2019 03 22

„Žalgiris“ tęsia fantastišką misiją Eurolygoje – Kaune sumindė „Daruššafaką“

Sausakimša „Žalgirio“ arena paskutines Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes Kaune palydėjo su trenksmu. Šarūnas Jasikevičius norėjo atiduoti duoklę ištikimiems sirgaliams ir tai padarė įspūdinga forma. Nuo antrojo kėlinio dominavęs „Žalgiris“ 94:67 (22:18, 27:12, 19:16, 26:21) nušlavė Eurolygos autsaiderę Stambulo „Daruššafaką“ ir iškovojo rekordinę ketvirtą pergalę iš eilės. Viltis patekti į atkrintamąsias – vis dar gyva.

Tai buvo antra didžiausia „Žalgirio“ pergalė šį sezoną Eurolygoje. Didesnį smūgį žalgiriečiai sudavė tik „Gran Canaria“ ekipai.

Š.Jasikevičių, matyt, išpylė šaltas prakaitas, kai rungtynių pradžioje Turkijos ekipa spurtavo 11:4, o žalgiriečiai nepataikė nei vieno metimo iš žaidimo. Laiku pertraukėlės paprašęs treneris greitai pabudino savo komandą ir laimėjo pirmąjį kėlinį 22:18.

Tikrasis lygių skirtumas išryškėjo antrajame kėlinyje, kai „Žalgiris“ spurtavo 13:0 ir po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 49:30.

Po pertraukos tęsėsi „Žalgirio“ šou – Brandono Davieso dėjimai ir gynėjų tritaškiai buvo atgaiva akims. Taip buvo pasiekta ir 25 taškų persvara 62:37. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas.

Brandonas Daviesas buvo rezultatyviausias su 13 taškų, bet didžiausią įspūdį paliko trys žalgiriečio dėjimai.

„Žalgiris“ pataikė 12 tritaškių iš 24. Keturis iš jų pataikė Artūras Milaknis.

Tryliktą pergalę iškovojęs Kauno klubas pakilo į dešimtą vietą Eurolygoje ir tęsia sudėtingą kovą dėl vietos atkrintamosiose.

Likusias dvejas reguliariojo sezono rungtynes „Žalgiris“ žais su Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiakos“.

Tik keturias pergales šį sezoną pasiekusi „Daruššafaka“ iš paskutinės vietos jau nebepakils.

„Žalgiris“: B.Daviesas 13, D.Thompsonas, N.Woltersas ir A.Milaknis po 12, M.Grigonis 11, R.Jokubaitis 9, A.White'as, A.Kavaliauskas ir E.Ulanovas po 6, Th.Walkupas 4, L.Westermannas 3.

„Daruššafaka“: J.Evansas 14, M.Baygulas 11.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Daruššafaka“ 94:67

Dvitaškiai: 21/37 (56,8%) – 27/37 (73%)

Tritaškiai: 12/24 (50%) – 2/17 (11,8%)

Baudų metimai: 16/22 (72,7%) – 7/10 (70%)

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Daruššafaka“ 94:67

37 min. R.Jokubaitis pataikė ir tritaškį! – 88:58.

35 min. R.Jokubaitis padidino persvarą iki 30 taškų. N.Woltersas pataikė pirmą tritaškį – 85:54.

33 min. Šansą gavo ir jaunimas. R.Jokubaitis pirmuosius taškus pelnė baudų metimais – 76:50.

32 min. Ir dar vienas Milo tritaškis – 74:48.

31 min. A.Milaknis pataikė jau devintą „Žalgirio“ tritaškį – 71:46.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Daruššafaka“ 68:46

30 min. Po D.Thompsono dėjimo baigėsi dar vienas geras kėlinys ir prieš ketvirtąjį „Žalgiris“ pirmavo 22 taškais.

28 min. „Daruššafaka“ buvo išlyginusi kėlinio rezultatą 13:13, bet N.Woltersas ir D.Thompsonas greitai didino skirtumą – 66:46.

26 min. Po įspūdingo B.Davieso dėjimo tritaškį pataikė ir E.Ulanovas – 62:37.

23 min. Po pertraukos A.White'as ir M.Grigonis pratęsė „Žalgirio“ tritaškių šou – 57:33.

Donatas Urbonas Donatas URBONAS, 24sek žurnalistas Kaune

15min fotografai Josvydas Elinskas ir Erikas Ovčarenko šiandien užfiksavo nuostabias akimirkas. Rekomenduoju atsidaryti 15min galerijas. Tie, kas neturi galimybės būti „Žalgirio“ arenoje, galės iš nuotraukų pamatyti tai, koks siautulingas penktadienis čia Kaune!

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Daruššafaka“ 49:30

20 min. D.Thompsonas ir Th.Walkupas idealiai užbaigė atakas ir po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo saugų 19 taškų pranašumą.

19 min. Savo tritaškį smeigė ir L.Westermannas – 45:28.

17 min. Pirmuosius taškus pelnė po traumos atsigaunantis A.Kavaliauskas – 42:22.

16 min. B.Davieso baudų metimai ir antras A.Milaknio tritaškis didino skirtumą iki 18 taškų – 40:22.

Artūras Milaknis ant atsarginių suolo patenkintas linksi galva. Atrodo, žalgirietis niuniuoja kartu su sirgaliais žinomas skanduotes. Nuo jų per rungtynių pauzę ūžia visa arena. Deonas Thompsonas taip pat žvalgosi iš susižavėjimo. Lukas Uleckas išspaudė šypseną. Trumpa pauzė žalgiriečiams leido mintimis kiek atsipūsti nuo mačo ritmo ir įsijausti į tribūnų dundesį. Pasakiška atmosfera!

15 min. B.Daviesas dėjimu viena ranka pratęsė spurtą iki 13:0, bet M.Ericas atidarė turkų sąskaitą antrajame kėlinyje – 35:20.

14 min. M.Grigonis jau pelnė 8 taškus, o „Daruššafaka“ šiame kėlinyje taškais dar nepasižymėjo. N.Woltersas didino žalgiriečių pranašumą – 32:18.

Šaras net pašoko po Nate'o Wolterso dvitaškio su pražanga! Retai pamatysi tokias trenerio emocijas. Gal strategas taip džiaugiasi skatindamas savo įžaidėją sugrįžti į ankstesnę formą. Po traumos amerikietis grįžo ant parketo kiek praradęs pasitikėjimą ir šiek tiek nepritampantis prie komandos. N.Woltersui dabar labai praverstų impulsą duodančios efektyvios rungtynės. Ypač, kai laukia toks reguliariojo sezono finišas Madride ir Pirėjuje.

13 min. Pirmuosius taškus pelnė ir N.Woltersas, kuri pataikė ir išprovokavo Ž.Peinerio pražangą. Šeimininkai įgijo dviženklę persvarą – 28:18.

11 min. Pirmą metimą iš žaidimo pataikė B.Daviesas – 24:18.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Daruššafaka“ 22:18

10 min. A.Milaknis pataikė jau trečią žalgiriečių tritaškį. Permainingas pirmasis kėlinys, kuris palankiai baigėsi šeimininkams. Po pirmojo kėlinio sukaupta 4 taškų persvara.

8 min. A.White'as pataikė iš po krepšio su varžovo pražanga – 19:15.

Šaras jau patenkintas spaudžia kumštį. Jis stebėtinai ramus po ankstyvo, bet taiklaus M.Grigonio tritaškio. Jau antras lietuvio taiklus metimas jo nesužavėjo taip, kaip už nugaros iš vietos šokinėjančių sirgalių ir komandos narių. Bet strategas labiausiai džiaugiasi komanda po gerų epizodų gynyboje. Tai gali būti ne tik apsiginta ataka, bet, pavyzdžiui, protinga pražanga.

7 min. M.Grigonis pataikė dar vieną tritaškį ir užvedė sirgalių jūrą – 16:11.

6 min. Šalto dušo lyg nebūta. D.Thompsonas dviem reidais po krepšiu persvėrė rezultatą – 13:11.

5 min. Šaras pabudino komandą. Th.Walkupas pataikė dvitaškį, o netrukus pirmąjį tritaškį smeigė M.Grigonis – 9:11.

Jau ketvirtąją minutę – Šaro žadintuvo signalas komandai. „Daruššafaka“ plėšo žalgiriečių gynybą kaip kebabo mėsą baudos aikštelėje. Ankstyvos trenerio rokiruotės nepadeda. Jeigu ne M.Ericas, tai gerai po žalgiriečių krepšiu jaučiasi kiti aštresni „Daruššafaka“ žaidėjai. Pirmuosius nurodymus per minutės pertraukėlę Š.Jasikevičius duoda atsistojęs, o prieš tai gerokai įniršęs išrašė pamokslus prie šoninės linijos. Daugiausiai kliuvo A.White'ui.

4 min. Stambulo ekipa spurtavo 11:4, o „Žalgiris“ vis dar nepelnė taškų iš žaidimo. Šaras nusprendė pasitarti.

3 min. Turkai rungtynes pradėjo 4:0, bet „Žalgiris“ išlygino rezultatą, kai baudų metimus realizavo E.Ulanovas ir B.Daviesas – 4:4.

Triukšmo lygis „Žalgirio“ arenoje šį sezoną dar nebuvo toks aukštas. Atmosfera kažkuo primena pernykštį ketvirtfinalį su „Olympiakos“. Kalbama, kad šioms rungtynėms padarytos 50 papildomų stovimų vietų. Andrius Žiurauskas per komandų pristatymą užkriokė su decibelų matuokliu rankose. Nuo triukšmo jame turėjau išsilieti ekranas. Kauniečiai tikisi, kad tai ne paskutinės Eurolygos namų rungtynės šį sezoną.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Leo Westermannas, Aaronas White'as, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas.

„Daruššafaka“: Muhammedas Baygulas, Stantonas Kiddas, Toney Douglas, Jeremy Evansas, Michaelas Ericas.