2015 04 10

Kauno „Žalgiris“ su Eurolyga atsisveikino garbingu pralaimėjimu Madrido „Real“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakare Ispanijos sostinėje Madride garbingai užbaigė 2014-2015 metų Eurolygos sezoną. Penkias pergales per 13 rungtynių iškovoję LKL čempionai 83:99 nusileido grupės lyderiui Madrido „Real“ (11/3) klubui.
Felipe Reyesas ir Robertas Javtokas
Felipe Reyesas ir Robertas Javtokas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 99:83 (21:12, 19:31, 28:19 31:21)

Paskutinės sezono rungtynės su Madrido „Real“ klubu klostėsi panašiai kaip paskutinį kartą Kaune. Tuomet „Real“ sutriuškino „Žalgirį“ 88:71, nors po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 47:47.

Vienu iš pagrindinių šeimininkų raktų į pergalę buvo protingas žaidimas – jie suklydo vos 5 kartus, o žalgiriečiai padarė 14 klaidų.

Šįkart Madride pirmajame kėlinyje kauniečiai dar miegojo, tačiau antrasis ketvirtis buvo vienas iš geriausių visame sezone. „Žalgiris“ 31:19 prispaudė ispanus ir po pirmosios rungtynių dalies pirmavo trimis taškais.

Ant savęs dėl silpnos gynybos supykę Madrido „Real“ krepšininkai po pertraukos išėjo jau su kitais ketinimais ir perėmė vadžias į savo rankas. Vienu iš pagrindinių šeimininkų raktų į pergalę buvo protingas žaidimas – jie suklydo vos 5 kartus, o žalgiriečiai padarė 14 klaidų.

Kauno klubas gali džiaugtis, kad šiose rungtynėse žybtelėjo ne tik komandos lyderiai, bet ir atsarginiai žaidėjai. Tiesa, rezultatyviausias tradiciškai buvo Jamesas Andersonas. Jis surinko 17 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Savo vaidmenį atradęs Willas Cherry pridėjo 16 taškų. Gerai pasirodė ir 14 taškų surinkęs ir 6 kamuolius atkovojęs Artūras Gudaitis.

8-iose rungtynėse iš eilės A.Milaknis pataikė bent po du tolimus metimus.

Madrido ekipą į priekį vedė 17 taškų surinkęs Felipe Reyesas. Po 16 taškų pridėjo Jaycee Carrollas ir Sergio Rodriguezas.

Jono Mačiulio indėlis į vienuoliktąją „karališkojo“ klubo pergalę – 3 taškai, sugriebtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas ir klaida. Per pusseptintos minutės (6:37) Lietuvos rinktinės puolėjas pataikė 1 tritaškį iš 2 bei prametė abu dvitaškius metimus.

Po šios pergalės Madrido „Real“ užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir ketvirtfinalyje susitiks su „Anadolu Efes“ ekipa. Kauno „Žalgiris“ grupėje liko šeštas.

A.Milaknis pataikė bent vieną tritaškį 17-oje iš eilės pastarųjų rungtynių, 8-iose rungtynėse iš eilės snaiperis pataikė bent po du tolimus metimus.

Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 99:83 (21:12, 19:31, 28:19, 31:21), 9622 žiūrovai.

Dvitaškiai 24/54 (54 proc.) – 21/38 (55 proc.)
Tritaškiai 12/20 (60 proc.) – 9/18 (50 proc.)
Baudos 15/20 (75 proc.) – 14/22 (63 proc.)
Atkovoti kamuoliai 25 – 31
Perimti kamuoliai 5 – 3
Klaidos 5 – 14
Rezult. perdavimai 25 – 18
Blokuoti metimai 1 – 2

„Žalgiris“: J.Andersonas 17 (5 atk. kam.), W.Cherry 16, A.Gudaitis 14 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), S.Vene 8 (5 atk. kam.), A.Milaknis 7 (5 rez. perd.), L.Lekavičius 6, D.Songaila 6, E.Ulanovas 5, P.Jankūnas 2, R.Javtokas 2, T.Dimša 0.

„Real“: F.Reyesas 17, S.Rodriguezas 16 (4/6 trit., 7 rez. perd., 2 per. kam.), J.Carrollas 16 (3/4 trit.), K.C.Riversas 12 (9 atk. kam.).

Galutinė E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 2 12 1023:1167

Galutinė F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 3 11 1121:1185

Ketvirtasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 99:83 (21:12, 19:31, 28:19 31:21)

40 min. J.Andersonas pataikė antrą tritaškį ir Kauno „Žalgiris“ baigė sezoną Eurolygoje.

38 min. J.Andersonas pataikė dar du taškus, tačiau ispanai jau žaidė atsipalaidavę. A.Nacioni pataikė dar vieną tritaškį – 90:75.

36 min. P.Jankūnas pelnė pirmuosius taškus šiose rungtynėse. A.Gudaitis taip pat buvo taiklus, tačiau Madrido klubas jau buvo patikėjęs pergale – 88:74.

34 min. J.Carrollas pataikė dar vieną tritaškį – 83:70.

33 min. S.Rodriguezo tritaškis privertė G.Krapiką prašyti pasitarimo – 80:70.

32 min. Po J.Carrollo dvitaškio du taškus su pražanga pelnė W.Cherry. Komandos keitėsi baudos metimais. J.Carrollas pralinksmino tribūnas tritaškiu – 77:69.

31 min. M.Slaughteris pradėjo kėlinį dėjimu. W.Cherry atsakė tritaškiu – 70:65.

Trečiasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 68:62 (21:12, 19:31, 28:19)

30 min. E.Ulanovas taip pat pasižymėjo tritaškiu. A.Nocioni pataikė dvitaškį.

29 min. C.K.Riversas pataikė dvitaškį su pražanga. A.Milaknis pataikė tritaškį. S.Rodriguezas atsakė tuo pačiu – 66:59.

28 min. F.Campazzo pataikė pirmuosius taškus – 60:55.

27 min. Šeimininkai vis labiau tolo. J.Andersonas pataikė tritaškį ir mažino atsilikimą iki trijų taškų – 58:55.

26 min. F.Reyesas tolino varžovus. J.Andersonas pridėjo du taškus, į kuriuos atsakė C.K.Riversas – 56:51.

25 min. J.Andersonas pataikė dvitaškį, bet S.Lullas atsakė tritaškiu – 52:49.

24 min. F.Reyesas baudos metimais išlygino rezultatą. S.llullas persvėrė rezultatą šeimininkų naudai – 49:47.

23 min. J.Andersonas pataikė neįtikėtiną metimą. S.Llullas atsakė dvitaškiu – 44:47.

22 min. F.Reyesas mažino skirtumą iki taško. Jau kitos atakos metu pasižymėjo ir W.Cherry – 42:45.

Antrasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 40:43 (21:12, 19:31)

20 min. Antrą tritaškį įsūdė S.Sander Vene. Tuo pačiu atsakė ir C.K.Riversas.

19 min. J.Andersonas baudos metimais persvėrė rezultatą. Po R.Javtoko reido po krepšiu lietuviai pirmavo trimis taškais – 37:40.

17 min. Dvi iš eilės sėkmingos ispanų atakos, tačiau estas pridėjo dar du taškus – 37:36.

16 min. L.Lekavičius lygino rezultatą. Tačiau S.Rodriguezas grąžino persvarą šeimininkams, tačiau aikštėje pasirodęs S.Sanderis Vene smeigė tritaškį – 33:34.

15 min. J.Carrollas pataikė tritaškį, A.Gudaitis atsakė dvitaškiu – 30:28.

14 min. Po L.Lekavičiaus tritaškio žalgiriečiai atsiliko vos trimis taškais. Tuomet dvitaškį pataikė D.Songaila ir privertė ispanus prašyti pasitarimo – 27:26.

13 min. A.Gudaitis susigriebė kitoje atakoje ir pelnė du taškus – 27:21.

12 min. A.Gudaitis pataikė dvitaškį, o pirmąjį Kauno ekipos tritaškį pataikė A.Milaknis. I.Bourousis pelnė du taškus su pražanga – 27:19.

11 min. D.Songaila mažino kauniečių atsilikimą, tačiau tuojau pat tritaškį įsmeigė buvęs žalgirietis J.Mačiulis – 24:14.

Pirmasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 21:12

10 min. Pirmuosius taškus uždirbo Darius Songaila ir E.Ulanovas. I.Bourousis kėlinį baigė dėjimu.

8 min. A.Gudaitis pelnė pirmuosius taškus. S.Rodriguezas atsakė pirmuoju tritaškiu – 19:7.

6 min. W.Cherry po S.Rodriguezo pražangos realizavo du baudos metimus. Dar vieną metimą nuo baudų metimo linijos pataikė J.Andersonas. F.Reyesas pataikė dvitaškį – 16:5.

5 min. F.Reyesas toliau skandino „Žalgirį“ – 14:2.

4 min. Ir vėl pasižymėjo G.Ayonas ir ispanai jau turėjo 10 taškų persvarą – 12:2.

3 min. Po G.Ayono dvitaškio G.Krapikas prašė pirmosios minutės pertraukėlės – 10:2.

2 min. W.Cherry pelnė pirmuosius kauniečių taškus Madride, tačiau šeimininkai rungtynes pradėjo pilna jėga ir išsiveržė į priekį – 8:2.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Willas Cherry, Jamesas Andersonas, Artūras Milaknis.

Per pastaruosius tris sezonus tai bus jau dešimtosios komandų tarpusavio rungtynės, per kurias „Žalgiris“ laimėjo tik kartą. Šį sykį lengviau nebus, nes „Real“ reikia pergalės, kad grupėje užimtų pirmąją vietą.

Madrido ekipoje dėl nugaros traumos nežais vienas lyderių Rudy Fernandezas, pirmosiose tarpusavio rungtynėse „Top 16“ etape įmetęs 17 taškų.

A.Milaknis pataikė bent vieną tritaškį 16-oje iš eilės pastarųjų rungtynių, 7 iš eilės snaiperis pataikė bent po du tolimus metimus.

Vasario 12 dieną Kaune pirmajame susitikime „Top 16“ etape „Real“ sutriuškino „Žalgirį“ 88:71, nors po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 47:47.

„Real“ pusėje ir šį kartą bus viskas – jie renka net po 17,8 taško daugiau nei kauniečiai, atlieka beveik 8 rezultatyviais perdavimais daugiau, kur kas rečiau klysta, o naudingumo prasme statistika skiriasi itin stipriai – 106,5 balo prieš 73,1 balo.

Įdomūs faktai:

– Tiek „Real“, tiek „Žalgirio“ gretose šį sezoną startinėje sudėtyje žaidė 11 skirtingų krepšininkų. Madrido klube Sergio Lullas, o Kauno ekipoje Jamesas Andersonas yra vieninteliai, starto sudėtyje žaidę visas ekipos rungtynes.

– Andresui Nocioni trūksta 5 blokų ir 8 perimtų kamuolių ir pagal šiuos rodiklius jis pasieks 100 per karjerą Eurolygoje.

– P.Jankūnui trūksta 5 tritaškių, kad taip pat pasiektų 100 ribą Eurolygoje.