuo pasinaudojo – susigrąžino 16-os taškų persvarą – 60:44.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas – J.Dentmonas desperatiškai bandė sumažinti skirtumą, tačiau komandos draugų pagalbos nesulaukė. CSKA toliau mėgavosi žaidimu ir laimėjo.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas (4/7 tritaškiai, 7 atk. kam., 26 naud. balai) 22, Šarūnas Jasikevičius 9, Robertas Javtokas 8, Paulius Jankūnas ir Kšištofas Lavrinovičius po 7, Vytenis Čižauskas 3, Artūras Milaknis, Tadas Klimavičius ir Tomas Dimša po 2 taškus.

CSKA: V.Fridzonas 15, N.Krstičius 12, S.Weemsas ir M.Teodosičius po 11, A.Voroncevičius 9, A.Kaunas 8.

Mačo statistika:

Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA 62:77 (14:22, 17:15, 13:25, 18:15)

Dvitaškiai: 40 proc. (14/35) – 50 proc.(25/50)

Tritaškiai: 31 proc. (7/21) – 42 proc. (8/19)

Baudų metimai: 81 proc. (13/16) – 42 proc. (3/7)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 35

Klaidos: 18 – 11

Rezultatyvūs perdavimai: 10 – 19

Perimti kamuoliai: 4 – 7

Blokai: 2 – 3

Kitame F grupės mače Madrido „Real“ (2/0) komanda pratęsė savo pergalingą žygį Eurolygoje. Ispanai namuose 89:84 (20:19, 25:14, 21:19, 23:32) įveikė Stambulo „Galatasaray“ (0/2) ekipą.

„Real“: Jaycee Carrollas 15, Sergio Rodriguezas 14, Marcusas Slaughteris 14, Felipe Reyesas 14.

„Galatasaray“: Zoranas Ercegas 24, Cenkas Akyolas 16, Milanas Mačvanas 12, Carlosas Arroyo 12.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Kauno „Žalgiris“ 0 2 128:161

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios F grupės komandos.

F grupės trečiojo rato mačą Kauno „Žalgiris“ sausio 16 dieną namuose žais su dvi pergales turinčia Tel Avivo „Maccabi Electra“ (Izraelis) komanda.

Rungtynės:

Pirmasis kėlinys 14:22

„Žalgirio“ starto penketas: Šarūnas Jasikevičius, Justinas Dentmonas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

CSKA starto penketas: Milošas Teodosičius, Sonny Weemsas, Vitalijus Fridzonas, Nenadas Krstičius, Viktoras Chriapa.

Maskvos klubas nuo pat pirmųjų mačo minučių išsiveržė į priekį – 7:0. Kauniečius taikliu tritaškiu bandė gelbėti J.Dentmonas, tačiau M.Teodosičius atsakė tuo pačiu ir prabėgus 3 min. rusai pirmavo 12:3.

Įpusėjus kėliniui lietuvius į priekį pradėjo tempti Š.Jasikevičius – įžaidėjas į CSKA krepšį smeigė 5 taškus iš eilės. „Žalgiris“ priartėjo prie varžovų 10:14.

Likus minutei iki ketvirčio pabaigos varžovas prasižengė prieš iš toli atakavusį K.Lavrinovičių, tačiau žalgirietis realizavo tik dvi baudas. Paskutinę kėlinio minutę kauniečiams nesisekė apsiginti ir rusai padidino pranašumą iki 8 taškų. CSKA pirmavo 22:14.

Antrasis kėlinys 31:37 (14:22, 17:15)

Prabėgus 3-ims kėlinio minutėms techninę pražangą užsidirbo J.Dentmonas. Kauniečiams sunkiai sekėsi pelnyti taškus, o CSKA atakavo sėkmingai ir tolo nuo „Žalgirio“ – 30:17.

Per pusę kėlinio lietuviai sugebėjo surinkti tik 5 taškus, o rusai ir toliau raižė skylėtą kauniečių gynybą. 6-ąją min. po V.Chriapos tolimo šūvio šeimininkai pirmavo 37:21.

„Žalgiris“ niekaip nerasdavo kelio rusų krepšio link, todėl bandė gelbėtis tritaškiais. J.Dentmonas traukė lietuvius už ausų – legionierius pataikė tris tolimus metimus iš eilės. 15-ąjį tašką pelnęs krepšininkas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis priartino kauniečius prie CSKA 31:37.

Po dviejų kėlinių statistika:

„Žalgiris“: J.Dentmonas 15, Š.Jasikevičius 5.

CSKA: V.Fridzonas 10, N.Krstičius 8.

Per pirmuosius du kėlinius lietuviai tolimus metimus metė 45 proc. taiklumu – iš 11 taiklūs buvo 5. Tačiau žalgiriečiai per 20 minučių padarė net 11 klaidų, o varžovai – 5.

Trečiasis kėlinys 44:62 (14:22, 17:15, 13:25)

Iškart po ilgosios pertraukos Maskvos klubas J.Dentmono pastangas pradėjo versti niekais. Įsisiautėję rusai per kelias minutes padidino persvarą iki 11 taškų – 44:33.

Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ bandė surengti dar vieną spurtą. Šiame Eurolygos sezone baudų neprametantis Š.Jasikevičius (13/13) ir toliau neklydo, po taiklių jo metimų ir K.Lavrinovičiaus tritaškio kauniečiai vėl priartėjo prie varžovų – 42:48.

Dar labiau sumažinti atotrūkio CSKA ir vėl neleido. Aikštės šeimininkai susikaupė, sužaidė puikią atkarpą ir dar kartą atitrūko nuo „Žalgirio“ dviženkliu skirtumu – 55:42.

Likus minutei iki ketvirčio pabaigos M.Teodosičiaus tolimas šūvis sugrąžino Maskvos klubui 16 taškų persvarą – 60:44. Paskutinei „Žalgirio“ atakai neužteko 24 sek. ir kamuolys atiteko varžovams, kurie rezultatyvią ataką sugebėjo surengti ir per 7 sek. Po trijų kėlinių lietuviai atsiliko 44:62.

Ketvirtasis kėlinys 62:77 (14:22, 17:15, 13:25, 18:15)

J.Dentmonas smeigė dar vieną tolimą metimą, tačiau jo vieno pastangų buvo maža – prabėgus 3 paskutinio ketvirčio minutėms kauniečiai atsiliko 50:66.

Kauno klubo krepšininkai nuleido rankas ir nustojo gintis. CSKA ekipa siautėjo po lietuvių krepšiu ir didino persvarą. Vienintelis nenusiteikęs lengvai pasiduoti buvo vakaro didvyris – J.Dentmonas. Krepšininkas vėl smeigė tritaškį ir pelnė 22-ąjį tašką, po kurio „Žalgiris“ atsiliko 56:75.

Likusios kelios minutės buvo tik formalumas, nuaidėjus finalinei sirenai CSKA šventė pergalę 77:62.