Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 28

Naujoji FIBA krepšinio kalendoriaus sistema – pliusai ir minusai

„Eurobasket 2015“ metu FIBA pristatė galutinę naujojo krepšinio kalendoriaus versiją. Pagal naujas varžybų organizavimo taisykles, vieną kartą vasarą per olimpinį ciklą nevyks joks didelis krepšinio čempionatas, Europos čempionatai vyks kas ketverius metus, o pasaulio pirmenybės perkeliamos į kalendorinius metus. Tačiau didžiausias pasikeitimas – atranka į didžiuosius čempionatus vyks sezono metu per vadinamuosius rinktinių langus. „Eurohoops“ pateikia pagrindinius naujosios sistemos pliusus ir minusus.
Turgay Demirel
„FIBA Europe“ prezidentasTurgay Demirelis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pertvarkos pliusai:

– Naujasis kalendorius suteikia visiems pasaulio krepšininkams metus vasaros „atostogų“ be didelių rinktinių turnyrų. Pirmieji tokie metai bus 2018-ieji. Po kontinentinių turnyrų (Europos čempionato) 2017 m., kiti vyks tik po ketverių metų, o pasaulio čempionatas – 2019-aisiais, olimpinės žaidynės – 2020-aisiais. Taip, laisvais metais bus daugiau langų atrankos varžyboms, žaidėjai rinksis birželį ir rugsėjį, tačiau apkrova vis tiek bus mažesnė. Tai padės žaidėjams taip stipriai nevarginti savo kūnų, išsigydyti senas traumas ir galbūt rečiau pasakyti „ne“ rinktinėms.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kiek dažnai matysime Joną Valančiūną su šia apranga?
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kiek dažnai matysime
Joną Valančiūną su šia apranga?

– Turbūt didžiausias pliusas, kad po daugelių metų rinktinės galės namuose žaisti rungtynes. Atrankos rungtynės per vadinamuosius langus sirgaliams suteiks galimybę matyti savo nacionalinę komandą namuose žaidžiančią oficialias ir svarbias rungtynes, o ne vien kontrolinius susitikimus.

– Atrankos varžybų sistema leis treneriams išbandyti daugiau žaidėjų rinktinėse. Kai komanda jau bus užsitikrinusi vietą arba lauks silpnesnis varžovas, treneriai galės pakviesti žaidėjus, kurie paprastai nepatektų į rinktinę arba atkristų treniruočių stovyklose.

Taip pat skaitykite: Krepšinio sistemą keičianti FIBA nori populiarinti nacionalines komandas, tačiau nėra susitarusi su NBA

– Nors aukščiausios klasės krepšininkai ne visada galės atvykti į rinktinę atrankos mačams, tačiau jų pasirodymas populiarins krepšinį valstybėse, kur jis žinomas mažiau. Įsivaizduokite, kaip, sakykime, Bulgarijos ar Lietuvos futbolo aistruoliai džiaugiasi, kai jų rinktinei tenka žaisti su Anglija ar Portugalija ir jie turi galimybę savo šalyje išvysti Wayne'ą Rooney ar Cristiano Ronaldo. Galimybę savo arenoje išvysti Pau Gasolį ar Joną Valančiūną dabar turės ir krepšinio sirgaliai.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Naujasis Europos rinktinių kalendorius
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Naujasis Europos rinktinių kalendorius

Pertvarkos minusai:

– Atrankos rungtynių langai (vasarį, birželį, rugsėjį ir lapkritį) reiškia, kad išvysti NBA žvaigždes rinktinėse nebus beveik jokių šansų. Ne ką lengviau bus ir Eurolygos žaidėjams, jeigu FIBA neįtikins ULEB prisidėti prie tokios pertvarkos.

– Iš pirmojo minuso išplaukia ir antras – dar didesnis. Eurolyga privalės keisti savo varžybų sistemą. 10 rungtynių reguliarusis sezonas, 14 mačų „Top 16“ varžybos, ketvirtfinaliai iki trijų pergalių ir finalo ketvertas puikiai veikia. Vis dėlto, FIBA „pergalės“ atveju, formatas turės keistis.

– Nors FIBA teigia, kad naujoji sistema sumažins žaidėjams tenkantį krūvį, realybė tokia, kad krūvis gali kaip tik padidėti. Kasmet žaidėjai bent du kartus turės palikti savo klubus ir keliauti padėti nacionalinėms rinktinėms. Tai tik padidins sezono metu tenkantį krūvį.

FIBA nuotr./Olimpinių žaidynių atranka
FIBA nuotr./Olimpinių žaidynių atranka

– Atrankos varžybų metu nebus įmanoma tiksliai nustatyti rinktinių pajėgumo. Yra nemažai mažesnių krepšinio valstybių, kurių rinktinių didžiausia jėga yra NBA ir Eurolygos žaidėjai. Tokios komandos neturi ilgo aukšto meistriškumo krepšininkų atsarginių žaidėjų suolelio.

Pavyzdžiui, Vokietija ar Lenkija yra visiškai kitokios komandos, kai jose nežaidžia Marcinas Gortatas, Dennisas Schroderis ar Tiboras Pleissas. Jei tokios rinktinės nepateks į didžiuosius turnyrus, NBA krepšininkai beveik neturės šansų žaisti su rinktine.

– Iki šiol komandai patyrus blogą vasarą ir per Europos čempionatą neiškovojus vietos kitose olimpinėse žaidynėse ar pasaulio pirmenybėse, būdavo galima pasitaisyti per kitą Europos čempionatą ir žaisti kitame dideliame turnyre.

Dabar jeigu komanda nesugebės patekti į 2019 metų pasaulio čempionatą, ji iškart praras bet kokią galimybę pasiekti 2020 metų olimpines žaidynes. Realybė tokia, kad FIBA ne padidins valstybių, kurios gali išsikovoti vietą po saule, skaičių, o sukurs tam tikrą galingųjų klubą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius