Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 17d. 18:57

Marčiulionis, Pačėsas, Sirvydis – kaip krepšinio asmenybių sūnūs atrodė prieš Ballus

A.Marčiulionis (kairėje) viršuje, D.Sirvydis (kairėje viduryje), T.Pačėsas (kairėje apačioje)  seka tėvų pėdomis.
A.Marčiulionis (kairėje) viršuje, D.Sirvydis (kairėje viduryje), T.Pačėsas (kairėje apačioje) seka tėvų pėdomis.

Tai nebuvo pats linksmiausias vakaras jauniesiems krepšininkams ir jų tėvams. Tačiau pirmadienį Prienuose į Ballų realybės šou prožektorių šviesas patekusioje Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo komandoje auga įdomūs vaikiai, kurių laukia papildomas iššūkis – nueiti savo kelią, nesidairant į krepšinį žaidusius tėvus.

Marčiulionis atlieka puikų perdavimą Pačėsui, šis veržiasi ir atranda po krepšiu Sirvydį.

Tai vaizdai ne iš 1990–2000 m. laikų, o dabarties. Buvusių garsių krepšininkų atžalos aktyviai braunasi į profesionalų krepšinį.

Komercinėse rungtynėse pirmadienį Prienuose „Lietuvos ryto“ jaunimas buvo sutraiškytas Prienų-Birštono „Vytauto“ vyrų 93:130, bet tai buvo gera pamoka 15–17 metų vilniečiams, kurie sausio 19–21 dienomis Kaune žais Eurolygos jaunimo atrankos turnyre.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arvydas Gronskis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Arvydas Gronskis

„Antro Sabonio irgi daug kas laukė, o dabar matome, kad užaugo kitų krepšininkų sūnūs. Vis tik jų gyvenime krepšinis atsiranda nuo pat vaikystės, nenuostabu, kad dabar matome tiek buvusių žaidėjų vaikų“, – sakė Arvydas Gronskis, kurio vadovaujamoje „Lietuvos ryto“ jaunimo komandoje žaidžia kelių buvusių krepšininkų sūnūs.

Ko galime tikėtis iš talentingų jaunų vaikinų Eurolygos turnyre Kaune, o gal ir ateityje?

Deividas Sirvydis

17-metis 202 cm ūgio lengvasis puolėjas tvirčiausiai jautėsi tarp brolių Ballų ir kitų Prienų krepšininkų, surinkęs 19 taškų per 15 su puse žaidimo minučių. Jis tykštelėjo keturis tritaškius, veržėsi, kovojo dėl kamuolio ir buvo ryškus ekipos lyderis mače prieš vyresnius varžovus.

„Mes ir tikėjomės, kad jis bus vienas lyderių. Pastaruoju metu tikrai demonstruoja gerą sportinę formą NKL varžybose“, – apie D.Sirvydį sakė A.Gronskis.

Žaidimo stiliumi Artūrą Karnišovą ir Saulių Štombergą primenantis D.Sirvydis jau debiutavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ pagrindinėje komandoje ir viename LKL mačų pelnė 5 taškus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis

D.Sirvydis daugiau nuveikia NKL pirmenybėse, kur Vilniaus „Perlo“ komandai renka po 12,6 taško. Prisimenant, kad jam tik 17 metų, D.Sirvydis tikrai gali pralenkti savo tėvą Virginijų Sirvydį, kuris profesionaliai žaidė krepšinį penkiolika metų, o ilgiausiai – Vilniaus „Statybos“ ir „Sakalų“ komandose.

„Jis kiek aukštesnis už savo tėvą, bet irgi žaidžia 2–3 pozicijose, daugiau sukasi prie tritaškio linijos bei gerai veržiasi ir meta į krepšį, – apie D.Sirvydį sakė A.Gronskis. – Deivido pranašumas – kairė ranka, jis gerai mato aikštę ir yra tinkamo ūgio. Prie talento reikia daug darbo ir pastaruoju metu jis tikrai stengiasi.“

Augustas Marčiulionis

15-metis 186 cm ūgio gynėjas Augustas Marčiulionis yra dar jaunesnis už LaMelo Ballą ir dar nėra žaidęs nei RKL, nei NKL varžybose, nekalbant apie LKL.

Tačiau buvusio NBA krepšininko Šarūno Marčiulionio sūnus aikštėje prilipęs atkakliai gynėsi prieš L.Ballą, o puolime sykį įveikė amerikietį, prasiveržęs pro galinę liniją ir pelnęs dvitaškį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Augustas Marčiulionis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Augustas Marčiulionis

Rungtynėse su „Vytautu“ jis dažniau klydo (6), nei pelnė taškų (4), tačiau įsiminė keli išradingi A.Marčiulionio perdavimai žaidžiant du prieš du su aukštaūgiais.

Penkiolikmetis tikrai nėra ir, matyt, nebus toks stiprus, atletiškas ir staigus, kaip septynis sezonus NBA žaidęs jo tėvas, bet turi potencialo tapti klasikiniu įžaidėju, kuriam perdavimai yra svarbiau nei pelnyti taškai.

„Šarūnas yra aukštesnis, bet Augustas irgi turi vikrias rankas. Vykusiai jas naudoja ir nerdamas į tarpą, kai reikia gintis du prieš du – tada jis sklandžiai išlenda iš užtvaros. Nors mūsų komandoje yra dvejais metais jaunesnis, pagal savo amžių yra tvirtas, gali įmesti tritaškį. Labiausiai vertiname už tai, kad gerai skaito žaidimą, priima gerus sprendimus“, – sakė A.Gronskis.

Tomas Pačėsas

Buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas ir „Lietuvos ryto“ treneris Tomas Pačėsas pats Prienuose stebėjo rungtynes, kurios nebuvo vykusios jo sūnui.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Šeškus ir Tomas Pačėsas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Šeškus ir Tomas Pačėsas

17-metis labai stengėsi, bet tritaškis nesiekė lanko, kitą metimą blokavo Justas Sinica. Kita vertus, 3 taškus Prienuose pelnęs jaunasis T.Pačėsas nėra prisiderinęs prie „Lietuvos ryto“ jaunimo, nes sezoną leidžia Alytuje.

Tiesa, „Dzūkijos“ klube LKL pirmenybėse T.Pačėsas žaidė tik minutę. Pagal žaidimą 198 cm ūgio 80 kg puolėjas neprimena savo tėvo, kuris per karjerą Lietuvoje, Izraelyje, Rusijoje, Lenkijoje garsėjo kaip įžūlus įžaidėjas, mėgstantis ir mokantis atakuoti pats.

„Tomas buvo įžaidėjas ir žemesnio ūgio, o šis rungtyniauja lengvuoju puolėju, bet yra liaunesnis ir atsargesnis, – apie T.Pačėsą jaunesnįjį sakė A.Gronskis. – Bet pasižymi geru metimu ir tvirtu šuoliu dviem kojomis. Galbūt jam trūksta daugiau patirties.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Pačėsas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Pačėsas

219 cm ūgio milžinas, Kupiškio taškų mašina ir kiti

„Lietuvos ryto“ jaunimo komandoje yra ir daugiau įdomių žaidėjų, kurie ateityje gali praverti profesionalaus krepšinio duris.

Domantas Vilys dar prieš trejus metus siautėjo keturiolikmečių moksleivių varžybose, rinkdamas daugiau nei po 50 taškų Kupiškio komandai, kai juo domėjosi ne tik stipriausios Lietuvos krepšinio akademijos, bet ir Ispanijos klubai.

Nors pastaruosius metus traumos kliudė atsiskleisti 188 cm ūgio gynėjui, Prienuose D.Vilys blyksniu parodė savyje telpantį potencialą, kai išmaudė Tomą Dimšą žaisdamas vienas prieš vieną.

NKL varžybose 17-metis D.Vilys Vilniaus „Perlo“ ekipai renka po 5,9 taško.

„Kupiškyje jis galėjo sau leisti daryti ką nori, bet jam reikėtų išmokti greičiau skaityti žaidimą, – vertino A.Gronskis. – Aišku, dažnai galvoji, kad jei ten metė po 50 taškų, tai dabar mes ir po 30. Taip nėra, bet jis dirba 120 procentų ir yra sužaidęs gerų rungtynių NKL pirmenybėse. Šis Eurolygos jaunimo turnyras jam mūsų komandoje bus trečiasis, tad Domantas turėtų būti vienas iš lyderių.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ballų išbandymas: „Prienai“ – „Lietuvos rytas – 2“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ballų išbandymas: „Prienai“ – „Lietuvos rytas – 2“

Marekas Blaževičius žaidė tik 7 minutes Prienuose ir pelnė 7 taškus. Šešiolikmetis 207 cm ūgio vidurio puolėjas NKL varžybose renka po 6,2 taško ir bus pagrindinė „Lietuvos ryto“ jaunimo ekipos jėga po krepšiu. „Jis moka įveikti varžovą žaisdamas nugara į krepšį, turi gerą metimą iš vidutinio nuotolio. Bet jam reikia greičio ir atletiškumo, Marekas dar mažai patyręs vyriško krepšinio, o vaikų amžiuje išnaudoti fizines savybes yra daug lengviau“, – kalbėjo A.Gronskis.

„Lietuvos ryto“ jaunimo komandoje žaidžia ir buvusio krepšinio funkcionieriaus Liudo Rimkaus, prisidėjusio prie LKL ir Šiaurės Europos krepšinio lygos (NEBL) kūrimo, sūnus Pijus. Atakuojančio gynėjo pozicijoje žaidžiantis krepšininkas, stebint rungtynes savo tėvui, pelnė 5 taškus Prienuose.

Buvusio plaukiko Vytauto Mokšecko sūnus Gediminas Mokšeckas gali žaisti keliose pozicijose ir yra laimėjęs „Sprite“ vienas prieš vieną krepšinio turnyrą.

Yra dar ir Tomas Paukštė – 219 ūgio milžinas, dėl ligos praleidęs rungtynes Prienuose, bet žaisiantis „Lietuvos ryto“ jaunimo komandoje per Eurolygos varžybas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jonas Paukštė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jonas Paukštė

„Iki šiol jam buvo sudėtinga, nes raumenys ir kūnas nespėjo augti, tačiau šį sezoną Jonas labai stipriai paėjo į priekį, sutvirtėjo ir subrendo. Nors yra aukštas, neblogai juda aikštėje, o NKL varžybose jau vieną kitą „stogą išrašo“, – apie po 3,6 taško NKL pirmenybėse renkantį 17-metį vidurio puolėją sakė treneris. – Ir metimas iš vidutinio nuotolio yra neprastas. Bet reikia prisiminti, kad jam tai pirmieji rimti metai sporte.“

Dabar pereinamasis laikotarpis, kai aiškėja, ar jie gali iš vaikų pereiti į vyrų krepšinį.

Daug įdomių vaikių surinkta „Lietuvos ryto“ komandoje, bet nuspėti, ką jie nuveiks Eurolygos jaunimo turnyre, yra sunku, o nubrėžti projekciją profesionaliame krepšinyje yra dar sudėtingiau.

2012 metais „Lietuvos ryto“ jaunimo komanda, tada dar vadovaujama Dariaus Maskoliūno, triumfavo ne tik atrankos, bet ir pagrindiniame Eurolygos jaunimo turnyre Stambule, bet auksiniai vaikinai vis ieško sau vietos vyrų krepšinyje.

Tų laikų ekipos lyderiai Edvinas Šeškus, Augustas Jankaitis, Jokūbas Gintvainis, Denisas Krestininas dar nieko nėra laimėję.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edvinas Šeškus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edvinas Šeškus

„Kasmet yra pliusų ar minusų, – sakė A.Gronskis. – Dabar pereinamasis laikotarpis, kai aiškėja, ar jie gali iš vaikų pereiti į vyrų krepšinį.“

Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

V.Putinas pergale gali laikyti vien patį susitikimą su D.Trumpu: kodėl?

Sportas

Prancūzų šėlionės – šampane išmaudytas treneris ir vienintelis prezidento žodis

Verslas

Šaltas Lietuvai dušas: Lenkija ir kitos šalys pinga, mūsų įmonėms bus sunkiau

Sportas

Rusų netaktas ir juokino, ir siutino – skėtį skyrė tik Vladimirui Putinui

Aktualu

„Mercedes“ nesuvaldęs panevėžietis išvertė tvorą ir užstrigo tarp namo ir medžio

Gazas

Benediktas Vanagas pasidalijo avarijos „Rally Estonia“ vaizdo įrašu

Sportas

Finale paskirtas baudinys sukėlė diskusijų audrą – kroatai kaltino teisėją

Vardai

„Mis Visata“ konkurse dalyvausianti transseksualė: „Pakeisti lytį – tas pats, kas pakoreguoti nosį“

Pasaulis kišenėje

Pasaulį su dviračiais naršantys turistai Lietuvoje apsistoja Vilkaviškio rajone

Sportas

Prancūzijos triumfas – įvarčių lietuje nukovė Kroatiją ir tapo pasaulio čempione

Sportas

„Pussy Riot“ išbėgo į aikštelę per FIFA 2018 finalą

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. liepos 09 d.-15 d.)

Gyvenimas

Dizainerė V.Jakučinskaitė: bateliai nuotakai – didesnis iššūkis, nei atrodo

Vardai

Tarp pasaulio futbolo čempionato sirgalių – ir elegantiška pirmoji Prancūzijos pora

Sportas

Vienas jauniausių trenerių šalyje N.Akmanavičius: „Vaikams esu draugas – ne dėdė“

Kultūra

„Už Kremliaus sienų“: Markas Galeotti neria į Rusijos vagių pasaulį – Kremlinterną

Vardai

„Patrulio“ A.Radzevičiaus sūnaus gimtadienyje – duoklė futbolui: „Išvydęs tortą susigraudino“

Aktualu

Gašlios žinutės Didžiosios Britanijos ministrui kainavo postą

Gyvenimas

Buvusios mokytojos Aušros išpažintis: „Įtampą malšinau alkoholiu, kurį maišydavau su vaistais“

Aktualu

Nelsono Mandelos gyvenimas: pagrindinės datos

Naujienos

Aktualu

V.Putinas pergale gali laikyti vien patį susitikimą su D.Trumpu: kodėl?

Sportas

Prancūzų šėlionės – šampane išmaudytas treneris ir vienintelis prezidento žodis

Verslas

Šaltas Lietuvai dušas: Lenkija ir kitos šalys pinga, mūsų įmonėms bus sunkiau

Sportas

Rusų netaktas ir juokino, ir siutino – skėtį skyrė tik Vladimirui Putinui

Aktualu

„Mercedes“ nesuvaldęs panevėžietis išvertė tvorą ir užstrigo tarp namo ir medžio

24sek

Aaronas White‘as lieka Kauno „Žalgiryje“

Gazas

Benediktas Vanagas pasidalijo avarijos „Rally Estonia“ vaizdo įrašu

Sportas

Finale paskirtas baudinys sukėlė diskusijų audrą – kroatai kaltino teisėją

Vardai

„Mis Visata“ konkurse dalyvausianti transseksualė: „Pakeisti lytį – tas pats, kas pakoreguoti nosį“

Pasaulis kišenėje

Pasaulį su dviračiais naršantys turistai Lietuvoje apsistoja Vilkaviškio rajone

Deuce

Trimetis Novako Džokovičiaus sūnus ištirpdė tėtį ir Vimbldono publiką

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. liepos 09 d.-15 d.)

Sportas

„Pussy Riot“ išbėgo į aikštelę per FIFA 2018 finalą

Gyvenimas

Dizainerė V.Jakučinskaitė: bateliai nuotakai – didesnis iššūkis, nei atrodo

Sportas

Prancūzijos triumfas – įvarčių lietuje nukovė Kroatiją ir tapo pasaulio čempione

Kultūra

„Už Kremliaus sienų“: Markas Galeotti neria į Rusijos vagių pasaulį – Kremlinterną

Vardai

„Patrulio“ A.Radzevičiaus sūnaus gimtadienyje – duoklė futbolui: „Išvydęs tortą susigraudino“

Sportas

Vienas jauniausių trenerių šalyje N.Akmanavičius: „Vaikams esu draugas – ne dėdė“

Vardai

Tarp pasaulio futbolo čempionato sirgalių – ir elegantiška pirmoji Prancūzijos pora

Aktualu

Gašlios žinutės Didžiosios Britanijos ministrui kainavo postą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 24sek