2014 11 21 /21:51

Paskutinio metimo Eurolygos drama Kaune: „Žalgiris“ pralaimėjo „Real“ 66:68

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau žino vieną varžovą Eurolygoje, kuris jiems yra neįkandama. Tokiu kietu riešutėliu tapo karališkasis ispanų Madrido „Real“ klubas, penktadienį dar kartą privertęs kauniečius iš aikštės išeiti panarinus galvas. Beveik pergalę rankose turėję kauniečiai paskutinėmis mačo minutėmis leido varžovams spurtuoti, likus 2 sek. neįmetė lemiamo metimo ir pralaimėjo 66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15). Dabar Eurolygos A grupėje pirmaujantis „Real“ turi 5 laimėjimus ir vos 1 nesėkmę, o „Žalgiris“ – tris pergales ir tiek pat pralaimėjimų.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Intriga iki pat mačo pabaigos ir viską lemiantis svarbiausias rungtynių metimas – tokią intrigą penktadienio vakarą galėjo matyti sirgaliai, stebėję Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ komandų akistatą. Žalgiriečiai ir vėl užkūrė tituluotam varžovui pirtį, tačiau pritrūko sėkmės.

Viską lėmė paskutinis mačo metimas – „Real“ pirmaujant 68:66, kauniečiai turėjo 4 sekundes savo atakai, tačiau kamuolį gavęs sėkmingiausiai žalgiriečių gretose kovojęs Jamesas Andersonas nepataikė dvitaškio ir ispanai iš Kauno vėl išvyko su laimėjimu.

Tačiau iki tol vyko ne ką intriguojanti dvikova. Kauno „Žalgirio“ komanda penktadienio vakarą gan kovingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 10:4. Tačiau „Real“ žaidėjai kėlinio viduryje išlygino rezultatą 14:14, o po to dar ir įmetė 10 taškų be atsako.

Vis dėlto, „Žalgirio“ ekipa jau ne kartą šio sezono Eurolygoje įrodė, kad nenuleidžia rankų ir beveik beviltiškose situacijose.

Antrojo kėlinio pradžioje galima buvo pradėti galvoti apie mačo intrigos pabaigą, nes svečiai labai greitai padidino atotrūkį iki 30:18 ir ramiai puškavo į priekį kaip galingas garvežys.

Vis dėlto, „Žalgirio“ ekipa jau ne kartą šio sezono Eurolygoje įrodė, kad nenuleidžia rankų ir beveik beviltiškose situacijose. Įsižaidęs kauniečių lyderis J.Andersonas tempė komandą į priekį, jam talkino du tritaškius pridėjęs Artūras Milaknis ir sėkmingai kovojęs kapitonas Paulius Jankūnas – „Žalgiris“ ne tik prisivijo ispanus, tačiau pailsėti išėjo švieslentei rodant lygų rezultatą 38:38.

Trečiasis kėlinys buvo sėkmingesnis kauniečiams, kurie pradžioje lipo ant kulnų favoritais laikytiems „Real“ žaidėjams, o po to ir išsiveržė į priekį 55:51. Po trijų ketvirčių kauniečiai turėjo 3 taškų pranašumą – 57:54, o lemiamo kėlinio pradžioje jį padidino iki 5 taškų 59:53.

Maža to – likus žaisti 4 minutes, kauniečiai įgijo didžiausią 9 taškų persvarą 65:56.

Bet tada „Žalgiris“ pateko į duobę ir pralaimėjo atkarpą 10:0 bei leido svečiams išsiveržti į priekį 66:65.

Likus žaisti 8 sek. rezultatą išlygino vienu taikliu baudos metimu P.Jankūnas, tačiau S.Rodriguezas sugebėjo ir vėl stumtelti „Real“ į priekį 68:66.

„Žalgiris“ turėjo 4 sek. atakai, bet paskutinis metimas buvo netaiklus.

„Žalgiris“: J.Andersonas 21 (9 atk. kam., 21 n.b.), P.Jankūnas 17 (8 atk. kam., 21 n.b.), A.Milaknis ir D.Songaila po 6, R.Javtokas, E.Ulanovas ir V.Lipkevičius po 4, L.Lekavičius ir V.Kariniauskas po 2.

„Real“: S.Rodriguezas 14 (7 rez. perd.), A.Nocioni ir S.Llullas po 11, J.Mačiulis 9, G.Ayonas 7, J.Carrolas, I.Bourousis, F.Reyesas ir  M.Salahas po 4.

Komandų statistika

Kauno „Žalgiris“ – Madrido „Real“  66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15).

Klaidos: 14 –  6.

Septintąsias Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes trečiąją vietą A grupėje užimanti „Žalgirio“ komanda lapkričio 28 dieną žais išvykoje su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) ekipa, kurią pirmajame rate namuose nugalėjo 97:63.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 5 1 524:464

2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 4 2 441:422

3. Kauno „Žalgiris“ 3 3 456:436

4. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 2 3 379:444

5. Kazanės „Uniks“ (Rusija) 2 4 447:440

6. Sasario „Dinamo“ (Italija) 1 4 409:450

Į antrąjį varžybų etapą – „Top 16“ turnyrą – pateks keturios geriausios kiekvienos grupės komandos, o šio sezono ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 66:68 (14:24, 24:14, 19:15, 9:15).

10 min.  A.Nocioni išvedė „Real“ į priekį – 66:65. L.Lekavičius bandė mesti, bet buvo „nugestintas“. J.Mačiulis metė tritaškį, nepataikė, o ispanai prasižengė – P.Jankūnas metė baudas. Jis įmetė vieną baudą – 66:66. Liko žaisti 8 sek.

Likus kovoti 4 sek. S.Rodriguezas įmetė dvi baudas – 68:66. J.andersonas metė – bet nepataikė.

9 min. S.Llulas įmetė ir „Žalgiriui“ liko tik vienas persvaros taškas – 65:64.

8 min. „Žalgiris“ atsipalaidavo, neįmetė, o A.Nocioni įmetė dar vieną tritaškį – 65:62 pirmavo kauniečiai.

7 min. D.Songaila vis dėlto įmetė du taškus ir padidino skirtumą iki 65:56. Bet galiausiai iššovė S.Llullas – pataikė tritaškį.

6 min. D.Songaila galėjo padidinti skirtumą, tačiau sužingsniavo.  Bet varžovai nepataikė.

5 min. J.Andersonas įmetė dvitaškį, iš karto dar du taškus pridėjo D.Songaila ir „Žalgiris“ pajautė pergalės kvapą – 63:56.

4 min. „Real“ sumažino skirtumą dviem taškais, tačiau kuo toliau, tuo sunkiau ekipoms buvo pulti – gynyba dominavo.

3 min. Pirmasis taikliai šiame kėlinyje metė P.Jankūnas – 59:53.

2 min. Abi komandos netaikliai metė.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 57:53 (14:24, 24:14, 19:15).

10 min. E.Ulanovas padidino skirtumą iki 55:51.

8 min. P.Jankūnas įsūdė tritaškį ir kauniečiai išsiveržė į priekį 52:49. S.Rodriguezas sumažino atsilikimą. Tačiau svečiai gynyboje jau gavo trečiają techninę pražangą, P.Jankūnas įmetė baudą, bet jų ataka nebuvo rezultatyvi – 53:51.

7 min. J.Andersonas įmetė tritaškį ir vėl išlygino rezultatą – 49:49. J.Andersonas jau įmetė 19 taškų.

4 min. S. Rodriguezas ėmėsi iniciatyvos ir „Real“ šiek tiek pabėgo – 47:42.

2 min. S.Rodriguezas įmetė tritaškį, L.Lekavičius atsakė dvitaškiu, po to įmetė S.Llullas, o tuo pačiu atsakė ir S.Songaila – 43:42 pirmavo svečiai.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ 38:38 (14:24, 24:14).

10 min. R.Javtokas išlygino rezultatą, o paskutinei kėlinio atakai varžovai turėjo 8 sek. Tačiau metimas nebuvo taiklus.

9 min. F.Reyesas įmetė dvitaškį, o J.Andersonas atsakė tritaškiu – 38:36 pirmavo „Real“.

8 min. Po gan ilgo laiko „Žalgiris“ pasivijo varžovus iki vieno tolimo metimo – 33:36. Taškus įmetė R.Javtokas.

7 min. Nors „Real“ turėjo 8 taškų pranašumą, A.Milaknis įmetė tritaškį, tačiau dvitaškiu atsakė F.Reyesas – 36:29. Kitą vertus, skirtumą ir vėl sumažino J.Andersonas.

5 min. Nors kitoje atakoje Madrido krepšininkai įmetė vieną baudą iš dviejų, J.Andersonas įsūdė dar vieną tritaškį ir skirtumas sumažėjo 24:31.

4 min. padėtį gelbėjo A.Milaknis, įmetęs tritaškį – 30:21.

3 min. Tačiau „Real“ greitai atsitiesė – po A.Nocioni dvitaškio skirtumas pašoko iki 30:18.

2 min.  J.Andersonas įmetė 4 taškus iš eilės ir sumažino „Žalgirio“ atsilikimą iki 18:24.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Real“ (14:24).

10 min. J.Mačiulis įmetė 9-ąjį tašką mače ir „Real“ pirmavo dviženkle persvara – 24:14.

9 min. „Žalgiriui“ ir toliau nesisekė pataikyti, o A.Nocioni pridėjo dvitaškį ir Madrido klubas įgijo rimtesnę persvarą – 22:14.

8 min. S.Rodriguezas įmetė tolimą metimą ir padidino „Real“ atotrūkį 19:14.

7 min. „Real“ komanda išlyginio rezultatą 14:14, o J.Mačiulis baudomis persvėrė rezultatą – 16:14. Lietuvis į „Žalgirio“ krepšį jau įmetė 7 taškus.

6 min. Penktuoju bandymu J.Andersonas įmetė pirmuosius taškus, tačiau tuoj pat į tai atsakė J.Mačiulis – 12:9.

5 min. Po trijų iš eilės G.Ayono taškų „Žalgiris“ pirmavo 10:7.

3 min. Greitai žaidę kauniečiai po P.Jankūno ir V.Lipkevičiaus taškų pirmavo 10:4.

1 min. Pirmuosius tris taškųs įmetė P.Jankūnas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: R.Javtokas, L.Lekavičius, P.Jankūnas, J.Andersonas, V.Lipkevičius.

„Real“ starto sudėtis: I.Bourousis, J.Mačiulis, G.Ayonas, S.Rodriguezas, S.Llullas

-----------------------------

Pirmojo rato rungtynėse Madride pergalę šventė ispanai, laimėję mačą 80:71.

Šis mačas yra ypatingas „Real“ puolėjui ir Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjui Jonui Mačiuliui. 29 metų 198 cm ūgio krepšininkas „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjo 2005–2009 m., o praėjusią vasarą iš graikų Atėnų „Panathinaikos“ persikėlė į Madrido klubą.

Eurolygos A grupės Madrido krepšininkai laimėjo pirmąsias ketverias rungtynes paeiliui. Po sėkmės startiniame Eurolygos mače su „Žalgiriu“, po to sekė laimėjimas prieš Kazanės „Uniks“ – 76:75, Žemutinio Naugardo „Nižnyj Novgorod“ – 112:83, ir Sasario „Dinamo“ – 115:94.

Vis dėlto, per paskutinį pirmojo rato dvikovą su Stambulo „Anadolu Efes“ komanda, „Real“ ekipa turėjo pripažinti turkų pranašumą 75:73.

Po šių rungtynių „Real“ greitai atsitiesė Ispanijos lygoje, kur sekmadienį sutriuškino Mursijos komandą 90:65, o rezultatyviausiai žaidė buvęs žalgirietis J.Mačiulis, įmetęs 20 taškų ir surinkęs 29 naudingumo balus.

„Rungtyniauti sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje visada sunku. Šį sezoną „Žalgiris“ itin lietuviška komanda, turinti vos vieną amerikietį. Manau, kad ant popieriaus Kauno komanda neatrodo tokia stipri, kokia yra iš tikrųjų. Ši ekipa yra siurprizas A grupėje. Bus sunku laimėti Kaune. „Žalgiris“ auga ir šiuo metu atrodo solidžiai. Praėjusią savaitę jie pralaimėjo Sasario „Dinamo“, kai nesustabdė italų metikų. Tačiau jie puikiai kovojo ir išsivežė pergalę iš Stambulo. Šios rungtynės mums dar vienas testas išvykoje. Turėsime būti susikaupę visas 40 minučių“, – prieš mačą sakė „Real“ treneris Pablo Laso.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius