2014 02 21 /23:49

Lengviau nebūna: „Real“ – „Žalgiris“ 108:72

Kauno „Žalgirio“ ekipos (1/6) krepšininkai Eurolygos turnyro F grupėje penktadienį Madride patyrė gėdingą pralaimėjimą, solidžiai nusileidę „Real“ (6/1) ekipai. Šeimininkai nebuvo svetingi su LKL čempionais ir darė, ką tik panorėjo. 92 taškus jau per 30 minučių įmetę „Real“ surengė įspūdingą šou su fejerverkais - prieš savaitgalį sutriuškino „Žalgirį“ 108:72 (34:21, 26:16, 32:13, 16:22).
Paulius Jankūnas ir Rudy Fernandezas
Paulius Jankūnas ir Rudy Fernandezas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jei tik būtų panorėję, Madrido krepšininkai 100 taškų galėjo turėti jau trečiajame ketvirtyje, tačiau Pablo Laso leido žaisti visiems. Į areną susirinkę žiūrovai išvydo įspūdingą šou, kupiną dėjimų į krepšį, gražių tritaškių ir puikaus komandinio žaidimo elementų. Bet tai penktadienį darė tik viena komanda – „Real“.

Ispanų statistika kiek suprastėjo ketvirtajame kėlinyje, kai nugalėtojas jau nebekėlė abejonių. Taškų per paskutines dešimt minučių „Real“ jau nebereikėjo – į priekį stūmė tik noras įmesti simbolinį šimtą.

Tai buvo antrasis 100-ukas „Top 16“ etape ne tik „Real“ klubui, bet ir visoje Eurolygoje. Vis dėlto, „Žalgiris“ bent jau netapo didžiausiu skirtumu ispanams nusileidusia komanda – reguliariajame sezone „Anadolu Efes“ buvo sutriuškintas 43-mis, o „Brose Baskets“ – 40 taškų.

Vis dėlto, tai yra vienas skaudžiausių pralaimėjimų „Žalgirio“ istorijoje.

„Real“ pataikė 59 proc. dvitaškių (25/42) ir 52 proc. tritaškių (12/23), kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 37:28, pagal rezultatyvius perdavimus – 25:19. „Žalgiris“ suklydo 16 kartų, o „Real“ – vos 6. Be to, „Žalgiris“ prasižengė 25, o „Real“ – vos 12 kartų, tad svečiai metė tik 2 baudų metimus.

Naudingumo balų statistikos geriau nė nerašyti, bet reikia – 151:60.

„Real“: R.Fernandezas (3/5 dvit., 4/8 trit.) 20, S.Llullas (5 atk. kam. 9 rez. perd.) 15, I.Bourousis 13, F.Reyesas ir S.Rodiguezas (9 rez. perd.) po 12, N.Mirotičius (3/5 trit.) 11.

„Žalgiris“: J.Dentmonas (6/11 dvit., 3/7 trit., 6 atk. akm., 4 rez. perd., 4 klaid.) 21, R.Javtokas (6/10 dvit., 1/1 trit.) 15, A.Milaknis 8, P.Jankūnas ir Š.Jasikevičius po 6, V.Čižauskas (1/1 dvit., 1/1 trit., 3 rez. perd.. 5 praž. per 11 min.) 5, M.Kupšas 4, V.Lipkevičius 3, M.Pocius (0/3 trit.) ir A.Gudaitis po 2, T.Dimša ir T.Klimavičius taškų neįmetė.

Kitose grupės rungtynėse Miuncheno „Bayern“ (3/4) namuose 82:79 (14:30, 26:20, 22:15, 20:14) įveikė Krasnodaro „Lokomotiv“ (3/4).

Pastariesiems Matas Kalnietis per 27 in. 46 sek. įmetė 8 taškus (3/5 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo ir kartą prasižengė.

Simas Jasaitis per 30 min. 11 sek. pasižymėjo 5 taškais (1/1 dvit., 1/4 trit.), atkovotu, perimtu ir parastu kamuoliu bei dviem pražangomis.

„Bayern“: M.Delaney (1/6 dvit., 2/4 trit., 10/10 baud.) 18, B.Tayloras (3/4 trit.) 14, H.Schaffartzikas, D.Thompsonas ir J.Bryantas (7 atk. kam.) po 12.

„Lokomotiv“: K.Simonas (2/8 trit., 6 atk. kam.) 19, R.Hendrixas (7/11 dvit., 12 atk. kam., 26 naud. bal,) 14, D.Brownas 11.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Saulius Štombergas

Ketvirtasis kėlinys: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 108:72 (34:21, 26:16, 32:13, 16:22)

9 min. Baigiantis kėliniui „Real“ jau visai sustojo, o po J.Dentmono tritaškio ir dviejų dvitaškių rezultatas tapo bent kiek padoresnis – 72:103.

7 min. „Real“ ekipoje į aikštę žengė venintelis dar nežaidęs Alberto Martinas.

6 min. Šeiminikai kiek sustojo, tačiau  šimtąjį tašką „Real“ įmetė likus žaisti 4 min. 55 sek., kai įspūdingai iš viršaus įkalė M.Slaughteris.

4 min. Tritaškį pataikė ir „Žalgiris“ – įmetė V.Čižauskas, o po to dukart iš eilės pataikė A.Milaknis – 61:99.

Trečiasis kėlinys: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 92:50 (34:21, 26:16, 32:13

10 min. S.Rodriguezas trečią ketvirtį užbaigė dviem tolimais šūviais ir „Real“ jau galėjo nebežaisti – 92:50.

8 min. Aikštėje jau buvo ir A.Gudaitis, V.Čižauskas bei A.Klimavičius, kurie žaidė po 2 min. ir niekuo nepasižymėjo. Kur kas geriau pasirodė „Real“ atsarginiai – D.Diezas įmetė 7 taškus 8 min., S.Mejri pelnė 5.

6 min. Kėliniui persiritus į antrąją pusę tritaškį jau patikė ir I.Bourousis, o rezultatas atrodė nepadorus – 46:81.

4 min. Madrido klubas po pertraukos į aikštę žengė kupinas naujų jėgų ir tiesiog bombardavo „Žalgirio“ krepšininkus. Svečiai neturėjo visiškai jokių priešnuodžių – 42:73.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergio Llullas

Antrasis kėlinys: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 60:37 (34:21, 26:16)

10 min. Persvarą susikrovę šeimininkai per daug nesidraskė – tiesiog žaidė savo krepšinį. „Žalgiris“ išprovokavo tris „Real“ pražangas per 3 minutes, tačiau nepasinaudojo ir tuo – ketvirtąją ispanai gavo tik paskutinę minutę.

Jau dešimt kartų suklydę žalgiriečiai neprilygo varžovams niekur – nespėdavo grįžti į gynybą ne tik po klaidų, bet ir tiesiog po pramestų metimų – 37:60.

6 min. Per kelias minutes „Real“ savo pranašumą atstatė, puikiai naudodamasi „Žalgirio“ klaidomis ir netaikliais metimais, o persvara tapo triuškinanti – 49:31.

4 min. Š.Jasikevičius įžengė aikštėn ir pataikė du tolimus metimus iš eilės – 29:38.

2 min. „Real“ pradėjo agresyviai ir iškart sumetė 4 taškus iš eilės, o kauniečiai toliau klydo. Pirmuosius taškus pelnė A.Milaknis – 23:38.

„Scanpix“ nuotr./Rudy Fernandezas ir Martynas Pocius

Pirmasis kėlinys: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 34:21

10 min. Klaidos buvo lyg peilis po kaklu. „Real“ surengė labai trumpą, tačiau rezultatyvią atkarpą 11:0 ir jų persvara jau buvo dviženklė (34:18), tačiau paskutinę ketvirčio sekundę situaciją ir nuotaiką kiek pataisė R.Javtoko tritaškis.

8 min. Pirmą „Žalgirio“ tolimą metimą įsūdė V.Lipkevičius, o netrukus dvitaškį pelnė ir J.Dentmonas – 17:21.

7 min. Sužaidus daugiau nei 6 min. po 4 taškus buvo įmetę J.Dentmonas, P.Jankūnas ir R.Javtokas, tačiau klaidos trukdė prilygti „Real“, kurie įmetė jau ir du tritaškius bei pirmavo 21:12.

5 min. Po trumpos atkarpos į priekį 7:6 išsiveržė „Real“, kai S.Llullas pataikė du taškus su pražanga. Kelio nesėkmingos „Žalgirio“ atakos pasibaigė greitais Madrido ekipos išpuoliais ir rezultatas jau buvo 11:6.

2 min. Svečiai pradėjo geriau – po kartą pataikė P.Jankūnas ir J.Dentmonas, o „Real“ keliskart prametė ir kauniečiai buvo priekyje 4:2.

„Žalgirio“ starto penketas – J.Dentmonas, M.Pocius, R.Javtokas, P.Jankūnas, V.Lipkevičius. „Real“ – I.Bourousis, N.Mirotičius, T.Dardenas, R.Fernandezas, S.Llullas.

Tai įdomu:

– „Real“ laimėjo 7 pastarąsias tarpusavio dvikovas su „Žalgiriu“. Šį sezoną pergalės buvo lengvos, tačiau praėjusį abukart kauniečius „Real“ įveikė 1 taško persvara

– J.Dentmonas šį sezoną bent vieną tritaškį įmetė visose rungtynėse ir pagal įmestus tritaškius (52) pirmauja Eurolygoje. Gynėjas per 16 mačų tik kartą nesurinko dviženklio taškų skaičiaus ir tai buvo mače su „Real“ Kaune

– J.Dentmonas yra įmetęs 14 pastarųjų baudų metimų Eurolygoje, o Šarūnas Jasikevičius – 23, iš kurių 13 pataikė šį sezoną

– P.Jankūnui trūksta 12-os atkovotų kamuolių, kad pasiektų 1000 atšokusių kamuolių ribą Eurolygoje. Kai tai padarys, „Žalgirio“ kapitonas taps tik 8-uoju tai padariusiu žaidėju istorijoje

– S.Rodriguezas pataikė bent vieną tolimą metimą 15-oje iš 16-os šio sezono mačų ir tai daro 52 proc. taiklumu

– „Žalgiris“ turi puikiai atsiminti tiek S.Rodriguezą, tiek N.Mirotičių. Gynėjo tritaškis praėjusį sezoną pasiuntė Kauno ekipą namo pralaimėjusią 74:75. Tuo tarpu N.Mirotičius Kaune įmetė 31 tašką (18/18 baudų – Eurolygos rekordas), sugriebė 11 kamuolių, surinko 37 naud. balus ir „Real“ laimėjo 105:104. Šį sezoną per du susitikimus jis irgi kauniečiams įsūdė 35 taškus.