2018 11 16

Prakeiksmas namuose tęsiasi: „Žalgiris“ po pratęsimo krito prieš „Barcelona“

„Barcelona“ Kauno „Žalgirio“ arenoje po pratęsimo ir atkaklios kovos nužygiavo iki penktos pergalės iš eilės Eurolygoje. Pilnutėlė arena šį sezoną savo numylėtinių pergalės dar nematė, tačiau kovingumo trūkumu „Žalgirio“ vyrų neapkaltinsi. Po galingo spurto ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai išplėšė pratęsimą, tačiau jame krito nuo buvusio komandos draugo rankos. Kevinas Pangosas pelnė 5 taškus iš eilės ir šventė pergalę 88:85 (23:18, 16:16, 21:16, 16:26, 12:9) su „Barcelona“.
Aaronas White'as
Aaronas White'as / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Nors įspūdingo pranašumo nesusikrovė pirmoje rungtynių dalyje sąlygas diktavo „Barcelona“. Katalonai pirmavo visas 20 minučių ir antrojo kėlinio viduryje pasiekė dviženklį pranašumą 30:20. Svarbiausias „Barcelona“ ginklas buvo tritaškiai. Jie pataikė net 8 iš 14-os. „Žalgiris“ – 3/9.

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Barcelona“ sugebėjo susigrąžinti dviženklį pranašumą ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 60:50.

Ketvirtajame kėlinyje ir vėl dominavo katalonai, bet per 5 minutes kauniečiai surengė įspūdingą spurtą 15:2 ir išplėšė pratęsimą 76:76. Tačiau jėgų papildomai kovai neužteko. Į Kauną sugrįžęs Kevinas Pangosas pratęsime pelnė 5 taškus iš eilės ir patraukė „Barcelona“ iki pergalės.

Kauno „Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausias su 21 tašku buvo karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Aaronas White'as, 19 taškų pridėjo Nate‘as Woltersas.

Brandonas Daviesas visiškai nesusitvarkė su savo tiesioginiu konkurentu Ante Tomičiumi, kuris pelnė 14 taškų.

Kyle‘as Kuricas „Barcelona“ komandai pataikė net 5 tritaškius ir buvo rezultatyviausias su 15 taškų.

„Barcelona“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją prieš „Žalgirį“ ir šventė jau penktą pergalę iš eilės šiame sezone.

Kauno „Žalgiris“ šį sezoną namų arenoje pergalės dar nešventė.

Su trimis pergalėmis ir keturiais pralaimėjimais Kauno klubas Eurolygoje rikiuojasi devintas. „Barcelona“ pakilo į šeštą vietą.

Kitą savaitę Kauno „Žalgiris“ Maskvoje susitiks su dar nepralaimėjusia CSKA ekipa.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 85:88

Dvitaškiai: 26/48 (54,2%) - 19/40 (47,5%)

Tritaškiai: 5/22 (22,7%) - 12/23 (52,2%)

Baudų metimai: 18/23 (78,3%) - 14/24 (58,3%)

Atkovoti kamuoliai: 33 - 31

Rezultatyvūs perdavimai: 21 - 19

Perimti kamuoliai: 7 - 4

Klaidos: 9 - 11

„Žalgiris“: A.White'as 21, N.Woltersas 19, B.Daviesas 12, T.Walkupas 9, E.Ulanovas 7, P.Jankūnas ir A.Milaknis po 5, A.Kavaliauskas 4, D.Waltonas 3.

„Barcelona“: K.Kuricas 15, A.Tomičius 14, T.Heurtelis ir J.Blazičius po 11, K.Pangosas 10.

Rungtynių eiga

Pratęsimas

45 min. „Barcelona“ išsiveržė iš Kauno sunkią pergalę 88:85.

44 min. A.White'as pelnė pirmuosius žalgiriečių taškus pratęsime – 80:86.

43 min. K.Pangosas pelnė 5 taškus iš eilės ir Šaras prašė pasitarimo – 76:83.

41 min. A.Tomičius pataikė baudos metimus – 76:78.

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Kaune

Vienos keisčiausių rungtynių, kokias teko matyti. Kai kurie sirgaliai likus penkioms minutėms jau skirstėsi iš „Žalgirio“ arenos. Atrodė, jau galima ramiai pakuotis daiktus ir keliauti namo. Tačiau „Žalgiris“ išlipo iš beviltiškų rungtynių ir jų vos nelaimėjo paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis. Žalgiriečiams iš dangaus nukrito dovana iškovoti pirmąją namų pergalę šį sezoną. Kad ir nepelnytai.

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 76:76

40 min. Po neįtikėtino žalgiriečių atkaklumo komandos žais pratęsimą.

39 min. Po spurto 11:0 žalgiriečiai priartėjo 72:74. N.Woltersas išlygino rezultatą 76:76.

38 min. B.Daviesas ir A.White'as pataikė baudos metimus. Niekas dar nebaigta – 69:74.

37 min. N.Woltersas buvo rezultatyviausias su 15 taškų, bet žalgiriečiai ir vėl neapsigynė. E.Ulanovas laikė intrigą – 65:74.

35 min. B.Daviesas šiose rungtynėse sunkiai rinkosi taškus, o C.Singletonas atsakė eiliniu katalonų tritaškiu – 59:72.

34 min. A.Milaknis pataikė tritaškį, bet kas iš to, jei tuo pačiu atsakė J.Blazičius – 57:67.

33 min. A.White'as tik priartino „Žalgirį“ ir katalonai kaipmat susigrąžino dviženklį pranašumą – 54:64.

31 min. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo E.Ulanovo taškais – 52:60.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 50:60

30 min. Trečio kėlinio pabaigoje „Barcelona“ susigrąžino dviženklį pranašumą.

28 min. K.Pangosas pataikė du baudos metimus – 50:55.

27 min. A.White'as įspūdingu dėjimu kaitino atmosferą – 50:53.

26 min. T.Heurtelis neleido žalgiriečiams persverti rungtynių rezultato – 47:51.

25 min. N.Woltersas ir A.Kavaliauskas sėkmingai užbaigė dvi atakas iš eilės ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų, bet A.Tomičius ir vėl karaliavo po krepšiu. N.Woltersas palaikė intrigą – 47:49.

B.Daviesas šiandien per dažnai prašokinėją A.Tomičių. Šaras akivaizdžiai nepatenkintas pagrindinio centro gynyba prieš kroatą, kuris naudodamasis amerikiečio nesėkmingais bandymais užsiimti poziciją, renka per daug lengvų taškų. Po pusantros minutės trečiajame kėlinyje B.Daviesas sodinamas ant suolo.

23 min. K.Kuricas baudė jau penktuoju tritaškiu, bet nesnaudė ir E.Ulanovas, pataikęs iš toli – 41:45.

21 min. A.Tomičius kėlinį pradėjo lengvu dėjimu. N.Woltersas atsakė lengvais taškais iš po krepšio – 36:41.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Krepšinio rungtynėsė

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 34:39

"Barcelona" fenomenaliai baudžia „Žalgirį“ iš trijų taškų zonos. Net 24 iš 38 taškų per 19 pirmųjų minučių katalonai susirinko tolimais metimais (8/14). Kai kuriuos metimus sunku uždengti – Kyle'as Kuricas šaudo kaip patrakęs. Bet kiti gimė ir po grubių „Žalgirio“ klaidų gynyboje.

„How?! How?! How?!” – net susilenkęs klausia Šarūnas Jasikevičius, matydamas žalgiriečių veiksmus gynyboje. Ilgoji pertrauka „Žalgirio“ rūbinėje turėtų būti karšta.

Šiame blankių rungtynių fone Thomas Walkupas žaidžia kol kas naudingiausias savo rungtynes šį sezoną. Po 25 minučių taškų tylos dvejose rungtynėse iš eilės, „Žalgirio“ gynėjas jau pelnė 9 taškus ir surinko daugiausiai šį sezoną – 15 naudingumo balų.

20 min. A.White'as pataikė baudos metimus, bet K.Kuricas smeigė jau ketvirtą tritaškį. B.Daviesas pataikė du baudos metimus ir po pirmosios rungtynių dalies žalgiriečiai atsiliko penkiais taškais.

19 min. Po N.Wolterso perdavimo A.White'as užskrido ant varžovų krepšio – 30:35.

18 min. K.Kuricas po pertraukėlės pataikė jau trečią tritaškį šiose rungtynėse. N.Woltersas sumažino žalą – 28:33.

16 min. N.Woltersas ir T.Walkupas pataikė labai svarbius tritaškius ir svečių persvara sumenko iki keturių taškų – 26:30.

Šarūnas Jasikevičius nusiminęs vaikšto prie šoninės linijos. Treneris priekaištauja ir Pauliui Jankūnui, kuris nepatenkintas savo žaidimu purto galvą. Šaras liūdnu balsu kelia nuo suolo Daviesą ir Milaknį, bandydamas pakeisti žaidimo tėkmę. Bet kol kas ji neveda pirmosios pergalės namuose link.

15 min. V.Claveras ir toliau rinko katalonams taškus tritaškiais. Po J.Blazičiaus baudos metimo „Barcelona“ įgijo dviženklį pranašumą – 20:30.

13 min. Dvi minutes nei viena komanda nepelnė taškų. J.Blazičius nutraukė tylą tritaškiu. Šeimininkų sąskaitą antrajame kėlinyje atidarė P.Jankūnas – 20:26.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pirmosios pergalės namie belaukiant: „Žalgiris“ – „Barcelona“

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Barcelona“ 18:23

10 min. Pirmas kėlinys baigėsi su T.Heurtelio tritaškiu. Katalonai per pirmąjį kėlinį pataikė keturis tolimus metimus, „Žalgiris“ – tik vieną.

9 min. K.Seraphinas nubaudė dėjimu, bet T.Walkupas atsakė dviem taikliais metimais iš eilės ir išprovokavo katalonų minutės pertraukėlę – 18:20.

„Žalgiris“ grįžta į rungtynes (14:18), bet Šaras įsiutęs dėl plano nesilaikymo. Prieš Singletono tritaškį net neiškeliama ranka, o dviem centrais žaidžiantis „Žalgiris“ nesustoja po krepšiu taip, kaip buvo suplanuota. Atrodo, strategas po mačo kalbės apie plano nevykdymo problemas.

7 min. Th.Walkupas pataikė baudos metimus, o D.Waltonas įsūdė reikalingą tritaškį – 14:18.

6 min. Po minutės pertraukėlės K.Kuricas smeigė antrą tritaškį ir pirmuosius taškus įsirašė K.Pangosas. „Barcelona“ tolsta. Šaras reaguoja minutės pertraukėlė – 9:18.

Keviną Pangosą prieš rungtynes simboliškai pasveikino Robertas Javtokas. Buvusiam žalgiriečiui atsistoję plojo 15 tūkstančių sirgalių. Gal paveiktas startinio jaudulio, kanadietis paleido pirmą savo tritaškį į tarpą tarp lanko ir lentos. Bet ranka nedreba kitiems „Barcelona“ žaidėjams. „Žalgiris“ kol kas nesusitvarko su Ante Tomičiaus centimetrais po krepšiu.

4 min. P.Jankūnas pataikė iš po krepšio su A.Tomičiaus pražanga – 9:13.

3 min. B.Daviesu galingu dėjimu sudrebino „Žalgirio“ areną. N.Woltersas įsirašė pirmuosius taškus po to, kai K.Kuricas smeigė tritaškį – 6:10.

2 min. Pirmuosius taškus žalgiriečiams pelnė B.Daviesas – 2:4.

„Neįtikėtina! Neįtikėtina!“ – susižavėjęs Lietuvos himnu ir rungtynių pristatymu „Žalgirio“ arenoje, neslėpė iš Ispanijos atvykęs žurnalistas. Prie šoninės linijos žavesio nedaug. Šaras nepatenkintas trypia savo kėdėje jau po pirmos „Barcelona“ atakos, o po pirmo saviškių išpuolio piktai kyla ant parketo.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Thomas Walkupas, Nate'as Woltersas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas.

„Barcelona“: Kevinas Pangosas, Chrisas Singletonas, Adamas Hanga, Kyle'as Kuricas, Ante Tomičius.

Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai
Steikų diena: kaip paruošti sultingą ir burnoje tirpstantį steiką?