2015 10 29

Kauno „Žalgiris“ Izmiro pragare užčiaupė įsikarščiavusius turkus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo išgyventi turkiškame pragare. Ketvirtadienio vakarą šalies čempionai po labai atkaklios kovos svečiuose 68:66 (23:15, 15:18, 20:19, 10:14) laimėjo trečiąsias Eurolygos C grupės rungtynes prieš Izmiro „Karšiyaka“ klubą.
eurolyga-karsiyaka-zalgiris
Antroji žalgiriečių pergalė Eurolygoje

Paskutinėmis sekundėmis „Karšiyaka“ dar galėjo išsigelbėti ir išplėšti pergalę, bet Justino Carterio tritaškis su sirena skriejo pro šalį.

Tai buvo antroji žalgiriečių pergalė per trejas Eurolygos rungtynes. Kitą penktadienį „Žalgiris“ namuose priims „Barcelona“ klubą.

Dar vieną žvėrišką pasirodymą surengė Paulius Jankūnas, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių.

Brockas Motumas (7 atk. kam.) pridėjo 13, Ianas Vougioukas visus 11 taškų surinko per pirmąjį kėlinį.

Paskutinė Karšiyaka ataka. Žalgiris!!!

Posted by 24SEK.lt on 2015 m. spalio 29 d.

Kauniečiai puikiai pradėjo susitikimą ir pirmoje rungtynių pusėje visiškai dominavo aikštėje. Ypač įspūdingai mačo pradžioje žaidė Ianas Vougioukas. Graikas turkams buvo neišsprendžiama mįslė ir visiškai dominavo po krepšiu.

Per pirmą rungtynių pusę žalgiriečiai puikiai atakavo iš vidutinio nuotolio. Tikslą pasiekė net 16 kauniečių dvitaškių iš 20.

Trečiajame kėlinyje „Karšiyaka“ įjungė aukštesnę pavarą ir net buvo sugebėjusi rezultatą išlyginti (52:52). Visgi kauniečiai labai greitai pabudo ir, laimėję kėlinio pabaigą 6:0, vėl atitrūko.

Ketvirtajame kėlinyje karštai savo sirgalių palaikomi Izmiro krepšininkams žalgiriečiams surengė tikrą pragarą.

Įpusėjus kėliniui šeimininkai pavijo žalgiriečius ir net perėmė iniciatyvą (64:61), tačiau kauniečių kapitono Pauliaus Jankūno ir Renaldo Seibučio pastangomis svečiams pavyko atsitiesti ir vėl susigrąžinti pranašumą (65:64).

Surengti dar vieno spurto Izmiro krepšininkai nepajėgė. Likus 12 sekundžių kauniečiai turėjo kamuolį savo rankose ir pirmavo 67:66, tačiau R.Seibutis pataikė tik vieną baudos metimą.

Turkai turėjo puikią galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau Kenanas Sipahi prametė iš po krepšio. Visgi atkovoti kamuolio „Žalgiris“ neįstengė.  „Karšiyaka“ turėjo dar vieną šansą, bet Justino Carterio tolimas metimas tikslo nepasiekė.

„Karšiyaka“ – „Žalgiris“ 66:68 (15:23, 18:15, 19:20, 14:10).

„Karšiyaka“: Kenny Gabrielis 17 taškų, Justinas Carteris 12 (11 atk. kam.), Kenanas Sipahi ir Joe Raglandas (8 rez. perd.) – po 8, Joshas Carteris 7, C.Iversonas 6.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 16 (10 atk. kam.), Brockas Motumas 13 (7 atk. kam.), Ianas Vougioukas 11, Olivier Hanlanas 10, Mantas Kalnietis (5 rez. perd.) ir Renaldas Seibutis po 7, Edgaras Ulanovas 4, Martynas Pocius ir Kasparas Vecvagaras taškų nepelnė, o Siimas-Sanderis Vene ir Lukas Lekavičius nežaidė.

Rungtynių eiga:

18:49

Rungtynes žalgiriečiai pradeda tokia starto sudėtimi: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas ir Ianas Vougioukas. Robertas Javtokas ir Vytenis Lipkevičius – traumuoti ir neatvyko į Turkiją.

18:50

Pirmuosius taškus žalgiriečiams pelno Ianas Vougioukas.

18:51

Edgaras Ulanovas prasižengia prieš iš toli metusį Joshą Carterį. Amerikietis sumeta dvi baudas iš trijų – 2:2.

18:52

Ianas Vougioukas vėl taiklus – 4:2.

18:53

Dvi turkų rezultatyvios atakos ir jie priekyje – 6:4.

18:56

Iš vidutinio nuotolio pataiko Edgaras Ulanovas, tačiau niekaip nepavyksta apsiginti. „Karšiyaka“ priekyje – 8:6.

18:58

Turkai nesėkmingai bando užbaigti ataką dėjimu, o tuo pasinaudoję žalgiriečiai surengia greitą išpuolį ir Brockas Mottumas drebina krepšį – 10:8.

19:00

Edgaras Ulanovas pasinaudoja šeimininkų klaida gynyboje ir didina atotrūkį – 14:11.

19:03

Ianas Vougioukas žiba toliau. Graikas pelno du taškus su pražanga ir svečiai tolsta – 19:13.

19:06

Vienuoliktas Iano Vougiouko taškas – 21:13.

19:07

I kėlinys. „Karšiyaka“ – „Žalgiris“ 15:23.

19:10

Aikštėje pasirodo jaunasis Kasparas Vecvagaras.

19:12

Olivier Hanlano sudėtingas metimas – 25:17. Žalgiriečiai ir toliau dominuoja Izmire.

19:14

Olivier Hanlano tritaškis taip pat yra taiklus. Pirmą kartą žalgiriečiai susikrauna dviženklę persvarą – 28:17.

19:16

Kauniečiai dažnai klysta, tačiau šių dovanėlių Izmiro klubais taškais paversti nesugeba.

19:18

Olivier Hanlanas nepatiko nuo tritaškio linijos visiškai laisvas, o kitos atakos metu Joe Raglandas praneria pro visus varžovus ir mažina atsilikimą iki 5 taškų – 25:30.

19:20

Manto Kalniečio aštrus reidas – 34:27.

19:22

Visiškai laisvi tritaškius prameta Edgaras Ulanovas ir Renaldas Seibutis.

19:25

Renaldas Seibutis pataiko labai svarbų metimą iš aikštės krašto – 36:31

19:29

II kėlinys. „Karšiyaka“ – „Žalgiris“ 33:38 (15:23, 18:15).

Per pirmą rungtynių pusę žalgiriečiai puikiai atakavo iš vidutinio nuotolio. Tikslą pasiekė net 16 kauniečių dvitaškių iš 20.

19:54

Turkai rezultatyviai užbaigia dvi atakas, tačiau į tai „Žalgiris“ atsako Manto Kalniečio tritaškiu ir Pauliaus Jankūno dviem taškais iš po krepšio.

19:56

Brockas Motumas smeigia tritaškį iš aikštės krašto – 46:40.

19:58

Pauliaus Jankūno abu baudos metimai taiklūs ir kauniečiai vėl kvėpuoja lengviau (48:42).

20:01

Joshas Carteris pataiko iš toli – 45:48.

20:06

Turkams pavyksta rezultatą išlyginti (52:52), tačiau žalgiriečiai geriau sužaidžia kėlinio pabaigą ir vėl atitrūksta 58:52.

20:08

III kėlinys. „Karšiyaka“ – „Žalgiris“ 52:58 (15:23, 18:15, 19:20).

20:18

Žalgiriečiai išsaugoja pranašumą, tačiau turkai ir toliau kvėpuoja kauniečiams į nugaras. Brockas Motumas stabdo įsibėgėjusį Justiną Carterį ir užsidirba nesportinę pražangą.

20:19

Olivier Hanlanas smeigia tritaškį – 61:56.

20:25
Likus žaisti mažiau nei pusei kėlinio „Karšiyaka“ pasiveja žalgiriečius – 61:61.

20:32

Drama tęsiasi toliau. Turkai persveria rezultatą (64:61), tačiau žalgiriečiai demonstruoja charakterį ir atsitiesia – 64:64.

20:36

Renaldas Seibutis pataiko iš po krepšio – 67:64.

20:50

Likus 12 sekundžių kauniečiai turėjo kamuolį savo rankose ir pirmavo 67:66, tačiau Renaldas Seibutis pataikė tik vieną baudos metimą. Turkai turėjo puikią galimybę išplėšti pratęsimą, tačiau Kenanas Sipahi prametė iš po krepšio. Visgi kamuolys atiteko šeimininkams ir turkai turėjo dar vieną šansą. Justino Carterio tolimas metimas buvo netaiklus.