2018 05 20

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

Lietuvos sirgaliai Belgrado „Štark“ arenoje aistra uždegė tribūnas, o Kauno „Žalgiris“ – aikštę. Penkis kartus didesnį biudžetą turintis Maskvos CSKA klubas po tragiško trečiojo kėlinio surengė neįtikėtiną sugrįžimą, bet po dramos rungtynių pabaigoje krito po „Žalgirio“ kojomis 77:79 (19:22, 16:19, 13:28, 29:10). Pasakiškas Kauno „Žalgirio“ sezonas Europoje pabaigtas trečiąja vieta Eurolygoje.
Pergalės akimirkos
Pergalės akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Trečiojo kėlinio pabaigoje 24 taškų pranašumą turėjęs „Žalgiris“ vos jo neiššvaistė rungtynių pabaigoje. CSKA kaip Rusijos meška sugrįžo po žiemos miego ir buvo atkūrusi intrigą, kai Michailo Kulagino tritaškiai privertė prakaituoti žaliai baltų sirgalių delnus. Galiausiai pergalė neišslydo.

Pirmoje rungtynių dalyje vyko permainingas žaidimas. CSKA sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo 11:4, tačiau „Žalgiris“ greitai pavijo varžovus ir laimėjo pirmąjį kėlinį 22:19.

Antrojo kėlinio pabaigoje jau žalgiriečiai pirmavo 7 taškais 38:31, o pirmąją rungtynių dalį laimėjo 41:35.

Prie to daugiausia prisidėjo veržlus Vasilije Micičiaus žaidimas. Serbas per du kėlinius surinko 11 taškų. CSKA pirmoje rungtynių pusėje pataikė tik 5 baudas iš 13-os.

Po pertraukos, atrodo, CSKA nenorėjo sugrįžti į aikštę, nes žaidė tiesiog tragiškai ir privertė baisėtis trenerį Dimitrį Itoudį. „Žalgiris“ spurtavo net 17:2 ir triuškino Rusijos galiūną. Kauno ekipos pranašumas buvo išaugęs net iki 24 taškų. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pirmavo 69:48.

Likus žaisti dvi minutes, CSKA sumažino skirtumą 73:77. Rungtynių pabaigoje du tritaškius pataikęs M.Kulaginas vos nenubaudė „Žalgirio“.

Paulius Jankūnas ir Vasilije Micičius Kauno klubui pelnė po 15 taškų. 14 pridėjo Edgaras Ulanovas.

Tai buvo vos trečia „Žalgirio“ pergalė prieš CSKA istorijoje. Maskvos klubas yra laimėjęs net 18 kartų.

Už iškovotą trečiąją vietą Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ gaus 300 tūkst. eurų premiją, CSKA – 200 tūkst.

Iš Belgrado be pergalių į Maskvą sugrįžęs CSKA klubas neabejotinai sulauks daug kritikos, o treneris Dimitris Itoudis greičiausiai neteks posto. Priminsime, kad šį sezoną Rusijos klubas turėjo didžiausią Europoje – 36 mln. eurų biudžetą. Kauno „Žalgiris“ vertėsi su 8,5 mln.

Eurolygos finale susitiks Madrido „Real“ ir Stambulo „Fenerbahče“.

Rungtynių statistika: CSKA – Kauno „Žalgiris“ 77:79

Dvitaškiai: 14/37 (37,8%) – 25/43 (58,1%)

Tritaškiai: 12/29 (41,4%) – 5/11 (45,5%)

Baudų metimai: 13/24 (54,2%) – 14/21 (66,7%)

Atkovoti kamuoliai: 23 – 36

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 16

Perimti kamuoliai: 8 – 1

Klaidos: 9 – 19

CSKA: M.Kulaginas ir O.Hunteris po 14, C.Higginsas 12.

„Žalgiris“: P.Jankūnas ir V.Micičius po 15, E.Ulanovas 14, K.Pangosas ir A.Kavaliauskas po 9, A.Toupane'as 6, A.White'as 4, A.Milaknis 3, B.Daviesas ir B.Udrihas po 2.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: CSKA – Kauno „Žalgiris“ 77:79

40 min. M.Kulaginas tritaškiu buvo sumažinęs skirtumą iki dviejų taškų, tačiau „Žalgiris“ išsigelbėjo.

39 min. V.Fridzonas ir M.Kulaginas sumažino skirtumą 70:77. M.Kulaginas smeigė tritaškį – 73:77.

38 min. CSKA sumažino skirtumą iki 12 taškų – 65:77.

37 min. O.Hunteris buvo rezultatyviausias CSKA ekipoje su 14 taškų. Pirmuosius taškus pelnė V.Fridzonas – 63:77.

35 min. O.Hunteris sumažino skirtumą iki 15 taškų. K.Pangosas pataikė labai svarbų tritaškį – 59:77.

34 min. S.Rodriguezas smeigė tritaškį – 57:74.

33 min. P.Jankūnas didino savo sąskaitą iki 15 taškų – 54:74.

32 min. V.Ruddas gaivino mirštantį CSKA puolimą ir pataikė tritaškį. Šaras paprašė pasitarimo – 54:71.

Trečiasis kėlinys: CSKA – Kauno „Žalgiris“ 48:69

30 min. A.Toupane'as keistą kėlinį baigė metimu iš toli, bet užmynė ant linijos. Prieš ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai turėjo net 21 taško pranašumą.

28 min. CSKA sirgaliai jau liejo ašaras. Atrodo, krepšininkams pergalė visai nerūpėjo. Žalgiriečiai visiškai dominavo aikštėje, o K.Hinesas nušlavė V.Micičių ir užsidirbo nesportinę pražangą – 41:63.

26 min. K.Pangosas didino skirtumą iki 21 taško. Tragiška CSKA gynyba – 37:58.

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Belgrade

Dimitris Itoudis tik stabtelėjo, suraukė nosį ir, atrodo, žavėdamasis tuo pačiu „Žalgirio“ fenomenaliu žaidimu nudelbė akis į švieslentę. „Žalgiris“ šiandien dominuoja Belgrade ir aikštėje, ir už jos ribų.

24 min. P.Jankūnas išmaudė CSKA gynėjus, o E.Ulanovas laisvas iš krašto smeigė tritaškį. Neapsikentęs D.Itoudis prašė pertraukėlės – 37:54.

23 min. B.Daviesas pasileido link CSKA krepšio ir pelnė lengvus taškus. CSKA taškų tylą nutraukė O.Hunterio baudos metimai – 37:49.

22 min. Po P.Jankūno metimo iš po krepšio ir A.Toupane'o reido kauniečiai įgijo rekordinę, 12 taškų persvarą – 35:47.

„Žalgiris“ šiandien atrodo gerai, bet antroji pusė turėtų būti sunkesnė. CSKA pataikė tik 12 metimų iš 32 iš žaidimo (37,5 proc.) ir prametė net 7 baudas iš 13. Rusai turi didžiulį rezervą. Kita vertus, klausimas, kiek jį pavyks išnaudoti žaidžiant dėl bronzos. Svarbiausia, kad „Žalgiris“ žaidžia taip, kaip moka. Tik, deja, vėl klysta per dažnai (10 kartų). Tačiau su tokiu žaidimu jau galima tikėtis pergalės prieš CSKA.

Antrasis kėlinys: CSKA – Kauno „Žalgiris“ 35:41

20 min. A.Milaknis pagaliau pataikė tritaškį. Kėlinio pabaigoje M.Kulaginas pataikė metimą iš pusės aikštės, bet prieš tai sužingsniavo ir teisėjai taškų neįskaitė.

19 min. O.Hunterio dėjimas sudrebino „Žalgirio“ krepšį – 35:38.

18 min. E.Ulanovas pataikė du metimus iš eilės ir žalgiriečiai jau turėjo 7 taškų pranašumą. O.Hunteris pataikė vieną baudos metimą – 32:38.

Vasilije Micičius rodo charakterį. Po tokio bloko, kokį jis gavo po CSKA krepšiu, beliktų tik susipakuoti aprangą į krepšį ir važiuoti namo į viešbutį. Bet serbas toje pačioje atakoje pasiėmė kamuolį į rankas ir paleido taiklų tritaškį. Serbo sąskaitoje jau 11 taškų, o dar geriau atrodo jo kamuolio spaudimas ir greitas pasileidimas į ataką bei žaidimo kontroliavimas.

16 min. V.Micičius smeigė tritaškį, o E.Ulanovas pirmuosius taškus. Pasitarimo prireikė D.Itoudžiui – 29:34.

15 min. C.Higginsas pataikė jau trečią tritaškį, o P.Jankūnas prasižengė puolime – 29:29.

14 min. S.Rodriguezas išlygino rezultatą ir nepatenkintas Šaras prašė pasitarimo. Po jo P.Jankūnas pataikė pirmąjį Kauno ekipos tritaškį – 26:29.

13 min. A.White'as atliko įspūdingą dėjimą. Lietuviai Belgrade ošia – 24:26.

12 min. K.Hinesas antruoju bandymu pataikė iš po krepšio. V.Micičius atliko įspūdingą reidą iki CSKA krepšio ir pataikė iš po krepšio. N.De Colo atsakė tritaškiu – 24:24.

„Žalgiris“ antrose finalo ketverto rungtynėse iš eilės pirmajame kėlinyje nepataikė nė vieno tritaškio. Tačiau žalgiriečių puolimas šįkart visai kitoks nei su „Fenerbahče“. Į akis labiausiai krenta aukštaūgių kamuolio skirstymas, kaip gražiai jie vienas kitam po krepšiu įmeta perdavimą. Prie to daug prisidėjo smagiai kamuolį užsukęs Beno Udrihas. Kitaip nei penktadienį, šiandien „Žalgiris“ žaidžia simpatišką krepšinį.

Pirmasis kėlinys: CSKA – Kauno „Žalgiris“ 19:22

10 min. A.Kavaliauskas išvedė žalgiriečius į priekį, o netrukus efektyviai sužaidė su A.White'u ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo trimis taškais.

9 min. D.Kulaginas smeigė dar vieną CSKA tritaškį. A.White'as pataikė po puikaus V.Micičiaus perdavimo – 19:18.

8 min. B.Udrihas lygino rezultatą – 16:16.

7 min. V.Chriapa smeigė tritaškį. A.Kavaliauskas atsakė dvitaškiu. K.Hinesas pataikė vieną baudos metimą – 16:14.

6 min. V.Micičius baudos metimais persvėrė rezultatą. K.Hinesas išlygino rezultatą – 12:12.

5 min. V.Micičiaus dėjimas ir P.Jankūno prasiveržimas didino žalgiriečių spurtą iki 6:0 – 11:10.

„Žalgiris“ turėjo puikų užnugarį dar pusfinalyje, kur žalia spalva ir lietuviškos skanduotės nepaskendo „Fenerbahče“ sirgalių jūroje. Tačiau kovoje dėl trečiosios vietos žaliai balti dabar tiesiog dominuoja. Lietuviai pradėjo linksmintis tribūnose dar likus 30-40 minučių iki susitikimo pradžios. „Žalgirio“ gerbėjai sužavėjo aplinkinius. Daug „Fenerbahče“ gerbėjų net prisijungė prie naujos garsiosios vikingų skanduotės „ŽAL – GI – RIS“. Dar didesnę emocijų audrą tribūnose sukėlė Dalios Grybauskaitės vizitas. Prezidentė išskėstomis rankomis priėjo prieš mačą pasidžiaugti su saviškiais.

4 min. Savo sąskaitas atidarė O.Hunteris ir S.Rodriguezas. V.Micičius sumažino skirtumą baudos metimais – 11:6.

3 min. P.Jankūnas pataikė sunkų metimą iš po krepšio. C.Higginsas privertė tolimo metimo metu prasižengti E.Ulanovą, tačiau CSKA krepšininkas pataikė tik vieną baudą – 7:4.

2 min. Pirmuosius rungtynių taškus pelnė K.Pangosas. C.Higginsas atsakė dviem tritaškiais iš eilės – 6:2.

Startiniai penketai

CSKA: Nikita Kurbanovas, Sergio Rodriguezas, Cory Higginsas, Semenas Antonovas, Othello Hunteris.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas, Brandonas Daviesas, Axelis Toupane'as, Edgaras Ulanovas.