2011 11 10 /22:22

„Žalgiris“ palaužė Vokietijos čempionus ir nutraukė pergalių badą Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ ropščiasi iš nesėkmių liūno, įtraukusio komandą sezono starte. Nervingame mače ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai 81:70 (28:21, 18:22, 14:10, 21:17) palaužė Vokietijos čempionę Bambergo „Brose Baskets“ ir iškovojo pirmąją pergalę šio sezono Eurolygoje.
Sonny Weemsas vėl tempė komandą į priekį. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pergalė atgaivino „Žalgirio“ viltis patekti į „Top 16“ etapą. B grupėje Lietuvos čempionai dabar dalinasi 4-5 vietas kartu su „Brose Baskets“. Abi ekipos per keturis žaistus mačus laimėjo po kartą.

Papildyti pergalių sąskaitą „Žalgiris“ galės jau kitą savaitę, kai trečiadienį išvykoje žais su grupės autsaidere „Zagreb“ ekipa. Eurolygoje debiutuojantys Kroatijos čempionai kol kas pralaimėjo visus mačus vidutiniu 26,5 taško skirtumu.

Keitimų karusėlė

Į rungtynių startą „Žalgiris“ pavėlavo. Šeimininkai strigo puolime, o gynyboje – snaudė (4:11). Aleksandras Trifunovičius vėl užkūrė gausiai kritikuojamą keitimų karuselę, tačiau, bent iš pradžių, ji pasiteisino.

Tik nuo suolo pakilęs Marko Popovičius pataikė tritaškį ir pratęsė įspūdingą seriją – bent vieną tolimą metimą Eurolygoje kroatas pataiko jau 26-iose rungtynėse iš eilės. Pirmajame kėlinyje aikštelėje netikėtai pasirodė ir jaunasis Vytenis Lipkevičius, kuriam tai buvo debiutas ne tik Eurolygoje, bet ir „Žalgiryje“. 9 minutes žaidęs 22-ejų gynėjas taškų nepelnė, tačiau vaizdo negadino.

Vien pirmajame kėlinyje šeimininkų ekipoje pasirodė 10 krepšininkų, o per visas rungtynes – visi 12-a. Netrūko ir keistų sprendimų – DeJuanas Collinsas mačą pradėjo starto penkete, tačiau sužaidė 4 minutes ir aikštelėje daugiau nebepasirodė.

S.Weemso šou

„Žalgirio“ komandą pažadino Sonny Weemsas. Iš NBA į Europą šiemet persikėlęs amerikietis taškus rinko neužsikirsdamas (37:29). Puolėjas žaidė ne tik efektyviai, bet ir efektingai – triuškinantis dėjimas, tolimas taiklus metimas nuo aikštės vidurio su antrojo kėlinio sirena.

„Žalgiris“ atrodė padėties šeimininkas, tačiau skuboti sprendimai, rizikingi perdavimai ir klaidos neleido užsitikrinti ramaus gyvenimo. Nors ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (63:53), netrukus ją iššvaistė (64:62).

Atrodė, kad „Žalgiris“ vėl užlips ant to paties grėblio, kaip ir prieš savaitę Malagoje, tačiau šeimininkus išgelbėjo rezultatyvios atakos. „Brose Baskets“ desperatiškai dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tai tik padidino skirtumą tarp komandų.

Statistika

„Žalgirio“ krepšininkai vėl šaudė pro šalį nuo baudų metimo linijos (64 proc.), padarė daugiau klaidų (15 prieš 12), bet laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 29).

„Žalgiris“: S.Weemsas 22, M.Popovičius 13, M.Rakovičius 12 (6 atk. kam.), T.Lawsonas ir M.Kalnietis (5 rez. perd.) 8, P.Jankūnas ir R.Javtokas po 6, T.Delininkaitis 4, T.Klimavičius 2.

„Brose Baskets“: P.Šuputas 19, M.Slaughteris 11 (8 atk. kam.), J.Jenkinsas 10.