2009 10 21

Monstriškas Kleizos debiutas Eurolygoje

Viena iš Eurolygos favoričių laikoma graikų Pirėjo „Olympiacos“ trečiadienį B grupės pirmose rungtynėse savo aikštėje 94:72 (18:15, 26:15, 22:19, 28:23) sutriuškino turnyro naujokę prancūzų Orleano „Entente“ ekipą. Eurolygoje debiutavęs Linas Kleiza buvo geriausias krepšininkas šioje dvikovoje.
L.Kleiza geriausiai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir buvo rezultatyviausias komandoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vasarą iš NBA lygos į Europą persikėlęs Lietuvos rinktinės puolėjas per 23 minutes pelnė 23 taškus (9 dvitaškiai iš 11, 0 tritaškių iš 3, 5 baudų metimai iš 5), atkovojo 9, perėmė 1 kamuolį, suklydo dukart ir išprovokavo 5 varžovų pražangas. Impulsyvaus ir atletiško krepšininko sąskaitoje – 31 naudingumo balas.

Prie pergalės 15 taškų pridėjo Joshas Childresas, po 10 – Wakeatonas Waferis ir Nikola Vujčičius. Svečių ekipoje išsiskyrė Austinas Nicholsas ir Rivonas Covile'as – po 18 taškų. Kitose rungtynėse taip pat pergales šventė klubai, kuriuose žaidžia lietuviai.

Italų Sienos „Montepaschi“ išvykoje net 85:40 sutriuškino kroatų Zagrebo „Cibona“ krepšininkus. Nugalėtojams Kšyštofas Lavrinovičius per 25 minutes pelnė 26 taškus ir atkovojo 8 kamuolius. Jis buvo rezultatyviausias svečių gretose. Lietuvos rinktinės puolėjo sąskaitoje – 34 naudingumo balai.

Praėjusio sezono Eurolygos vicečempionai tik paskutinę sekundę išplėšė pergalę išvykoje. Rusijos čempionai po taiklaus lemiamo Viktoro Chriapos tritaškio 66:65 nugalėjo graikų Atėnų „Maroussi“ ekipą. Nugalėtojams 18 taškų pelnė Trajanas Langdonas, 16 – J.R.Holdenas.

Ramūnas Šiškauskas prie pergalės prisidėjo 12 taškų. Lietuvis per 34 minutes prametė tris dvitaškius, tačiau pataikė visus tris tritaškius ir tris baudų metimus. Be to, atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir triskart suklydo.