2018 04 24

Istorinė pergalė Kaune – „Žalgiris“ sudorojo „Olympiakos“ ir pirmauja serijoje

Žaliai išsipusčiusi Kauno „Žalgirio“ arena antradienį išvydo pirmąją pergalę Eurolygos atkrintamosiose. Šarūno Jasikevičiaus kariauna stebėtinai lengvai 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) susitvarkė su Pirėjo „Olympiakos“ ir ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 2:1. Iki finalo ketverto – tik vienas žingsnis.
Brandonas Daviesas ir Aaronas White'as
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmą kartą namuose Eurolygos atkrintamosiose žaidęs „Žalgiris“ rungtynių pradžioje nesulaikė startinio jaudulio. Pirėjo „Olympiakos“ greitai truktelėjo į priekį 10:4, tačiau žalgiriečiai iki kėlinio pabaigos sugebėjo išsiveržti į priekį 21:19 ir tai buvo tik pradžia.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ surengė spurtą 13:0 ir buvo įgijęs 17 taškų pranašumą – 47:30. Vassilio Spanoulio įkvėptas „Olympiakos“ iki didžiosios pertraukos sumažino skirtumą iki 11 taškų (47:36), tačiau „Žalgirio“ statistika atrodė pavydėtinai. Per pirmąją rungtynių pusę žalgiriečiai pataikė 16 dvitaškių iš 19, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ pats sau susikūrė problemų, kai dėl pastabų teisėjui techninę pražangą gavo Antanas Kavaliauskas. V.Spanoulis pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (53:46). Tačiau „Žalgiris“ turi Paulių Jankūną. Kapitonas sužibėjo, kai labiausiai to reikėjo, ir savo spurtu viską sustatė į vietas. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ susigrąžino 17 taškų persvarą – 67:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai padidino persvarą iki rekordinės, 19 taškų (69:50) ir intriga Kaune išgaravo.

Fantastišką seriją žaidžiantis Brandonas Daviesas pelnė 18 taškų ir buvo rezultatyviausias Kauno ekipoje.

Ketvirtosios serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Kaune. Jeigu „Žalgiris“ švęs pergalę, jis pateks į finalo ketvertą.

Kauno „Žalgiris“ sensacingai jau pirmose rungtynėse 87:78 pamokė tituluotą „Olympiakos“ klubą, bet Pirėjo ekipa išlygino serijos rezultatą po pergalės 79:68.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 80:60

Dvitaškiai: 24/33 (72,7%) – 14/31 (45,2%)

Tritaškiai: 4/16 (25%) – 4/22 (18,2%)

Baudų metimai: 20/25 (80%) – 20/27 (74,1%)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 24

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 12

Perimti kamuoliai: 3 – 5

Klaidos: 12 – 11

„Žalgiris“: B.Daviesas 18, P.Jankūnas 13, K.Pangosas 12, A.Toupane'as 10, V.Micičius 8, A.Kavaliauskas 7, B.Udrihas 6, A.White'as 5, A.Milaknis 1.

„Olympiakos“: V.Spanoulis 14, B.Robertsas 11.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 80:60

40 min. Kaunas švenčia pergalę! Intrigos būta daug mažiau nei buvo galima tikėtis.

37 min. A.Kavaliauskas sugrįžo į aikštę ir buvo taiklus – 77:56.

35 min. A.Toupane'as smeigė dar vieną tritaškį su pražanga ir pergalė jau buvo labai arti – 74:54.

31 min. V.Micičius baudos metimais didino persvarą iki rekordinės 19 taškų – 69:50.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 67:50

30 min. B.Daviesas jau turėjo 15 taškų savo sąskaitoje, o „Žalgiris“ prieš lemiamą kėlinį turėjo 17 taškų pranašumą po A.Toupane'o tritaškio.

28 min. K.Tillie pataikė vieną baudos metimą. P.Jankūnas toliau siautė ir pelnė 4 taškus iš eilės – 62:47.

27 min. P.Jankūnas pataikė vieną baudos metimą ir du metimus iš eilės. Kapitonas tempia komandą svarbiausiu metu – 58:46.

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Kaune

Labai atsakingas momentas. Antanas Kavaliauskas nesutiko su pražanga prieš Spanoulį ir aiškiai tą leido suprasti žiūrovams. Atrodo, Lamonica net laukė, ką dar pasakys centras, ir greitai sureagavo skirdamas techninę pražangą. „Olympiakos“ spurtuoja 7:0, Šaras skėsčioja rankomis ir kraipo galvą dėl švilpukų. Įtampa auga.

26 min. G.Printezis baudos metimu pelnė pirmąjį savo tašką. A.Kavaliauskas užsidirbo techninę pražangą ir V.Spanoulis 5 taškais iš eilės mažino skirtumą iki 7 taškų – 53:46.

25 min. J.McLeanas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o „Olympiakos“ per penkias minutes pelnė tik 4 taškus – 53:40.

24 min. B.Brownas gavo nesportinę pražangą ir K.Pangosas pataikė baudas – 53:39.

23 min. Paskutinę atakai skirto laiko sekundę tritaškį smeigė I.Papapetrou. B.Daviesas toliau šeimininkavo po varžovų krepšiu – 51:39.

22 min. B.Daviesas kėlinį pradėjo lengvais taškais po sumanaus K.Pangoso perdavimo – 49:36.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 47:36

„Nusiraminkit, po velniais!“ – ramina sirgalius Šaras, kai šie pradėjo ūžti, išvydę laisvą Edgarą Ulanovą prie tritaškio linijos. Sirgaliai reikalavo metimo, nors iki atakos laiko pabaigos buvo likę dar 16 sekundžių. Ramiai.

20 min. N.Milutinovas pelnė pirmuosius taškus, o V.Mantzaris smeigė tritaškį, tačiau po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo 11 taškų pranašumą.

19 min. K.Pangosas pataikė sunkų metimą, o I.Papapetrou prasižengė puolime. A.Milaknis pataikė vieną baudos metimą – 47:30.

Šaras mėgaujasi vaizdu aikštėje. Po tikslaus Vasilije Micičiaus perdavimo, po kurio Brandonas Daviesas sugrūdo kamuolį į krepšį kaip kaldamas vinį į lentą, „Žalgirio“ treneris pasimėgaudamas mosavo rankomis lyg dalintų perdavimus į kairę ir į dešinę. Jų per 18 minučių „Žalgiris“ išdalijo jau net 14 – beveik triskart daugiau nei „Olympiakos“.

18 min. Graikus tradiciškai bandė traukti V.Spanoulis, kuris pataikė pirmą metimą iš žaidimo. V.Micičius toliau didino persvarą, V.Spanoulis dar kartą maudė „Žalgirio“ gynybą – 44:30.

17 min. Po nuostabaus V.Micičiaus perdavimo į krepšį dėjo B.Daviesas. Pirėjo klubas atrodo suglumęs. K.Pangosas po minutės pertraukėlės smeigė antrą tritaškį – 42:26.

16 min. 12:0. V.Micičius sumetė baudos metimus ir „Žalgirio“ pranašumas pasiekė 13 taškų, tačiau V.Spanoulis taip pat buvo taiklus nuo baudų metimų linijos ir nutraukė „Olympiakos“ taškų tylą – 37:26.

15 min. Nuostabus epizodas. B.Daviesas iškišo puikų perdavimą A.White'ui, kuris pataikė iš po krepšio su J.Strelnieko pražanga. K.Pangosas didino skirtumą iki dviženklio – 35:24.

14 min. B.Daviesas pelnė dar du taškus su V.Mantzario pražanga. Puiki „Žalgirio“ atkarpa ir didžiausia persvara – 30:24.

Magiškas skaičius 11. „Olympiakos“ jau vėl metė 11 baudų metimų per 11 minučių, kai „Žalgiris“ – 0. Kita vertus, šįkart klaidų plika akimi nematyti, tai negali pykti.

12 min. A.Toupane'as sėkmingu reidu didino persvarą, bet J.McLeanas pataikė su B.Davieso pražanga. Netrukus pats žalgirietis stojo mesti baudų ir pataikė – 27:24.

11 min. P.Jankūnas atidarė kėlinį reidu ir taškais iš po krepšio. B.Daviesas metimo metu prasižengė prieš J.Strelnieką ir latvis pataikė tris baudos metimus – 23:22.

Jeigu Šarūnui Jasikevičiui po antrųjų rungtynių buvo liūdna dėl žalgiriečių energijos, tai šįkart tokių skundų nebus. Jau pirmajame kėlinyje buvo bent kelios situacijos, kai griūdami ant parketo ar į užribį žalgiriečiai sugriebė kamuolį puolime. Energija tai energija, bet šalto proto reikiamais momentais į aikštę įnešė Beno Udrihas. Fantastiškas jo pasirodymas ant parketo.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 21:19

10 min. K.Tillie tritaškiu tildė įsisiautėjusią „Žalgirio“ areną, bet kėlinys baigėsi taikliu B.Udriho metimu.

9 min. B.Udrihas pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė kauniečius į priekį. Negana to, N.Milutinovas prasižengė puolime. A.White'as baudė taikliu metimu – 19:16.

8 min. B.Robertsas pildė savo sąskaitą taikliais baudos metimais. A.Toupane'as atsakė dėjimu – 15:16.

7 min. A.Kavaliauskas neleistinai stabdė V.Spanoulį, bet šis pataikė tik vieną baudos metimą. Žalgirietis atpirko savo klaidą ir priartino „Žalgirį“ per tašką – 13:14.

6 min. Pirmieji P.Jankūno taškai. Praėjusiame mače kapitonas nei karto nemetė į krepšį – 11:13.

Prieš rungtynes kalbėjome apie „Žalgirio“ rezervus, o tokį išsitraukė „Olympiakos“. Brianui Robertsui pirmosios penkios rungtynių Kaune minutės jau rezultatyvesnės (7) nei du pirmieji susitikimai Pirėjuje kartu sudėjus (5).

„Žalgirio“ arenoje pridūmijo kaip Graikijoje. Tik skirtumas tas, kad ne nuo cigarečių, o ugnies šou per komandų pristatymą. Ore tvyro ne tik dūmai, bet ir ypatinga atkrintamųjų atmosfera, kuri, atrodo, veikia abi komandas. Kevinas Pangosas lekia į priekį pametęs galvą, Vassilio Spanoulio parašiutai nė neliečia lanko. Šaras prašo mąstymo.

5 min. K.Pangosas pataikė pirmąjį rungtynių tritaškį ir atgaivino „Žalgirio“ areną! Tiesa, kitoje aikštės pusėje taiklus iš toli buvo ir 7 taškus iš eilės pelnęs B.Robertsas. A.Kavaliauskas pelnė taškus iš po krepšio – 9:13.

4 min. B.Robertsas dukart iš eilės baudė žalgiriečius ir didino persvarą – 4:10.

3 min. Po E.Ulanovo pražangos baudas pataikė I.Papapetrou – 4:6.

2 min. V.Spanoulio metimą blokavęs P.Jankūnas užsidirbo pirmąją pražangą. B.Daviesas greitai lygino rezultatą – 4:4.

1 min. Lengvais taškais rungtynių pradžioje apsikeitė J.McLeanas ir V.Micičius – 2:2.

Sveiki, iš Kauno! „Žalgirio“ arena dar niekada neatrodė taip fantastiškai. Su kostiumu, švarku, naujausia „Gucci“ suknele ar kuo bebūtų apsirengę, sirgaliai užsimaukšlino jiems dovanotus žalius marškinėlius su užrašu „Mano komanda“. Visa arena nusidažė žalia spalva.

Startiniai penketai

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas, Brandonas Daviesas, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas, Vasilije Micičius.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis, Jamelis McLeanas, Ionnis Papapetrou, Georgios Printezis, Brianas Robertsas.