2018 03 08

M.Kuzminsko ir A.Gudaičio dovana „Žalgiriui“ – netikėta „Olimpia“ pergalė

Eurolygos rungtynėse Rusijoje Milano „Olimpia“ po atkaklios kovos 86:77 (30:20, 19:19, 12:23, 25:15) nugalėjo „Chimki“ krepšininkus. Tai gera žinia Kauno „Žalgiriui“, kuriam į nugarą kvėpavo Rusijos ekipa.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Milano klubas dominavo pirmus du kėlinius ir prieš didžiąją pertrauką turėjo 10 taškų pranašumą – 49:39. Trečiąjį kėlinį „Chimki“ pradėjo spurtu 9:0 ir greitai ištirpdė „Olimpia“ pranašumą. Prieš ketvirtąjį kėlinį 62:61 jau pirmavo „Chimki“.

Ketvirtajame kėlinyje italai susikaupė ir išplėšė devintąją pergalę.

Prie jos rimtai prisidėjo Mindaugas Kuzminskas, kuris per 29 minutes pelnė 15 taškų (7/12 dvitašk., 0/2 tritašk., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, perėmė vieną kamuolį ir tris kartus suklydo.

Artūras Gudaitis per 21 minutę pelnė 8 taškus (4/6 dvitašk., 0/3 baud.), atkovojo 8 kamuolius, padarė dvi klaidas ir tris kartus prasižengė.

Už borto ir vėl liko Mantas Kalnietis, kuris nežaidė ketvirtose Eurolygos rungtynėse iš eilės.

31-erių įžaidėjas šį sezoną nėra registruojamas Italijos čempionato kovoms dėl legionierių limito. Nuo sausio 17-osios Eurolygoje jis iš viso rungtyniavo vos 19 minučių.

Tradiciškai siautėjęs „Chimki“ lyderis Aleksejus Švedas pelnė 24 taškus ir pagerino sezono tritaškių rekordą. Rusas tapo pirmuoju Eurolygos krepšininku per sezoną pataikiusiu 80 tolimų metimų.

Milano klubas su 9 pergalėmis liko keturioliktoje vietoje. „Chimki“ pergalės atveju būtų susilyginęs su Kauno „Žalgiriu“. Vienuoliktą pralaimėjimą patyręs Rusijos klubas nepakils iš šeštosios vietos.

„Chimki“: A.Švedas 24, J.Andersonas 14, C.Jenkinsas 11.

„Olimpia“: A.Goudelockas 26, M.Kuzminskas 15, C.Jerrellsas 14.

Kitose rungtynėse Stambule „Anadolu Efes“ 81:94 (21:20, 21:23, 20:24, 19:27) nusileido Tel Avivo „Maccabi“.

Sonny Weemsas buvo rezultatyviausias debiutinėse Eurolygos rungtynėse Stambulo klube. Buvęs žalgirietis pelnė 21 tašką.

Tryliktą pergalę iškovojęs Izraelio klubas sustiprino savo pozicijas aštuntoje vietoje. 19 pralaimėjimą patyręs Turkijos klubas jau prarado viltis patekti į kitą etapą.

„Anadolu Efes“: S.Weemsas 21, B.Dunstonas 16, T.Douglas 14, E.McCollumas 13.

„Maccabi“: P.Jacksonas 18, M.Rollas 16, A.Parakhouskis 14, D.Thomas 12.