2011 11 30

Milošo Teodosičiaus dovana „Žalgiriui“ – CSKA paskutinę sekundę palaužė „Brose Baskets“ (rezultatai)

Milošas Teodosičius su sirena pataikė tritaškį ir ištraukė Maskvos CSKA iš pragaro Bamberge. Nė karto Eurolygoje dar nepralaimėję Jono Kazlausko auklėtiniai turėjo gerokai paplušėti, kad palaužtų namuose žaidusią Vokietijos čempionę „Brose Baskets“ ekipą – 81:78.
Komandos draugai sveikina M.Teodosičių.
Komandos draugai sveikina M.Teodosičių. / cskabasket.com nuotr.

Atkakli kova Bamberge, kur šį sezoną krito (79:76) ir Eurolygos čempionė Atėnų „Panathinaikos“, vyko visas 40 minučių. Nors ryškia mačo favorite buvo laikoma CSKA, beveik 7 tūkst. sirgalių aktyviai palaikoma „Brose Baskets“ ekipa nesitraukė nė per žingsnį.

Likus žaisti minutę šeimininkai dar pirmavo (78:77), bet vieną baudos metimą iš dviejų pataikęs Nenadas Krstičius išlygino rezultatą (78:78).

„Brose Baskets“ laikė kamuolį savo rankose ir turėjo galimybę Bamberge sukurti dar vieną sensaciją, tačiau verždamasis link krepšio Brianas Roberstas pametė kamuolį. Per likusias 6 sek. CSKA dar spėjo nubėgti į puolimą, o M.Teodosičius paleido tritaškį, kuris su finaline sirena perskrodė krepšio tinklelį.

J.Kazlausko auklėtiniai išsigelbėjo – 81:78. Kartu jie padarė paslaugą ir Kauno „Žalgiriui“, nes, „Brose Baskets“ pergalės atveju, Lietuvos čempionų galimybės prasimušti į Eurolygos „Top 16“ būtų stipriai susvyravusios.

Darjušas Lavrinovičius CSKA ekipai vėl negalėjo padėti dėl nugaros skausmų, o Ramūnas Šiškauskas per 31 minutę pelnė 5 taškus (dvitaškiai 2/5, tritaškiai 0/1, baudos 1/1) taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

„Brose Baskets“: M.Slaughteras 21 (dvitaškiai 9/13), A.Tuckeris 11, A.Gavelas 10, P.Suputas ir C.Jacobsenas (tritaškiai 1/6) – po 9.

CSKA: N.Krističius 20 (baudos 8/11), V.Chriapa 19 (tritaškiai 5/5, 7 atk. kam.), A.Švedas 14 (5 atk. kam.), M.Teodosičius 12 (5 rez. perd.).

„Zagreb“ neįkando „Panathinaikos“

Paskutinėse B grupės rungtynėse trečiadienį užtikrintą pergalę šventė Eurolygos čempionė Atėnų „Panathinaikos“, namuose 94:76 pranokusi „Zagreb“ ekipą.

Tiesa, Kroatijos čempionai pasidavė ne iš karto. Po dviejų kėlinių jie dar buvo priekyje (48:49), bet gynybą sustygavusi ir ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį turinti „Panathinaikos“ po didžiosios pertraukos įrodė savo pranašumą.

12 minučių žaidęs Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 5 taškus, atkovojo 2 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Panathinaikos“: M.Batiste 18, D.Loganas ir N.Calathesas – po 13, R.Sato 12, I.Vougioukas 10.

„Zagreb“: D.Mulaomerovičius 18 taškų, K.Simonas 15, T.J. Fordas ir Seanas May – po 12.

Kaip jau rašėme, B grupėje svarbią pergalę trečiadienį šventė ir Kauno „Žalgiris“. Lietuvos čempionai 67:65 palaužė Malagos „Unicaja“.

Kitą savaitę CSKA namuose žais su „Zagreb“, „Žalgiris“ priims „Panathinaikos“, o „Brose Baskets“ išvykoje grumsis su „Unicaja“.

„Anadolu Efes“ atsirevanšavo „Spirou“

Vienintelėse trečiadienį vykusiose C grupės rungtynėse Stambulo „Anadolu Efes“ išvykoje 66:62 palaužė Šarlerua „Spirou“ klubą ir atsirevanšavo už nesėkmę pirmojo rato dvikovoje namuose (79:80).

Ketvirtą kartą laimėjusi „Anadolu Efes“ sutvirtino šansus patekti į Eurolygos „Top 16“ etapą, tuo tarpu „Spirou“ sumažino juos iki minimumo. Belgijos čempionai išlieka vieninteliai šio sezono Eurolygoje, laimėję išvykoje, tačiau namuose pralaimėję visus mačus.

„Spirou“: D.Malletas 21, Ch.Hillas ir A.Riddickas (10 atk. kam.) – po 9, J.Hamiltonas 8.

„Anadolu Efes“: D.Savanovičius 16 (10 atk. kam.), S.Baračas 12, S.Vujačičius 10.

„Gescrap BB“ pergalė

A grupėje suklupo Nansi SLUC klubas, kuris dėl NBA lokauto pabaigos jau žaidė be ryškiausios savo žvaigždės Nicolaso Batumo. Prancūzijos čempionai išvykoje 75:97 nusileido Bilbao „Gescrap BB“ klubui.

„Gescrap BB“: A.Mumbru 15, M.Baničius ir J.Blūmas – po 12, R.Lopezas ir Aaronas Jacksonas – po 11.

SLUC: J.Shuleris 19, A.Moermanas 16, A.Akingbala 9.