Keista patirtis Juodkalnijoje: įdomi sirgalių reakcija į Šarą ir akibrokštas saviems

Per porą sezonų naujo formato Eurolygoje tik kartą teko išgyventi tokią atmosferą kaip Podgoricoje. Šarūnas Jasikevičius ne pirmąsyk sutiktas kaip vietinis herojus, bet tai, kaip „Budučnost“ sirgaliai išlydėjo saviškius, paliko įdomų, tačiau labai nejaukų įspūdį.
Žalgiriečiai tapo keisto nuotykio liudininkais
Žalgiriečiai tapo keisto nuotykio liudininkais / Stopkadras

Earlas Clarkas ketvirtajame kėlinyje paleido keletą netaiklių metimų per rankas į „Žalgirio“ krepšį ir tribūnose ėmė didėti nepasitenkinimas.

Iš pradžių atrodė, kad vietiniai baubia ant „Žalgirio“, tikėdamiesi lemiamo šturmo ir intrigos iki paskutinių sekundžių. Bet greitai paaiškėjo, kad tai buvo savi žaidėjai.

Buvo net nejauku.

Likus trims minutėms E.Clarkas stojo prie baudų metimo linijos. Vietiniai ėmė kelti triukšmą, lyg mestų priešininkų žaidėjas. Atrodo, susijaudinęs 30-metis legionierius net prametė dvi baudas, kai turėjo progą sukarpyti skirtumą iki 60:65.

Pro šalį skriejus ir antrajai baudai, pikti aistruoliai net stojosi iš savo vietų ir dar agresyviau švilpė aukštaūgiui. Pusė salės griebėsi už galvos – „Morača“ arenoje aidėjo nusivylimo atodūsis.

Netrukus pasidarė dar blogiau. E.Clarkui vos prisilietus prie kamuolio „Budučnost“ atakose, sirgaliai imdavo baubti ant saviškio. Lygiai taip pat jie su kamuoliu sutiko kitą amerikietį Coty Clarke'ą.

E.Clarkas nebaigė rungtynių ant parketo ir buvo pasodintas ant suolo su 9 taškais ir 4 metimais iš 11 per 22 minutes. „Budučnost“ krepšininkai bandė morališkai palaikyti legionierių pliauškindami delnais, tačiau šis atrodė prislėgtas.

Nejaukią akimirką užfiksavo ir Eurolygos transliacijos režisierius.

Euroleague.tv stopkadras/Earlas Clarkas

E.Clarkas Eurolygoje renka vid. 9,8 taško, bet pataiko tik 39 proc. dvitaškių ir 26 proc. tritaškių. Kitas nušvilptas amerikietis C.Clarke'as atakuoja dar prasčiau – pelno vid. 5,3 taško, pataiko 32 proc. dvitaškių ir 33 proc. tritaškių.

Bet dar neteko matyti, kad sirgaliai taip švilptų ant konkrečių krepšininkų. Pavyzdžiui, kai praėjusį sezoną „Žalgiris“ sumalė „Olimpia“ klubą į miltus 32 taškų skirtumu, Milano publika irgi švilpė nepatenkinta, bet įtūžis buvo nukreiptas visai komandai, ne atskiriems žaidėjams.

Pikti sirgaliai ėmė skirstytis iš tribūnų dar likus dviem minutėms, nors skirtumas dar buvo vienženklis.

Jie burbėdami traukė išėjimo link. „Morača“ arena ypatinga tuo, kad įėjimai į salę yra labai arti tribūnų – vos per kelis žingsnius nuo durų. Beje, arenos kraštuose buvo baisiai prirūkyta – per ilgąją pertrauką už tribūnų sustojo tiek rūkalių, kad prie išėjimo sukosi dūmų kamuoliai.

Euroleague.tv stopkadras/„Budučnost“ fanai skirstėsi rungtynėms dar nesibaigus

Po finalinės sirenos „Budučnost“ krepšininkai dar atsisuko padėkoti aistruoliams, nors nemažai jų baubė ant žaidėjų tiesiai į akis.

Išvydęs nepatenkintus gerbėjus, centras Filipas Barovičius suglumusiu nepatenkintu veidu ironiškai plojo tribūnoms.

Tai buvo vaizdas, kurį buvo sunku stebėti. Bet po Eurolygos starto 0–6 juodkalniečiai sunkiai tvardo nepasitenkinimą.

„Budučnost“ iš esmės nepataikė nė su vienu legionieriumi, o prasti pirkiniai atsispindi rezultatuose. Klimpsta „Budučnost“ ir Adrijos lygoje, kur per 6 rungtynes pasiekė 4 pergales.

Euroleague.tv stopkadras/Coty Clarkas

„Švilpimas Moračoje: šeštas pralaimėjimas ir agresyvi sirgalių reakcija“, – „Budučnost“ pralaimėjimą įvertino „Vijesti“.

„Švilpimas arenoje geriausiai pasakoja apie „Budučnost“ pasirodymą. Džikičiaus komanda pademonstravo prastą žaidimą. „Žalgiris“ irgi nežibėjo, bet jie nusipelnė pergalės“, – rašė DCM.me.

Aleksandrui Džikičiui buvo nelengva kalbėti po tokių rungtynių.

„Taip, situacija nemaloni. Žinau, kad žmonės tikisi daugiau ir jie nepatenkinti. Tai taip pat sporto dalis: čia pasitaiko puikių ir tragiškų akimirkų. Bet žaidėjai žino, kokie su jais siejami lūkesčiai ir koks yra spaudimas. Nelengva mums visiems“, – po rungtynių tepasakė „Budučnost“ strategas.

Vos jis pasirodė ant parketo prieš susitikimo pradžią, tribūnose pasigirdo triukšmingi plojimai. „Budučnost“ gerbėjai vylėsi, kad galbūt šeštuoju bandymu pavyks atidaryti pergalių sąskaitą. Juolab, tai buvo ketvirtosios juodkalniečių rungtynės namuose.

Tačiau Podgoricos klubas lieka vienintelis dar nepasiekęs pergalės Eurolygoje.

Beje, panašiomis ovacijomis kaip A.Džikičius buvo sutiktas Šarūnas Jasikevičius. Jo nemėgsta tik principinių varžovų taškuose Madride bei Pirėjuje, visur kitur reakcija panaši – plojimai ir pagarba „Žalgirio“ strategui.

Prieš rungtynes buvo smalsu, kaip „Morača“ sutiks Šarą. Juodkalniečiai pademonstravo krepšinio supratimą – „Žalgiris“ čia labai gerbiamas.

„Su mažesniu nei 50 proc. pataikymo procentu ir tik 60 taškų negali laimėti Eurolygos rungtynių, nepaisant visų pastangų gynyboje. Džikičiaus komanda rodė norą, energiją ir agresiją, bet ne kokybę, ypač puolime. Dar kai prameti 9 baudas, pralaimėjimo priežastys labai aiškios. Nepatenkinti sirgaliai pirmą kartą nušvilpė komandą – jie nori daugiau“, – rašo „Vijesti“.

„Žalgiriečiai nusipelnė pergalės, nes buvo agresyvesni po pertraukos. O mes žaidėme nestabiliai ir neatsakėme į jų agresyvumą. Prametėme daug gerų metimų ir viskas ėmė ristis žemyn. Situacija nemaloni. Žaidėjams nelengva, bet visi informuoti apie situaciją. Gali būti labai greitų permainų“, – spaudos konferencijoje reziumavo A.Džikičius.

„Toks tas mūsų gyvenimas. Manau, šiek tiek neteisinga jų atžvilgiu, – juodkalniečių švilpimą įvertino Šarūnas Jasikevičius. – Esu pačios geriausios nuomonės apie šį kraštą ir jų trenerį. Kažkaip keista, tikrai.

Bet, kita vertus, žiūrovai visur vienodi. Tas pergalių ir pralaimėjimų skaičius svarbus visiems.“

„Žalgiris“ paliko „Budučnost“ Podgoricijoje spręsti rimtas savo identiteto problemų. Efektyviai pakeisti visą legioną prasidėjus sezonui bus nepaprastai sunku.