2014 01 09 /2014 01 10

Mantas Kalnietis už ausų tempė „Lokomotiv“ ekipą, tačiau rusai neatsilaikė prieš „Maccabi“

Galingai pirmame Eurolygos etape atrodęs rusų Krasnodaro „Lokomotiv“ garvežys stringa antrame varžybų etape. Krasnodaro komanda, kuriai atstovauja Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis, jau patyrė antrąją nesėkmę Eurolygos „Top 16“ etapo F grupėje, svečiuose 75:85 (21:21, 17:24, 24:19, 13:21) nusileidusi Tel Avivo „Maccabi“ (2/0) krepšininkams.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš lemiamą kėlinį Rusijos ekipa atsiliko vos 2 taškais 62:64. Tačiau ketvirtojo kėlinio pradžia rusų ekipai buvo tragiška: žydai 4 minučių atkarpą laimėjo 12:2, susikrovė dviženklį pranašumą – 81:68 ir mačo baigtis tapo aiški. Tiesa, „Lokomotiv“ dar bandė gelbėtis tritaškiais, tačiau ir jie nekrito.

Simas Jasaitis per 29 minutes pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), sugriebė 7, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo pražangą, 4 sykius pažeidė taisykles ir surinko 8 naudingumo balus.

37 minutes ant parketo praleidęs Mantas Kalnietis sužaidė vienas geriausių savo rungtynių Eurolygoje – įmetė 18 taškų (5/6 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 3 pražangą, 3 sykius suklydo ir surinko 24 naudingumo balus.

Nors buvo skelbiama, jog vienas pagrindinių Tel Avivo „Maccabi“ ekipos aukštaūgių Sofoklis Schortsanitis patyrė traumą ir negalės savo komandai padėti apie dvi savaites, pasirodė, jog tai tik Tel Avivo klubo triukas arba klaidinga informacija.

„Maccabi“ vidurio puolėjas Sofoklis Schortsanitis turėjo praleisti šios savaitės dvikovą su Krasanodaro „Lokomotiv“ ir kitos savaitės mačą Kaune su „Žalgiriu“.

Tačiau 206 cm ūgio „centras“ rungtynėse su Rusijos ekipa ne tik išbėgo į aikštę, bet ir tapo pagrindiniu „Maccabi“ klubo pergalės kalviu.

S.Schortsanitis per 15 aikštėje praleistų minučių surinko 22 taškus.

Kitą savaitę, ketvirtadienį, žydų ekipa svečiuosis Kaune kur išmėgins jėgas su Kauno „Žalgiriu“.

„Maccabi“: S.Schortsanitis 22, Devinas Smithas 15 (9/11 dvit., 12 atk. kam.), Tyrese‘as Rice‘as 12.

„Lokomotiv“: M.Kalnietis 18, Richardas Hendrixas (9 atk. kam.) ir Marcusas Williamsas po 13.

Taip pat antrąją pergalę F grupėje iškovojo ir Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) komanda, savo aikštėje 71:65 (17:20, 17:22, 18:14, 19:9) įveikė Belgrado „Partizan“ (Serbija) penketuką.

16 taškų prie pergalės prisidėjo Johnas Bryantas, 15 – Deonas Thompsonas, 12 – Malcolmas Delaney.

Svečių gretose išsiskyrė Bogdanas Bogdanovičius (24 tšk.), Tarence'as Kinsey (20 tšk.) ir Joffrey Lauvergne (11 taškų).

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 2 0 155:131

2. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 2 0 175:159

3. Madrido „Real“ (Ispanija) 1 0 80:64

4. Maskvos CSKA (Rusija) 1 0 84:77

5. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 0 1 84:90

6. Kauno „Žalgiris“ 0 1 66:84

7. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 0 2 152:169

8. Belgrado „Partizan“ (Serbija) 0 2 129:151