2018 04 27

Paskutinių sekundžių dramą skandalingai laimėjęs CSKA – Eurolygos finalo ketverte

Maskvos CSKA tapo trečiąja Eurolygos finalo ketverto komanda. Penktadienio vakarą maskviečiai svečiuose 89:88 (32:25, 25:19, 14:21, 18:23) nukovė Maskvos srities „Chimki“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 3-1.

25-ąją dvikovos minutę CSKA turėjo net 17 taškų pranašumą, tačiau antroje rungtynių pusėje „Chimki“ pradėjo žaibiškai artėti.

Likus 2 minutėms iki mačo pabaigos Sergejus Monia bei fantastiškai rungtyniavęs Aleksejus Švedas pataikė po tritaškį ir „Chimki“ netikėtai išsiveržė į priekį – 87:85.

Tuomet svečiams dar kartą nepavyko užpulti, bet ir „Chimki“ ataka tikslo nepasiekė.

Likus 21 sek. prie baudų metimo linijos stojo Sergio Rodriguezas. Abu ispano metimai buvo tikslūs (87:87).

Tuomet Anthony Gillas įmetė tik vieną baudos metimą, o Cory Higginsas likus 5 sek. sudėtingu metimu vėl grąžino taško pranašumą CSKA.

Tuomet „Chimki“ per kelias sekundes surengė žaibišką ataką, kuri baigėsi Charleso Jenkinso dviem taškais, bet mačo arbitrai nusprendė rungtynes sustabdyti, nes sekretoriatas klaidingai suprato, kad Tyleras Honeycuttas paprašė keitimo.

Aikštelėje kilo sumaištis ir „Chimki“ teko kartoti ataką, bet paskutinis S.Monios bandymas pataikyti iš toli tikslo nepasiekė.

Finalo ketverte CSKA rungtyniaus su Madrido „Real“ arba Atėnų „Panathinaikos“.

Kitoje poroje susitiks Kauno „Žalgiris“ ir Stambulo „Fenerbahče“.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 36, Jamesas Andersonas 10, Stefanas Markovičius 9, Sergejus Monia 8, Anthony Gillas 7.

CSKA: Cory Higginsas 20, Andrejus Voroncevičius 15, Sergio Rodriguezas 14, Semionas Antonovas 13, Willas Clyburnas 12.