2018 01 11

Milanas vėl dugne: M.Kalniečio pasiekimas ir M.Kuzminsko tritaškiai negelbėjo

Milano „Olimpia“ ekipa su trimis lietuviais mados dizainerio Giorgio Armani akivaizdoje patyrė skaudų pralaimėjimą Eurolygoje. Italijos klubas namuose 81:107 (15:23, 21:27, 25:27, 20:30) nusileido Maskvos CSKA ekipai ir sugrįžo į paskutinę turnyro vietą.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“/AP nuotr.

107 taškus praleidęs Milano klubas sužaidė prasčiausią mačą šio sezono Eurolygoje.

Startiniame penkete žaidęs Mindaugas Kuzminskas jau rungtynių pradžioje sulaukė galingo Othello Hunterio bloko, po kurio atsidūrė ant parketo.

Pirmojo kėlinio pabaigoje susiklostė unikali situacija – vienu metu Milano ekipoje žaidė visi trys lietuviai ir latvis Dairis Bertanis. Tiesa, tai sėkmės neatnešė. M.Kuzminskas norėjo perduoti kamuolį M.Kalniečiui, kai CSKA sudvigubino gynybą prieš lietuvį ir šis prarado kamuolį. Po pirmojo kėlinio „Olimpia“ atsiliko 15:23.

Antrąjį kėlinį M.Kuzminskas praleido ant suolo ir sugrįžęs trečiajame smeigė du tritaškius. Tačiau kėlinio pabaigoje gavo ketvirtąją pražangą ir sėdo ant suolo iki rungtynių pabaigos.

Iš viso per 18 minučių jis pelnė 6 taškus (0/3 dvitašk., 2/3 tritašk.), atliko rezultatyvų perdavimą, du kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Mantas Kalnietis jau pirmajame kėlinyje įsirašė svarbų įrašą Eurolygos istorijoje. Lietuvis atliko 500-ąjį rezultatyvų perdavimą.

Iš viso įžaidėjas per 19 minučių pelnė 6 taškus (2/2 dvitašk., 0/3 tritašk., 2/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį ir tris kartus suklydo.

Po ligos sugrįžęs Artūras Gudaitis antrajame kėlinyje pasižymėjo galingu dėjimu. Iš viso lietuvis per 12 minučių pelnė 5 taškus (1/2 dvitašk., 3/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius ir 3 kartus prasižengė.

Tai buvo jau aštuntas Milano ekipos pralaimėjimas per devynerias rungtynes. Po trylikto pralaimėjimo šiame sezone „Olimpia“ ir vėl nusirito į paskutinę Eurolygos vietą.

Tryliktą pergalę pasiekusi CSKA yra vienvaldė Eurolygos lyderė.

„Olimpia“: K.Tarczewskis 17, D.Bertanis 15, A.M'Baye 13.

CSKA: N.De Colo 24, S.Rodriguezas ir W.Clyburnas po 15, C.Higginsas 13, N.Kurbanovas 12.

Kitose rungtynėse Stambulo „Fenerbahče“ 80:67 (18:7, 15:20, 18:23, 29:17) nugalėjo „Valencia“ ekipą.

Vienuoliktą pergalę iškovojusi Turkijos ekipa užima ketvirtąją vietą. „Valencia“ rikiuojasi keturiolikta.

„Valencia“: A.Abalde 11, T.Pleissas 10.

„Fenerbahče“: M.Guduričius 15, L.Datome 14, J.Thompsonas 13, K.Sloukas 11, A.Duverioglu 10.